فواید و مزایای ایمپلنت دندان: بهترین روش جایگزین دندان طبیعی

درصورتیکه کاشت ایمپلنت را گزینش کرده‌اید، همینطور می بایست تصمیم بگیرید که از چه جور ایمپلنتی می خواهید به کا

توسط NEWSSHANS در 10 آذر 1401
درصورتیکه کاشت ایمپلنت را گزینش کرده‌اید، همینطور می بایست تصمیم بگیرید که از چه جور ایمپلنتی می خواهید به کارگیری نمائید، ایمپلنت فوری یا ایمپلنت دو مرحله‌ای. هر شش ‌ماه یک ‌بار یا این که دست کم سالی یک بار به دندانپزشک مراجعه نمایید تا دهن شما را تمام معاینه کرده و در رخ نیاز، تراکم گیری انجام دهد. روکش دندان سرامیکی دقیقاً یک رنگ دندان‌های مجاور تعیین می‌شود تا هیچ تفاوتی در میان دندان ایمپلنتی و دندان‌های خودتان چشم نشود. همین روکشها در برعلیه تغییر و تحول رنگ و لکه دوچندان مقاوم هستند براین اساس نگرانی از بابت کاهش زیبایی آنها وجود ندارد. دسته‌بندی نشده کاشت دندان جلو به جهت عمده بیماران مطلوب هست ، اما بایستی رویش و نمو دندان و فک شما به پایان رسیده باشد. کودکانی که دندان های جلوی را به ادله ضربه از دست می دهند یا این که دندان هایشان به طور مادرزادی از فی مابین رفته هست ، باید تا هجده سالگی یا این که کمی بیشتر صبر کنند تا پرورش دندان و استخوان فک خویش تمام شود. درصورتیکه قبل از کاشت ایمپلنت دندان نیاز به کشیدن یک یا یک سری دندان دارید ، احتمالاً دندانپزشک شما هم پیوند لثه را به طور همزمان انجام خواهد داد. در حین جراحی ایمپلنت های دندانی، یک ترک کوچک در استخوان فک مریض تولید می شود تا نگهدارنده اساس و ریشه ایمپلنت باشد. کاشت دندان حساس لیزر یک درمان جدید برای وارد شدن جراحت کاهش به بافت لثه و استخوان می باشد. کاشت دندان دارای لیزر، مدت زمان جوش تناول کردن ایمپلنت به استخوان را کمتر دیتا و اساسی دست کم عارضه همین درمان انجام شود. معمولاً اتفاقات و سانحه‌های زیادی به جهت کودکان پیش می‌آید و این تصادفات احتمال از دست دادن دندان را افزایش می‌دهد. در این حالت عمده والدین عملکرد می کنند که راهی برای جایگزینی دندان غائب پیدا کنند. سوال اهمیت این می باشد که آیا ایمپلنت یا این که کاشت دندان به جهت کودکان مطلوب است؟ متاسفانه، پاسخ منفی می باشد و کودکان نمی‌توانند فعالیت کاشت دندان را انجام دهند. در ادامه نکته ها مهمی را درباره‌ی ایمپلنت دندان کودکان توضیح می‌دهیم، که والدین می بایست از آنان آگاهی داشته باشند.

چرا بایستی ایمپلنت را جایگزین دندان‌های غایب خلف دهان کرد؟

همچنین ایمپلنت دندان نظیر یک دندان واقعی عمل می کند و با جلوگیری از بررسی استخوان فک ، زیبایی رخ شما را نگهداری میکند. ولی چنانچه ضخامت استخوان کم باشد و یا لثه چسبنده مریض ناچیز باشد نیاز به درمانهای جانبی لینک و پیوند لثه و لینک استخوان به جهت تقویت استخوان و لثه اطراف ایمپلنت خواهد بود. فناوری بعدی طراحی نمای خود ایمپلنت می باشد که در باطن استخوان قرار می گیرد و می تواند استوانه ای یا این که مخروطی باشد که توسط جراح دندانپزشک یا جراح کارشناس لثه طی جلسه مشاوره طرح درمان داده میشود. چنانچه استخوان فک شما خراب شده یا این که به میزان کافی کار کشته نباشد، فشار وارد شده بر بر روی فک ناشی از جویدن مکرر می تواند به ایمپلنت دندان آسیب برساند و خطر باخت ایمپلنت دندان را ارتقاء دهد.
  • ایمپلنت دندان مثل دندان طبیعی بوده و از همین رو بایستی بهداشت دهان و دندان را بیشتر از قبل رعایت کرد.
  • معمولاً بیماران در این عصر به مصرف داروهای مسکن OTC ادامه می دهند.
  • ایمپلنت های دندان در صورتی که به صحت مراقبت شوند و بهداشت دهان و دندان به مهربانی رعایت گردد، می توانند سالیان دوچندان تداوم داشته باشند.
  • بعد از سه الی 4 ماه مرحله دوم کاشت ایمپلنت شروع می شود که همان تراز پروتز است.
  • هر عملی به علت ساخت برش که در اینجا بر روی لثه هست ، خونریزی هم خواهد داشت.
  • قبل از هر چیز کاندید ایمپلنت دندان باید موقعیت استخوانی قابل قبولی داشته باشد.
بعد از جراحی ایمپلنت , بیماران می بایست نگهداری های خاصی از مناطق اطراف ایمپلنت جدید خود داشته باشند . در ماه های اول ایمپلنت دندان هنوز در اکنون متصل شدن به استخوان و بافت فک میباشد , براین شالوده بیمار بایستی نگهداری های بیشتری در ارتفاع زمان نخستین داشته باشد . مهمتر از تمامی , در روزهای اولیه بعداز جراحی آسیب را دستکاری نکنید . از شستشو , تف کردن و دست زدن به دهن در ۲۴ ساعت اولیه پس از عمل جراحی دوری نمائید تا از آلوده و کثیف و آلوده و کثیف ساختن یا تحریک محل جراحی پیشگیری نمائید . در پی کشیدن دندان لثه و استخوان فک شما بررسی می رود و فضا بیش از پیش خالی می گردد . بدون وجود ایمپلنت در حالت ریشه دندان، به تدریج استخوان فک حجم و چگالی خویش را در ارتفاع روزگار از دست خواهد داد. جراحی ایمپلنت دندان می‌تواند یک جایگزین خوب به جهت پروتز دندان یا این که بریج باشد که جایگزین قابل قبولی به جهت دندان‌ها نیستند. طرز فعالیت جراحی ایمپلنت دندان بستگی به دسته ایمپلنت و وضعیت استخوان فک شخص دارد. دکتر ابراهیم گل درمان های تخصصی دندانپزشکی از جمله ایمپلنت لیزری و ایمپلنت یک روزه دارای تحویل روکش فوری را با استفاده از بهترین برندهای دنیا انجام می دهد. بسته به تعداد ایمپلنت ها حدود 1 الی 2 ماه آنگاه روکش حیاتی به بیمار تحویل داده می شود. گهگاه وقت ها هم ابتدا آن در استخوان فک دهن قرار داده می شوند و لثه روی آن بخیه زده می شود. لذا آنگاه از جراحی، ایمپلنت دندان داخل دهن قابل بازدید نخواهد بود. همانطور که می دانید به جهت انجام معالجه های ابتدایی نظیر ترمیم، کشیدن دندان، جرمگیری های ساده، چک کردن وضعیت دندان عقل و ... یک عکس OPG کفایت می کند؛ ولی همین عکس ابعادی بزرگتر از بعدها اساسی دندان ها و موقعیت استخوان فک را به ما نشان می دهد و همین عکس دو بعدی هست که توجه لازم به جهت قرار دادن ایمپلنت دندان را ندارد. در همین مقاله اجزای ایمپلنت دندان را به جهت شما شرح می دهیم، پس یار ما باشید. ایمپلنت به شکل تک دندان و یا این که گروهی روی دندانها نصب می‌شود، به همین جهت تعداد دندانهایی که به ایمپلنت نیاز دارند، بر هزینه آن اثر گذاری بسزایی دارند. اهمیت همین علایم به احتمال مضاعف ایمپلنت شما رد شده میباشد و باید خارج شود .

لیتر، ۱۵۰ میلی گرم بر دسی لیتر و  ۱۸۰ میلی گرم بر دسی لیتر طی ۳-۲ ماه گذشته

با این تصاویر علاوه برعرض استخوان ارتباط عصب تحتانی فکی و چانه ای و سینوس ماگزیلا و این طور زاویه استخوان دیده می شود. هم اکنون مته کاری کل شده میباشد و دندانپزشک دوباره اصلی میله شرایط حفره ایمپلنت را چک می نماید تا مطمئن شود عمق و راستای آن صحیح است. از ایمپلنتهای پهن در محل کشیدن دندان های کرسی که قطر بیشتری دارند استعمال می کنیم . اولا تا دو روز پس از کشیدن دندان و گذاشتن ایمپلنت سیگار کشیده نشود یا این که کاهش کشیده شود تا لخته ایجاد شده در اثر حرارت دود سیگار از دربین نرود . ثانیا حیاتی پوشاندن بر روی آسیب حساس به کار گیری از بایومتریال مخصوص از تاثیر دود سیگار بر روی لخته پرهیز نماییم.

بدن من به تیتانیوم حیاتی است آیا میتوانم ایمپلنت دندانی بکارم؟

ايمپلنت آنگاه از ارتودنسى به بیماران توصیه می‌گردد نخست ارتودنسی را به جهت جابجایی کل دندان‌های مانده انجام دهند و آن‌گاه جراحی ایمپلنت را شروع کنند. در کاشت ایمپلنت باید به نکاتی از جمله استحکام استخوان به جهت نگه داشتن ایمپلنت و زمانه مناسب به جهت این عمل دقت داشت. تاج ایمپلنت از حیث اندازه، شکل و مقاومت شبیه دندان دارای ساخته شده است و شما می‌توانید اصلی اعتماد به نفس کامل لبخند بزنید. در واقع ایمپلنت هرگز دیده نخواهد شد و همین تاج قرار گرفته بر بر روی آن است که دیده می‌شود. ساختار فک بالا و ذیل اساسی یکدیگر گوناگون هستند و به جهت انجام ایمپلنت نیاز هست تا متخصص توجه کافی را به شکل جداازهم به جهت تحلیل استخوان فک بالا و تحت داشته باشد.

تفاوت ايمپلنت حیاتی ديگر نحوه ‌های معالجه بی دندانی

طول عمر ایمپلنت دندان نیز ذیل تاثیر عوامل مختلفی از پاراگراف رعایت بهداشت دندانها ، مراجعه منظم به کارشناس ایمپلنتهای دندانی بستگی دارد . بعضا کارداران کلینیکی مثل مهارت و تجربه کارشناس ایمپلنت دندان و نیز مدل ایمپلنت دندان مضاعف اثر گذاری گذارند . باید در لحاظ داشت که حتی بهترین گونه ایمپلنت دندان هم در صورت عدم رعایت اخبار اجتماعی بهداشت دندانها، عدم مهارت کافی کسی که مبادرت به کاشت ایمپلنتها را می کند در نحوه قراردادن آن ها می تواند به باخت منجر شود. علت آن ممکن هست دندان قروچه یا به هم فشردگی دندان‌ها، مشکلات بایت، مشکلات مفصل فک و یا مشکلات دندانی دیگر باشد. چیزی که مهم گذر دوران متوجه می‌شوید این می باشد که دندان‌ها صحیح فعالیت نمی‌کنند.

رد شدن ایمپلنت دندان

هم بریج‌های دندانی و هم ایمپلنت‌های دندانی به تیتر دندان‌های جایگزین فعالیت می‌کنند. ولی قبل از عجله در تصمیم گیری، ادامه مطلب را بخوانید تا تفاوت میان این دو را بدانید. به جهت دریافت مشاوره و اخذ سؤال بیشتر، حیاتی کلینیک تخصصی دندان‌پزشکی دکتر محمد نیک‌زاد تماس حاصل فرمایید. به طور کلی به کار گیری از سیگار، مواد مخدر و مشروبات الکلی موفقیت کاشت ایمپلنت را کاهش می دهند. در شرایطی‌که صرفا یک دندان از دست رفته باشد و تنها نیاز به یک ایمپلنت داریم. در باز‌نگری استخوان های شدید فک بالا یک ساختار فلزی به استخوان دسته ای پیچ میشود.

چرا ایمپلنت دندان ارزان قیمت می تواند گران کل شود؟

در غیر همین صورت قابلیت و امکان دارااست در آتی به علت رشد استخوان فک و صورت، ایمپلنت دندان شما در گیر اختلال شود. در بعضی موارد شاهد آن بودیم که به استدلال کاشت زود هنگام ایمپلنت، بریج کارگزاشتن شده بر بر روی ایمپلنت به استخوان ها فشار آورده و رخ فرد تغییر و تحول صورت داده است. از این رو متخصصین، ایمپلنت دندانی را تا قبل از 18 سالگی سفارش نمی کنند. ولی آن گاه از آن هیچ حصر هنگامی به جهت انجام همین جراحی وجود ندارد. ایمپلنت دندان همانند پیچی است که به امداد رخنه تولید شده دارای دریل مخصوص، باطن استخوان فک قرار می گیرد و پس از گذشت تعدادی ماه به بافت استخوان جوش می خورد. به عنوان یک ایمپلنتولوژیست می قدرت گفت که معایبی برای ایمپلنت های دندانی وجود دارد. از همین چسب به کار گیری می شود تا به شکل امتحانی دندان ایمپلنت روی آن قرار گیرد و درصورتیکه مریض از آن رضایت داشت، با استفاده از چسب دائمی، آن را به طور دائم بچسبانند. حتی ممکن هست در هنگام طراحی روکش آن را بلند یا این که نا مطلوب اندازه گیری کنند و سبب ساز شود ایمپلنت پایین فشار بیش از حد نیروهای غیر محوری زمان جویدن قرار گیرد و سبب به لق شدن و ناکامی ایمپلنت شود. ایمپلنت دندان تا سال‌ها ماندگاری دارااست و دیگر نیازی نمی باشد نگران ترمیم و خراب شدن آنها باشید.

به دلایلی چون اندک بودن مسافت در بین دو فک که در رخ قلیل بودن مسافت یک فک تا قله

معمولاً دندانهای کاذب 3 تا 4 ماه بعد از آن از قرار دادن ایمپلنت ها گنجانده می شوند. بعضا وقت ها معالجه طولانی خیس می شود و مجموعه دندانپزشکی شما قادر خواهد بود تا در آیتم این که چقدر معالجه ارتفاع می کشد، اساسی شما کلام کند. در این نحوه ایمپلنت هم‌زمان کلیدی جراحی قرار دادن ایمپلنت دندانی، تاج آن هم ساخته و بر روی ایمپلنت دندانی قرار دیتا می شود. حسن همین شیوه این هست که در یک جلسه نیز جراحی خارج نمودن دندان و یا ریشه انجام می‌گیرد و هم در صورت لزوم استخوان حیطه ترمیم می شود. استخوان فک در شیوه به کارگیری از بریج و پروتز های تصنعی برای مالامال کردن جای خالی دندان هیچ دخالتی ندارد. به این عامل پس از مدتی، بافت استخوانی در آن حیطه از در بین می رود.

ساعات کاری

ایمپلنت مثل دندان های طبیعی از پل (بریج) ساده پشتیبانی می نمایند و نمی توانند خراب شوند. واژه ایمپلنت در لهجه انگلیسی به کاشتن یا این که فرو کردن اشاره دارد. این واژه دقیقا به روشی در ایمپلنت به کار گیری می شود اشاره دارد. فیلم ایمپلنت دندان آنگاه اساس فلزی که غالبا از محصول تیتانیوم هست را وارد استخوان فک شما می کند. البته عالی هست در جریان باشید که استخوان فک به تنهایی گیرنده عصبی ندارد. علاوه بر آن بی حساس کننده های موضعی به لثه های شما تزریق خواهد شد.

مراقبت از ایمپلنت دندان جلو

پزشک برتر از روش چهار رسانه وب سایت، اپلیکیشن موبایل، کتاب و شبکه های اجتماعی همین دستور را محقق می نماید. در صورتی که همه چیز طبق برنامه پیش رود، درد بایستی پس از کاشت موفقیت‌آمیز ایمپلنت موقتی بوده و ممکن است سه تا پنج روز ادامه داشته باشد. دهانشویه می تواند از التهاب لثه جلوگیری و مهم ساخت حساسیت تقابل کند. به شکل مستمر در فک شما قرار داده میشود و تا اخیر قدمت کارایی خود را مراقبت میکند . تاریخچه ایمپلنت به سالیان به دور و دراز برمی‌گردد چرا که بشر همواره حیاتی مشکلات دندان و از دست دادن آنها مواجه بوده است. ایمپلنت دندان همواره یکی از موثرترین روش‌ها به جهت جایگزینی دندان‌های از‌دست‌رفته است. در شبکه تخصصی میخک تمام فرآیند کاشت دندان ایمپلنت براساس جدیدترین روش‌ها و تکنیک‌های متداول و تحت لحاظ بهترین متخصصان ایمپلنت انجام می‌شود. ایمپلنت ها به این دلیل که با استخوان فک جوش می خورند، تبدیل به جزئی از بدن بیمار می شوند. سازش جور فلز پیچ ایمپلنت با تن و همچنین فرآورده اهمیت استحکام و مقاوم تاج آن سبب شده میباشد تا ارتفاع عمر و ماندگاری بالایی داشته باشد. پیچ ایمپلنت همیشگی می باشد البته تاج آن طول قدمت محدودی در حدود 10 تا 15 سال دارد. ایمپلنت دندان، آلیاژی هست از جنس تیتانیوم که سازش حیاتی استخوان فک را دارد. ایمپلنت دندان بوسیله بخش اعظمی از دندانپزشکان بعنوان بهترین مورد به جهت دندان های طبیعی ساخته شده معرفی میشود و طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است. چنانچه فردی پیش از ایمپلنت دندان، پرتو درمانی کرده باشد و تا قبل از این سرطان سر و یا این که گردن و یا این که سرطان دهن داشته است، احتمال پس زدن ایمپلنت مضاعف مضاعف عوارض ایمپلنت دندان ارتقاء می یابد. بررسی استخوان در اطراف ایمپلنت عموما در دندان پزشکان تازه فعالیت صورت می‌دهد البته به طور قطعی نمی توان ابلاغ کرد که پیش نخواهد آمد. آن‌ها همچنین سابقه پزشکی، تندرست دندان و طرز زندگی شما را بررسی مینمایند تا مطمئن شوند که این طرز موفقیت‌آمیز خواهد بود. برداشتن مینای دندان از این دندان‌ها احتمال عفونت و پوسیدگی همین دندان‌ها را در آینده افزایش می‌دهد.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن