راهنمای عینک شنا.

نفوذ نکردن آب به داخل عینک از جمله ویژگی هایی است که یک عینک استاندارد و باکیفیت بایستی از آن برخوردار باشد.

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

نفوذ نکردن آب به داخل عینک از جمله ویژگی هایی است که یک عینک استاندارد و باکیفیت بایستی از آن برخوردار باشد. برنامه مسابقات شنای مردان در المپیک شامل رقابتهای کرال سینه، کرال پشت و قورباغه میشد که تقریباً در سال ۱۹۰۸ جنبه استاندارد پیدا کرد و تا سال ۱۹۵۲ بدون تغییر باقی میماند. لندن در سال ۱۸۶۹ تأسیس شد که بعدها به انجمن شنای غیر حرفهای تغییر نام پیدا کردکه در واقع هیئت رئیسه شنای غیر حرفهای بریتانیا بود. با مطالعه این مطلب دریافتیم که استفاده از عینک هنگام شنا امری ضروری است و تمامی شناگران؛ چه حرفهای چه آماتور، باید در هنگام شنا از این وسیله استفاده نمایند. چه در حال یادگیری شنا باشید، چه برای یک مسابقه تمرین کنید یا یک ورزشکار سه گانه کلاس جهانی باشید، به یک عینک مناسب برای خود نیاز دارید. نوع مسابقه ای و تمرینی عینک شنا نیز بر روی قیمت عینک شنا تاثیر بسزایی می گذارد و عینک های شنا مسابقه ای گران تر هستند. عینک های شنا به دو دسته تفریحی (مخصوص شنا و اب تنی در استخر) و مسابقه ای (حرفه ای) می باشند. از ویژگی های مهم این جنس لنز به مقاومت بالا در برابر ضربه و نشکن بودن آن میتوان اشاره کرد. ᠎This c᠎onte nt was generated wi​th the ​he lp  of G SA C ontent Gen erator DEMO.

با توجه به گسترش سریع موبایلهای هوشمند به عنوان اصلیترین سختافزارها برای واقعیت افزوده میتوان به گسترش روزافزون نرمافزارهای کاربردی در حوزههای مختلف اشاره کرد. اشعه ماوراء بنفش (فرابنفش) یک شکل نامرئی از تابش خورشید است و می تواند برای چشم ها بسیار مضر باشد. همانند حفاظت ضد مه، اکثر عینکها در حال حاضر دارای سطحی از محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند و بسیاری از آنها یک محافظ کامل UV برای نور UVA و UVB ارائه میدهند. این آسیب می تواند در طول زمان ایجاد شود و شما معمولاً اشعه ماوراء بنفش و آسیبی که ایجاد می کند را احساس نمی کنید. لازم به ذکر است این نوارهای سیلیکونی بایستی از قابلیت جذب آب و همچنین انعطاف پذیری نیز برخوردار باشند تا هنگام اصابت امواج آب به عینک، سبب عدم آسیب رسانی به عینک شما شوند. با کمی گشت و گذار در فروشگاه های مختلف ورزشی می توانید با عینک های شنایی مواجه شوید که لنز عینک آنان دارای رنگ های مختلفی مانند: کهربایی، دودی، آبی، بنفش، آینه ای و همچنین شفاف هستند، هر یک از این رنگ ها برای استفاده در یک شرایط نوری طراحی شده اند که شما بایستی با توجه به نور محیطی که در آن شنا خواهید کرد، یک کدام از آنان را خریداری نمایید. This conte nt w᠎as written  by GSA Content Generato​r DE​MO.

بسیاری از عینک های برتر مسابقات دارای پوشش ضد بخار خاصی هستند که به جلوگیری از بخار شدن لنز عینک در میانه راه شنای شما کمک میکند. در اینجا به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدام ویژگی ها و مزایای مربوط به نیازهای فردی شما هستند. لنزهای رنگی توسط شناگران حرفه ای بیشتر مورد استقبال قرار گرفته و تابش خیره کننده در محیط های پر نور را کمتر می کند. ولی این فاصله کم چشم را زود خسته می کند. البته لازم به ذکر است که این عینک ها هیچ گونه کششی روی پوست ایجاد نمی کنند و پوشش بسیار خوبی برای چشم هستند و از نفوذ آب و بخار جلوگیری می کنند. فریم های کلاسیک که برای سطح آموزشی و رقابتی مناسب می باشند و پل بینی در بیشتر مواقع قابل تنظیم است. عینک شنا آقایان(عینک شنا مردانه) نسبت به عینک شنا دخترانه(عینک شنا زنانه) در مواردی همچون سایز و رنگبندی تفاوت دارند.طبیعتا عینک شنای مردان دارای لنز بزرگتری هستند و رنگبندی آنها از رنگهای تیره بیشتر استفاده می شود.نوع دیگری از عینک های شنا مناسب کودکان و نوجوانان وجود دارد که رنگ بندی عینک شنا بچگانه متناسب با سن کودکان طراحی می شود و لنز آنها کوچک و گاها اندازه لنز عینک شنا بانوان است.

عینک های شنا غیر اصل و ارزان در بازار بسیار زیاد است و شما هزینه کمتری پرداخت می کنید ولی طول عمر این عینک ها بسیار پایین بوده و مجبور به خرید مجدد عینک شنا می شوید. عینک های سوئدی که بیشتر برای مسابقات طراحی شده اند و بسیار مقاوم هستند. بنابراین برای استفاده های طولانی مدت در آب و همچنین برای شناگران مبتدی و نیز ورزش های سه گانه بهترین گزینه می باشند. تیم پشتیبانی فروشگاه اینترنتی شناتو با سابقه چندین ساله در فروش و عرضه لوازم و تجهیزات شنا و ورزش های آبی آماده راهنمایی برای خرید عینک شنا مناسب برای شما دوستداران ورزش شنا می باشد. در فروشگاه اینترنتی شناتو با توجه به عرضه انواع مختلف عینک شنا استخر میتوانید عینک استخر ارزان قیمت و گران را باهم مقایسه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشد. فروشگاه اینترنتی شناتو با ارائه عینک های شنا اصل و برند های معتبر دنیا همواره اصول مشتری مداری را رعایت نموده و قیمت عینک شنا در شناتو نسبت به رقبا به مراتب پایین تر است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن