مجلس شورای اسلامی تصویب و رسانه های اجتماعی با قدرت های جدید

توسط ZEYNEP BILGINSOY استانبول (AP) — در مجلس ترکیه به تصویب یک قانون در اوایل روز شنبه است که به مقامات قدرت

توسط NEWSSHANS در 8 مرداد 1399

توسط ZEYNEP BILGINSOY

استانبول (AP) — در مجلس ترکیه به تصویب یک قانون در اوایل روز شنبه است که به مقامات قدرت بیشتری برای تنظیم رسانه های اجتماعی با وجود نگرانی های رو به رشد سانسور.

قانون نیاز عمده شرکت رسانه های اجتماعی مانند Facebook و توییتر به نگه داشتن دفاتر نمایندگی در ترکیه برای مقابله با شکایت علیه محتوا در سیستم عامل خود را.

دولت می گوید این قانون مورد نیاز برای مبارزه با جرایم اینترنتی و محافظت از کاربران. صحبت کردن در مجلس شورای اسلامی صبح روز چهارشنبه حزب حاکم در مجلس Rumeysa Kadak گفت: این امر می تواند مورد استفاده قرار گیرد به حذف پست که حاوی سایبری و توهین علیه زنان است.

مخالفت نمایندگان مجلس گفت: این قانون بیشتر به محدود کردن آزادی بیان در یک کشور که در آن رسانه ها است که در حال حاضر تحت کنترل دولت و ده ها تن از روزنامه نگاران در زندان هستند. آنها به نام لایحه "سانسور قانون است."

اگر یک شرکت رسانه های اجتماعی حاضر به تعیین نماینده رسمی قانون حکم جریمه تند, تبلیغات, ممنوعیت ها و کاهش پهنای باند. با حکم دادگاه پهنای باند خواهد بود نصف شده و سپس برش بیشتر است. پهنای باند کاهش معنی شبکه های رسانه های اجتماعی خواهد بود بیش از حد آهسته استفاده کنید.

نماینده خواهد بود وظیفه با پاسخ به سوالات فرد را به پایین محتوای نقض حریم خصوصی و حقوق شخصی در کمتر از 48 ساعت و یا به ارائه دلایل برای رد. این شرکت می تواند در قبال خسارت اگر محتوا است نه حذف و یا مسدود شده و در عرض 24 ساعت.

اغلب نگران کننده نه ماده قانون نیز نیاز به رسانه های اجتماعی ارائه دهندگان خدمات برای ذخیره اطلاعات کاربر در ترکیه است.

صدها نفر از مردم مورد بررسی قرار گرفته و برخی از بازداشت بیش از رسانه های اجتماعی پست در COVID-19 گیر مخالفت ترکیه با حملات نظامی در خارج از کشور و یا توهین به رئیس جمهور رجب طیب اردوغان و مقامات دیگر است.

اردوغان خواستار قانون تعهد به "کنترل سیستم عامل رسانه های اجتماعی" و از بین بردن فساد.

اینترنتی-فعال حقوق بشر و علمی Yaman Akdeniz در توئیتر خود نوشت: "جدید و دوره تاریک است شروع در ترکیه" با قانون جدید است. او استدلال می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای حذف مطالب انتقادی از دولت و نه از برای محافظت از کاربران.

گروه های حقوق بشر و سازمان ملل متحد دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر بیرون آمد و در برابر این لایحه سهشنبه پیش از رای گیری با سازمان عفو بین الملل خواستار آن را "سخت گیرانه."

"در صورت تصویب این اصلاحات را به طور قابل توجهی افزایش قدرت دولت به سانسور محتوای آنلاین و تحت تعقیب قرار دادن کاربران رسانه های اجتماعی. این یک نقض آشکار حق آزادی بیان آنلاین و contravenes بین المللی حقوق بشر و استانداردهای" سازمان عفو بین المللی اندرو گاردنر گفت.

ترکیه منجر جهان در حذف درخواست به توییتر با بیش از 6000 خواسته در نیمه اول سال 2019.

بیش از 408,000 وب سایت های مسدود شده در ترکیه, با توجه به آزادی بیان انجمن.

دانشنامه آنلاین ویکیپدیا مسدود شده بود برای نزدیک به سه سال قبل از ترکیه دادگاه حکم داد که ممنوعیت نقض حق آزادی بیان است.

54 میلیون نفر در کشور از 83 میلیون نفر فعال هستند کاربران رسانه های اجتماعی.

ژوئیه نظر سنجی رای گیری شرکت Metropoll نشان داد 49.6 ٪ از پاسخ دهندگان را پشتیبانی نمی کند یک قانون است که می تواند حد تعطیل و یا خوب رسانه های اجتماعی شرکت بیش از محتوا است. برخی از 40.8% گفتند که حمایت از آن.

رسانه های اجتماعی شرکت ها را بلافاصله نظر.

این قانون پس از گذشت 16 ساعت از زمان مذاکرات در پارلمان اروپا که در آن اردوغان در حزب حاکم و ملی متحد نگه داشتن اکثریت کرسی است. از آن خواهد شد منتشر شده در روزنامه رسمی ترکیه آن را تصویب و به اجرا در آمد Oct. 1.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب