آیا چینی ها آمریکا را قبل از کلمبوس کشف کردند؟

در سال ۲۰۰۲ نویسنده بریتانیایی گاوین منزیس کتابی با عنوان ۱۴۲۱: سالی که چین آمریکا را کشف کرد منتشر کرد. همان

توسط NEWSSHANS در 6 شهریور 1399

در سال ۲۰۰۲ نویسنده بریتانیایی گاوین منزیس کتابی با عنوان ۱۴۲۱: سالی که چین آمریکا را کشف کرد منتشر کرد. همان طور که از نامش پیداست، این کتاب بیان می کند که ملوانان چینی در سال ۱۴۲۱، بیش از ۷۰ سال پیش از فرود کریستف کلمب در این قاره، سرزمین آمریکای شمالی را کشف کردند. آیا این درست است یا گزاره منزیس فقط یک مورد دیگر از شبه تاریخ است؟

کشف آمریکا

منزیس در کتاب سوالی می پرسد که اساس نظریه اش را تشکیل می دهد. در برخی از نقشه های اولیه جهان اروپا، زمین هایی که گفته می شد در آن زمان ناشناخته بودند، دیده می شد که نقشه برداری شده اند. منزیس می پرسد که چه کسی می توانست این سرزمین ها را قبل از «کشف» شان توسط اروپایی ها اجاره و بررسی کند. نویسنده به این نتیجه می رسد که باید کاشفان از چین از آنجا که تنها آنها تا به حال پول و نیروی انسانی در آن زمان برای ارسال سفرهای اکتشافی بلند مدت در سراسر جهان است.

منزیس این نظر را می دهد که امپراتور یونگله در دوران دودمان مینگ ناوگان های اکتشافی را بین سال های ۱۴۲۱ تا ۱۴۲۳ فرستاد. این ناوگان ها ظاهراً توسط دریاسالار ژنگ او نظارت می شدند و در نهایت قاره آمریکا، استرالیا، نیوزیلند، قطب جنوب و گذرگاه شمال شرقی را کشف کردند. پس از انتشار، این کتاب به یک ضربه New York Times فوری تبدیل شد و برای هفته های زیادی در سال ۲۰۰۳ به عنوان پرفروش ترین نیویورک تایمز ذکر شد.

(Image: Screenshot / YouTube)

دریاسالار ژنگ او در ماموریت های اکتشافی توسط امپراتور یونگله در طول دودمان مینگ فرستاده شد. (تصویر: تصویر / یوتیوب)

یکی از «اثبات های» اصلی که نظریه منزیس بر آن استوار است، یک نقشه چینی است که ادعا می شود از سال ۱۴۱۸ است که اقیانوس های جهان و هر هفت قاره را نشان می دهد. ویژگی های آمریکای شمالی با دقت تحسین برانگیز به تصویر کشیده شده است. با این حال، این اثبات در تضاد مستقیم با ادعای خود منزیس در مورد سفر اکتشافی است. از زمانی که اکتشاف تنها در سال ۱۴۲۱ آغاز شد، چگونه یک نقشه دقیق جهانی سه سال قبل ایجاد شد؟

کارشناسان می گویند که نقشه جعلی است که تنها در تاریخ بعد ایجاد شده است. "حتی به طور معمول محققان شوونیستی چینی پیدا کردن را به هم زده اند. اونا اشاره کردن... که تصویر کارتوگرافی از زمین به عنوان دو دایره بر روی یک ورق مسطح اروپایی است. به گزارش گاردین، آشکارترین «اشتباه» که کالیفرنیا را به عنوان یک جزیره نشان می دهد، به وضوح از اشتباهاتی که در نقشه های قرن هفدهم اروپا مرتکب شده است، قرض گرفته شده است.».

دیگر ورود زودهنگام

علاوه بر چینی ها، چندین گروه دیگر نیز تئورییزه شده اند که ابتدا آمریکا را کشف کرده اند. یکی از گزاره های پیشرو این است که راهبان ایرلندی مدتی در طول قرن۶ میلادی در این قاره فرود آمدند. گفته می شود راهب به نام سنت برندن در قایقی چوبی پوشیده از پوست حیوانات به آمریکای شمالی سفر کرده است. اعتقاد بر این است که ماجراجویی او در سالنامه های ایرلند ثبت شده است.

(Image: Screenshot / YouTube)

گفته می شود یک راهب ایرلندی به نام سنت برندن در طول قرن ۶ در یک قایق چوبی به آمریکای شمالی سفر کرده است. (تصویر: تصویر / یوتیوب)

حتی اگر سنت برندن یک شخصیت تاریخی واقعی است که شناخته شده است که در سراسر اروپا سفر کرده است، هیچ اثبات واقعی از او تا کنون در تماس با آمریکای شمالی وجود دارد. در سال ۱۹۷۶ نویسنده تیم Severin یک المثنی از قایق سنت برندن ایجاد کرد و مسیر مشابهی را برای فرود در کانادا طی کرد. با این حال، فقط به این دلیل که چنین سفری امکان پذیر است به این معنا نیست که در واقع اتفاق افتاده است.

نظریه وایکینگ ها کشف آمریکا چیزی است که اثبات واقعی دارد و به عنوان یک واقعیت توسط اکثر مورخان گواهی می شود. حدود ۱۰۰۰ سال بعد از ظهر یک کاشف وایکینگ به نام لیف اریکسون در جایی فرود آمد که آن را «وینلند» نامید. این مکان به عنوان استان نیوفاندلند در کانادا شناخته شده است. اریکسون قبل از بازگشت به خانه اش در گرینلند تنها چند سال در وینلند ماند. در سال ۱۹۶۰ یک سکونتگاه باستانی نورس در منطقه نیوفاندلند کشف شد. و در سال های بعد پایه های هشت ساختمان حفاری شد.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

وی چت: آوردن سانسور CCP به مرحله جهانی


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن