چگونه کنفوسیوس مقابله با یان هوی زمانی که او به سرقت برده برنج?

یان Hui, همچنین شناخته شده به عنوان یان یوان بود و باستانی چینی فیلسوف از ایالت لو (521-481 B. C.). او مورد عل

توسط NEWSSHANS در 22 اردیبهشت 1399

یان Hui, همچنین شناخته شده به عنوان یان یوان بود و باستانی چینی فیلسوف از ایالت لو (521-481 B. C.). او مورد علاقه شاگرد کنفوسیوس و رتبه شماره یک در میان 72 شاگردان کنفوسیوس. یان هوی متولد شد به یک خانواده فقیر بود اما پذیرش از وضعیت او است. او هوشمند و سخت کوش در مطالعات خود می تواند یاد بگیرند که با قیاس. با توجه به شخصیت خوب کنفوسیوس اغلب او را تحسین کرد. یان هوی فوت کرد زمانی که او در 40 سال پیر شد و بعد احترام به عنوان یکی از چهار عقل از سر فرزانگان.

هنگامی که یان Hui تا به حال بحث با کنفوسیوس: "من فکر می کنم یک فرد نباید شرمنده از ضعیف بودن. یکی باید بدانید که در یک مکان بدون در نظر گرفتن پس زمینه خود را. اگر چه یکی نیست بالا و موقعیت اجتماعی او احساس نمی کند تحتانی در مورد خودش و نمی خواهد رفتار کشید در مقابل اشراف. یکی نمی ساخت تا شهرت خود را با قرار دادن در پخش, در عوض, او از دوستان از طریق ناملایمات در طول تمام عمر خود را. شما چه فکر می کنم در مورد گرفتن فوق الذکر به عنوان استاندارد برای انجام زندگی ؟ "

Yan Hui, the favorite disciple of Confucius, was smart, diligent in his studies, and could learn by analogy. (Image: Screenshot / YouTube)

یان Hui تا به حال بحث با کنفوسیوس در مورد استاندارد برای انجام زندگی. (تصویر: Screenshot / YouTube)

کنفوسیوس پاسخ داد: "این خوب خواهد بود. اگر کسی می تواند بدون در نظر گرفتن رضایت از خانواده فقیر, در حالی که نه احساس تحتانی در مقابل اشراف او نمی خواهد که خواسته های دیگر. اگر چه او نمی باید یک موقعیت اجتماعی اگر او نمی داند خود را کمتر از اشراف او می تواند رفتار طبیعی متواضعانه و مودبانه. او می تواند درمان همه منصفانه و قرار نیست در airs در نتیجه مردم به احترام او. او نمی منزوی کردن خود از گروه های اجتماعی به طوری که او می سازد دوستان ارزش وفاداری و پشتیبانی از دوستان از طریق ناملایمات. او صحبت نمی کند بیش از حد یا بیش از حد همه چیز به طوری که او می تواند متحد چیز خوبی است. اگر شما می توانید چنین چیزهایی حتی حکیمان باستان بودند چیزی بیش از این است." کنفوسیوس دیدم یان هوی عمل واقعا ملاقات کلمات خود را. او سپس اغلب او را تحسین کرد و او را مورد اعتماد بسیار زیاد است.

یک بار کنفوسیوس به دام افتاده بود جایی بین دولت چن و Tsai و تا به حال هیچ غذایی است. او خورده بود به مدت هفت روز و خسته بود. در طول روز او تنها می تواند در دراز بکشید و استراحت کنید. یان هوی به ارمغان آورد برخی از برنج از خارج از هیچ جا و پخته شده آن را پس از آن.

پس از یک در حالی که زمانی که برنج تقریبا آماده برای خوردن کنفوسیوس دیدم یان هوی برخی از گلدان و خوردن آن. زمانی که برنج آماده بود یان هوی مودبانه دعوت کنفوسیوس به برنج. کنفوسیوس وانمود که او را نمی بیند این اتفاق ایستاد و گفت: "من فقط خواب اجداد. پس از برنج به نظر می رسد تمیز, من می خواهم به ارائه آن را به عنوان یک قربانی برای اجداد و خوردن آن بعد از آن." در فرهنگ چینی آن ممنوع است برای ارائه مواد غذایی به عنوان یک قربانی پس از یک تا شروع به غذا خوردن از ظرف در غیر این صورت این امر می تواند بی احترامی به اجداد.

 (Image: via pixabay / CC0 1.0)

کنفوسیوس دیدم که هویی یان در زمان برخی از برنج از دیگ خارج شود و آن را خوردند. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

یان هوی پاسخ در عجله بسر می رسانید: "لطفا نیست. وجود دارد برخی از خاکستر ذغال که افتاد به گلدان و رنگ آمیزی برنج. این امر می تواند زباله اگر من آن را انداخت دور, بنابراین من آن را خوردند."

کنفوسیوس آهی کشید و به شاگردان خود گفت: "مردم باید اعتماد به آنچه آنها را ببینید. اما حتی آنچه را که در واقع چشم دیدن است نه لزوما حقیقت است. اعتماد مردم با قلب خود اما حتی قلب است که گاهی اوقات قابل اعتماد نیست. شما باید به یاد داشته باشید که واقعا درک یک فرد است هرگز آسان!"

این حادثه از "یان هوی سرقت مواد غذایی" تقریبا ناشی از کنفوسیوس به سوء تفاهم های مورد علاقه خود را ، پس از آن او با درک این حقیقت که "دیدن است نه لزوما اعتقاد داشتند." حتی یک حکیم می تواند بد قضاوت کردن و شک اعتماد ترین شاگرد, نه به ذکر است مردم عادی است. خوشبختانه او می دانست که چگونه عاقلانه درک حقیقت و در نهایت حل و فصل سوء تفاهم است.

مردم ممکن است تنها بر این باورند آنچه که آنها در واقع ببینید. اما آنچه به چشم می توانید ببینید بسیار محدود است چرا که وجود دارد بیش از حد بسیاری از چیزهایی است که چشم انسان نمی بینم. ما نباید قضاوت چیزهایی از سطح اما از زاویه های مختلف به درک کل تصویر. اگر شما تنها دیدن چیزهایی از یک دیدگاه وجود خواهد داشت تعصبات. وجود دارد بسیاری از افرادی که دچار سوء تفاهم چیزهایی که حتی اگر آنها ادعا می کنند که آنها شاهد آنها. به طوری که آنها در حال خالی از سکنه که سوء تفاهم و احساس نفرت. وجود دارد حتی برخی از کسانی که مرگ با تاسف که آنها نمی تواند اجازه رفتن. آن است که ارزش زندگی دردناک زندگی فقط به دلیل یک سوء تفاهم!

ترجمه شده توسط شارون L و edited توسط هلن

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

عمیق درس: شمشیر از Damocles


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب