بدون تعقیب برای بسیاری از دستگیر شده در اعتراضات پورتلند

توسط جیلیان فلاکس پورتلند، اورلند- افرادی که از اواخر ماه مه در پورتلند دستگیر شدند به اتهام های غیر خشونت آمی

توسط NEWSSHANS در 22 مرداد 1399

توسط جیلیان فلاکس

پورتلند، اورلند- افرادی که از اواخر ماه مه در پورتلند دستگیر شدند به اتهام های غیر خشونت آمیز در جریان اعتراضاتی که بیش از دو ماه بزرگترین شهر اورگن را به خود گرفته اند، تحت تعقیب قرار نمی گرفتند.

سیاست جدید اعلام شده سه شنبه به رسمیت می شناسد خشم و سرخوردگی بیش از تاریخ از بی عدالتی نژادی است که به اعتراضات اغلب خشونت آمیز شهرستان و واقعیت های عملی از سیستم دادگاه منجر شده است، Multnomah شهرستان وکیل مایک اشمیت گفت. در حال اجرا بیش از دو ماه در مورد پردازش به دلیل COVID-19،

در نتیجه، طبق آمار دفتر اشمیت، دست کم چند صد نفر که در چند ماه گذشته دستگیر شده اند، با پیگرد کیفری مواجه نخواهند شد. همان سیاست تعقیب قانونی در مورد کسانی که به اتهام مشابه در تظاهرات آینده دستگیر شده اند، اعمال می شود.

معترضان عصبانی هستند... و عمیقا از آنچه که آنها درک می کنند به بی عدالتی ساختاری در بافت اجتماعی اساسی ما نا امید. و این سرخوردگی می تواند تا سطوحی که قانون را نقض می کنند بالا ببرد."

او افزود: "این سیاست اذعان می کند که قرن ها از درمان ناهموار از جوامع سیاه و قهوه ای ما زخم های عمیق به جا گذاشته اند و روند شفا آسان و سریع نخواهد بود."

رئیس پلیس پورتلند چاک لاوِل، که هفته گذشته از تغییر سیاست قریب الوقوع خبر داده بود، گفت که این تصمیم قانون اورگان را تغییر نمی دهد و هنوز هم افرادی را که مرتکب اعمال خشونت آمیز می شوند یا عمداً به اموال آسیب می بینند، در دست دارد.

"ارتکاب جرم متفاوت است با تظاهرات، Lovell گفت: در بیانیه ای. بازداشت هایی که ما انجام می دهیم اغلب پس از ساعت ها آسیب به اموال خصوصی، اختلال در ترانزیت عمومی و ترافیک در خیابان های عمومی، سرقت از کسب و کارهای کوچک، آرسون، سرقت، حمله به اعضای جامعه و حمله به افسران پلیس می رسه."

شهردار تد ویلر که او نیز کمیسر پلیس است، به درخواست ی اظهار نظر پاسخ ی نداد.

اعتراضات شهر بر اخبار محلی مسلط شده و بیش از ۷۰ روز از زمان قتل پلیس جرج فلوید، یک سیاه پوست که پس از یک افسر پلیس مینیاپولیس سفید پوست، نزدیک به هشت دقیقه زانو به گردن او زد، تیترهای بین المللی را به خود اختصاص داده است. شب های متوالی ناگواری ماه گذشته که به طور فزاینده ای یک دادگاه فدرال در پورتلند را هدف قرار داد، باعث شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ماموران آمریکا را برای نگهبانی از ساختمان اعزام کند.

حضور ماموران از گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده، مهاجرت و اجرای گمرک ایالات متحده و خدمات مارشال ایالات متحده بود با هدف خاموش کردن تظاهرات اما در عوض زنده جنبش زندگی سیاه ماده.

ماموران ایالات متحده شروع به پایین کشیدن 31 ژوئیه تحت توافق بین وزارت امنیت داخلی ایالات متحده و دولت دموکرات کیت براون برای سربازان ایالت اورگن برای محافظت از دادگاه.

اما اعتراضات شبانه در مکان های مایل به دادگاه ادامه داشت، تظاهرکنندگان خواستار شورای شهر برای استرداد پلیس محلی و سرمایه گذاری دوباره پول در جامعه سیاه پوستان شدند.

پلیس در شمال و شرق شهر، ستاد اتحادیه پلیس و ساختمانی که دفاتر پلیس را در خود جا داده است، هدف های مکرر بوده است. افسران هفته گذشته ده ها بازداشت انجام داده اند و این هفته پس از درگیری با تظاهرکنندگانی که پلیس گفته اند تخم مرغ، بطری و سنگ به سمت افسران پرتاب کرده اند؛ آتش سوزی را آغاز کرده و لاستیک های وسایل نقلیه پلیس را سوراخ کرده است.

سه شنبه شب، یک گروه ترافیک مرکز شهر را در یک گردهمایی مسالمت آمیز که مقامات با آن تعامل نمی کنند مسدود کرد، پلیس پورتلند در بیانیه ای گفت.

یک نفر در یک گروه دیگر که ترافیک را برای ساعت ها در نزدیکی ساختمان کلانتری شهرستان مولتنوماه مسدود کرده بود، از پشت یک وانت سقوط کرد.

مقامات آمبولانس آوردن تا فرد رو به بيمارستان ببرن پلیس تهدید کرد که پس از رفتن به اموال ساختمان کلانتری، برخی از معترضان را دستگیر می کند، اما آنها رفتند.

در بیانیه پلیس گفته شده است که هیچ بازداشتی صورت نگرفت و از روش های کنترل جمعیت استفاده نشد.

____

به دنبال گیلیان Flaccus در توییتر در http://www.twitter.com/gflaccustinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب