ترامپ پیش بینی هنگ کنگ عذاب تحت کنترل چین

در مصاحبه ای با فاکس بیزنس نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده پیش بینی کرد که هنگ کنگ به دلیل تحت کنتر

توسط NEWSSHANS در 30 مرداد 1399

در مصاحبه ای با فاکس بیزنس نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده پیش بینی کرد که هنگ کنگ به دلیل تحت کنترل بودن این شهر در کنترل حزب کمونیست چین (CCP) به زودی وضعیت خود را به عنوان یک نیروگاه اقتصادی از دست خواهد داد. او معتقد است که بازارهای هنگ کنگ "به جهنم" و هیچ کس نمی خواهد به کسب و کار در شهرستان.

اقتصاد هنگ کنگ

هنگ کنگ مشکل بسیار پیچیده ای است زیرا ما مقدار زیادی پول در قالب مشوق ها داده ایم تا هنگ کنگ را آزاد کنیم، هنگ کنگ را آزاد کنیم، هنگ کنگ را کار کنیم - و به این خاطر که به ما... همه آن مشوق هایی که برای بازار هنگ کنگ در دست داشت، برای اینکه مقدار مشخصی آزادی را در آنجا نگه دارند، با علم به اینکه چین بالای آنها بلندی می کند - اما همه آن مشوق ها، South China Morning Postمیلیاردها و میلیاردها دلار که دادم، که ما به هنگ کنگ دادیم، من حالا پس گرفته ام» ترامپ در این مصاحبه گفت: «به گزارش ساوت چین صبح پساز این.

در ماه مه، دولت ایالات متحده به وضعیت ویژه تجارت که به هنگ کنگ داده بود پایان داد. به این ترتیب، هنگ کنگ خواهد بود همان گونه که آمریکا با چین رفتار می کند، به این معنی که این شهر هیچ گونه رفتار اقتصادی و یا امتیازات ویژه ای مانند تعرفه های پایین تر دریافت نمی کند. علاوه بر این، ایالات متحده از صادرات فن آوری های حساس به هنگ کنگ دست برخواهد داشت. دولت همچنین روشن ساخته است که تمام کالاهای ی که از هنگ کنگ به آمریکا صادر می شود باید باth برچسب های "Made in China" از ۲۵ سپتامبر به بعد مشخص شود.

(Image: Screenshot / YouTube)

همه کالاهای ی که از هنگ کنگ به آمریکا صادر می شوند باید از 25 سپتامبر به بعد با برچسب های 'Made in China' مشخص شوند. (تصویر: تصویر/ یوتیوب)

ترامپ در مقابل چین ایستاد، که منجر به یک جنگ تجاری شد، پس از اینکه متوجه شد ملت آسیا در حال بهره گیری از سیاست های تجاری آمریکا ست، در حالی که فناوری های حساس را نیز می دزدد. دو کشور به توافق مرحله یک رسیدند تا به درگیری های تجاری پایان داده شوند. با این حال ، COVID -19 همه گیر مسائل تجاری را در حال نگه داشتن قرار داده است که ترامپ نشان داد که ذهن خود را در مورد چین تغییر کرده است پس از دیدن چگونه آنها را فعال کنید همه گیر.

در این ماه، وزارت خزانه داری آمریکا تحریم های ۱۱ نفر را به دلیل تخفيب استقلال هنگ کنگ و همچنین محدود کردن آزادی شهروندان آن کشور اعلام کرد. کری لام، رئیس اجرایی هنگ کنگ، در میان کسانی که تحریم شده اند ذکر شده است. وزارت خزانه داری از حرکت چین برای تحمیل قانون امنیت ملی در هنگ کنگ و همچنین راه اندازی شعبات خدمات امنیتی سرزمین اصلی در این شهر انتقاد کرد. در همین حال، فلیکس چونگ کوک پان، رهبر حزب لیبرال هنگ کنگ، اخیراً اعتراف کرد که آمریکا می تواند اقدامات تنبه بار دیگری علیه هنگ کنگ انجام دهد که می تواند به آسیب های بزرگی به نهادهای مالی شهر پایان دهد.

(Image: Screenshot / YouTube)

وزارت خزانه داری از حرکت چین برای تحمیل قانون امنیت ملی در هنگ کنگ و همچنین راه اندازی شعبات خدمات امنیتی سرزمین اصلی در این شهر انتقاد کرد. (تصویر: تصویر/ یوتیوب)

بازداشت های دسته جمعی

Human Rights Watch has asked Hong Kong authorities to release 10 pro-democracy activists who were arrested on August 10 under the pretense of vague national security crimes. همچنین این سازمان از دولت های جهان خواسته است تا در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد جلسه ویژه ای در مورد چین برگزار کنند و همچنین سازوکار جدیدی برای نظارت بر ملت آسیا ایجاد کنند.

علاوه بر فعالان طرفدار دموکراسی، دولت هنگ کنگ نیز تعداد زیادی از پرسنل رسانه ها را بازداشت کرده است. پلیس چهار تن از مدیران گروه بعدی دیجیتال، شرکت مادر Apple Dailyیک روزنامه طرفدار دموکراسی اپل دیلی را به اتهام تقابل با عناصر خارجی دستگیر کرد. چندین اتحادیه روزنامه نگار در هنگ کنگ بازداشت ها را محکوم کرده اند. در همین حال، دولت بریتانیا تصمیم گرفته است که آموزش نظامی که به پلیس هنگ کنگ ارائه می دهد را به دلیل بدتر شدن روابط با چین متوقف کند.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

نظرسنجی پیو: آمریکایی ها هرگز چین را بیشتر از حالا دوست ندارن


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن