اعتماد، ترس و همبستگی موفقیت یک واکسن COVID-19

را تعیین خواهد کرد توسط آرتور آلن هزاران نامه پر از پول سیل صندوق پستی جوناس سالک هفته پس از واکسن فلج اطفال خ

توسط NEWSSHANS در 29 مرداد 1399
را تعیین خواهد کرد

توسط آرتور آلن

هزاران نامه پر از پول سیل صندوق پستی جوناس سالک هفته پس از واکسن فلج اطفال خود را امن و موثر در سال 1955 اعلام شد. همه واکسنش رو ميخواستن پدر و مادر ناامید مسدود کردن خطوط تلفن پزشکان در جستجوی اکسیر گرانبها; شرکت های مواد مخدر و پزشکان منحرف دوز به ثروتمند و معروف.

برخی از اولین دسته های واکسن به طور فاجعه بار بوت شد، و باعث 200 مورد فلج دائم شد. که به سختی میل عمومی برای پیشگیری از دندانه دار. مارلون براندو حتی خواسته تا در یک فیلم سالک بازی کند.

هشت سال بعد، با خطر فلج اطفال، اولین واکسن های مبتلا به "ماز" فروش رفتند. سال قبل بیش از 400 کودک را به قتل می راند و باعث آسیب دائمی مغز در هزاران نفر دیگر شده بود. علاقه به واکسن متواضعانه بود. خالق آن، موریس هیلمن، هرگز به عنوان سالک شیر دهی شده بود.

مردم احساس می کردند، "چه مشکل بزرگی است؟ من به حال measles; چرا بچه من به واکسن نیاز داره؟ والتر اورنشتاین، استاد دانشگاه امروی که از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۴ سرپرست برنامه ملی ایمن سازی در مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها بود، گفت: «این یک فروش بسیار دشوار بود.

هنگامی که یک واکسن کوروناویروس در دسترس قرار می شود، با یک تخمک گذاری غرش مانند واکسن فلج اطفال، یا یا خوک های اجتماعی، مانند شات های بیماری های مازوله ای، روبه رو می شود؟ يا يه دورگه عجيب از اين دو تا؟ اعتماد آمریکایی ها به اقتدار، دسترسی مقرون به صرفه به واکسن و احساس همبستگی خواهد شد نتیجه را تعیین می کند، گفت: اورنشتاین و دیگر جانبازان و مورخان بهداشت عمومی.

برداشت از بیماری های خاص _ و واکسن _ نشان دهنده جدیت بیماری ها خود است، اما ارزش های مردمی، فرهنگ، ارزیابی ریسک انسانی و سیاست همه نقش های مهمی را ایفا می کنند. پذیرش اقدامات بهداشت عمومی _ می شود آنها با ماسک یا واکسن روبرو هستند _ هرگز به طور کامل از طریق یک تعادل منطقی از خطر و سود تعیین می شود.

ما می توانیم ببینیم که در تاریخ کمپین های ملی برای واکسن های جدید به معنای از بین نبرهن یک معضل است. هیچ بیماری در اواسط قرن بیستم بیشتر از فلج اطفال ترسیده نبود. به استثنای بیماری ایدز، هیچ بیماری از آن زمان تا زمان ورود COVID-19 به اندازه ترس و وحشت وجود نداشت.

واکسن فلج اطفال یکی از چند نفر از مردم بود که مشتاقانه استقبال می کرد. بیماری های مانند بیماری های بیماری های بیماری های بیماری های بیماری های بیماری های بیماری های بیماری های بیماری های کودکان و نوجوانان. در بیشتر سال ها آنها کودکان بیشتری را نسبت به فلج اطفال می کشتند، اما فلج اطفال که افراد را در ریه های آهنین و بندهای پا قرار می داد، به روش هایی قابل مشاهده بود که گواهی مرگ یک نوزاد، که در کشو جمع شده بود، هرگز نمی توانست باشد.

واکسن اغلب فروش سخت است، از آنجایی که آنها به جای درمان بیماری جلوگیری می کند و ترسناک به نظر می رسد حتی اگر آنها به طور کلی کاملا امن. از آنجا که واکسن ها باید به طور گسترده ای برای جلوگیری از شیوع بیماری استفاده شوند، کمپین های موفق واکسیناسیون به شدت بر اعتماد به کسانی که داروها را می فروشند، توصیه و اداره می کنند تکیه می کنند. و اعتماد به علم، دولت و تجارت همیشه در عرضه ثابت بوده است.

در اواخر دهه 1800 و اوایل 1900، زمانی که قوانین بهداشت عمومی در نوسان بود، مقامات مبارزه با اپیدمی آبله اغلب واکسن را با پلیس به اجرا در آوردن حجاب می فرستاد. آنها وارد کارخانه ها می شدند که در آن موارد گزارش شده بود، قفل کردن درها و راهپیمایی قورباغه کارگران از طریق خط واکسیناسیون. مقاومت کارگران بی لیاقت نبود؛ واکسن گاهی اوقات باعث تورم بازوها، تب و عفونت باکتریایی می شود. واکسن می تواند هزینه دستمزد از دست رفته یک هفته است.

مقامات درس خود را توسط 1920s، زمانی که واکسن دیفتریا در صحنه آمد، به عنوان جیمز Colgrove یادداشت در کتاب خود را "دولت ایمنی: سیاست واکسیناسیون در قرن بیستم آمریکا" آموخته بود. Diphtheria قاتل بسیار ترس از کودکان بود، و کمپین های تبلیغاتی توسط مقامات بهداشت عمومی اداره می شد، شرکت های بیمه و سازمان های خیریه به دنبال آموزش و متقاعد کردن به جای اشد.

فلج اطفال آمریکایی ها را وحشت زده کرد، در سال ۱۹۵۲ با بیش از ۵۷۰۰۰ مورد به اوج خود رسید. در سال ۱۹۳۸، رئیس جمهور فرانکلین دی روزولت که خود یک بیمار فلج اطفال بود، یک برنامه علمی ملی برای نبرد با این بیماری را آغاز کرده بود که میلیون ها آمریکایی از طریق مارس دیمیس از آن پشتیبانی می کرد.

نتیجه این تلاش ملی، وحدت دولت و مردم، واکسن فلج اطفال غیرفعال شده یوناس سالک بود. این اعتماد قدرتمند پس از جنگ جهانی دوم به تاسیس علمی و پزشکی ایالات متحده که برای سال های زیادی تحمل سیمان.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن