لیز وستون: چگونه 'maximizers' می توانید برش تصمیم گیری احساس وحشت و نگرانی

هیچ کس می خواهد به اتلاف پول اما برخی از ما به دریا در تلاش برای به دست آوردن بهترین معامله ممکن است. من صرف ت

توسط NEWSSHANS در 7 تیر 1399

هیچ کس می خواهد به اتلاف پول اما برخی از ما به دریا در تلاش برای به دست آوردن بهترین معامله ممکن است.

من صرف تقریبا به همان اندازه زمان تحقیق که پیاده روی socks خرید که من انتخاب یک ماشین جدید. دیگران از گونه های ما به نام "maximizers" — ممکن است دست به قفل در نرخ بهره وام مسکن در حالی که انتظار برای یک بهتر است. عزم ما را انتخاب بهینه معناست که ما اغلب گرفتار پشیمانی خریدار و همچنین تصمیم گیری فلج.

Maximizers هستند که مخالف قطبی از "satisficers" افرادی که تصمیم گیری هنگامی که آنها یافت می شود قابل انتخاب است. Maximizers' استانداردهای بالا منظور ما اغلب دریافت نتایج بهتر از جمله مشاغل است که پرداخت بیشتر می گوید: مالی درمانگر Kristy Archuleta, دانشیار برنامه ریزی مالی در دانشگاه گرجستان است. اما maximizers نیز بیشتر اضطراب در مورد تصمیم گیری است که می تواند منجر به دوم حدس زدن انتخاب های ما و یا قادر به انتخاب در همه.

"از آنجا که شما همیشه به دنبال بهترین تصمیم ممکن است یا ممکن است بهترین انتخاب شما می تواند شما می توانید تبدیل تاکید کرد در مورد آن" Archuleta می گوید. "بیشتر انتخاب های شما سخت تر از آن است که به تصمیم گیری."

Satisficers ندارد و آن موضوع است. ("Satisfice," ترکیبی از "رضایت" و "کافی" ابداع شد توسط اقتصاددان و روانشناس هربرت سیمون در سال 1956.) Satisficers باید بیشتر از متوسط استاندارد برای ساخت انتخاب کند. آنها ممکن است تحقیقات اما تنها برای پیدا کردن یک گزینه است که رسیدن به هدف خود است. آنها به طور کلی با خوشحالی با خود را انتخاب و نگران نباشید که وجود دارد ممکن است یک بهتر است.

من شک سخت هسته maximizer می تواند خودش به نوبه خود به یک blissed کردن satisficer یک شبه حتی اگر او می خواست به. اما معتدل تمایل ما را به "بهترین" انتخاب می تواند به ما کمک کند تصمیم گیری سریع تر و با کمتر احساس وحشت و نگرانی.

درک چرا

Archuleta نشان می دهد درخواست خود را به همین دلیل ما فکر می کنم ما نیاز به اطمینان کامل انتخاب کند. شاید خرید های قبلی خود را رفت و به طرز وحشیانه ای اشتباه است — ما خریداری یک ماشین است که تبدیل به یک لیمو برای مثال و نمی توان آن را جایگزین کنید. شاید ما فریب خورده بودند و یا defrauded که سمت چپ ما تمایلی به اعتماد و اعتقاد ما نمی توانیم تکیه بر کمک کسی. یا شاید ما فکر می کنم ما مجاز نیست به اشتباهات مبادا ما دیده می شود به عنوان ناقص انسان هستیم.

مواجهه درمانی ممکن است کمک کند و همچنین Archuleta می گوید. این روش را تشویق می کند به تدریج رو به ما ترس و نگرانی به جای اجتناب از آنها. اگر شما تمایل به وسواس تحقیقات حتی کوچک خرید خرید 10 $یا $20 مورد و بدون تحقیق آن را در همه به او نشان می دهد. توجه کنید که چگونه آن را احساس می کند و سپس دوباره آن را انجام دهد چند بار. اضطراب خود را در مورد بررسی صلاحیت گزینه های متعدد به احتمال زیاد محو خواهد شد به شما به عنوان انجام این کار, او می گوید.

ایجاد یک چارچوب

یک صفحه از satisficers و تمرکز بر روی هدف خود را به جای تمام گزینه های در دسترس. این ممکن است کمک به نوشتن خود را بالا دو یا سه اولویت. بیایید می گویند شما می خواهید به تشکیلات جدید بکار تجاری وام مسکن خود را. اولویت های خود را ممکن است به دریافت یک نرخ رقابتی (کمترین ندارد اما قطعا بالاترین) و برای پایین آوردن پرداخت های ماهانه خود را به اندازه کافی برای جبران هزینه ها در یک سال است. شما در اطراف مغازه فقط به اندازه کافی برای پیدا کردن یک وام است که مطابق با آن معیار و پس از آن اعمال می شود.

پیدا کردن چند قابل اعتماد منابع می تواند به شما اطمینان که شما در حال ساخت یک انتخاب خوب حتی اگر آن را مطلق یکی از بهترین. امور مالی شخصی سایت ممکن است ارائه نظرات از وام دهنده خود را به عنوان مثال. اگر شما در حال خرید یک محصول شما می توانید مشورت جامد نقد و بررسی سایت مانند گزارش های مصرف کنندگان, Good Housekeeping یا CNET.

تمرکز بر روی آنچه اهمیت

زمانی که من افتد پایین سوراخ خرگوش بی پایان تحقیقات من اغلب می تواند متوقف خودم فقط با پرسیدن "چگونه مهم این است واقعا؟" من زندگی نمی تواند به طور قابل توجهی بدتر اگر من پیاده روی جوراب نازک پوشیدن بیش از حد سریع است. تصمیم گیری های دیگر مانند خرید یک خانه یا یک ماشین و یا استخدام یک برنامه ریز مالی سزاوار تر — اما نه بی پایان — در نظر گرفتن.

اگر پشیمانی خریدار شروع به خزش در هنگامی که شما متعهد Archuleta توصیه واقعیت-تست تفکر خود را: زندگی خود را واقعا می شود بسیار بهتر است اگر شما می خواهم انتخاب چیز دیگری است ؟ پس از آن او نشان می دهد قاطعانه عطف ذهن خود را به جنبه های مثبت خود را انتخاب کنید.

"تمرکز بر روی تمام چیزهایی که خوب هستند در مورد ساخت این تصمیم" Archuleta نشان می دهد. "و تمرکز تنها بر کسانی که همه چیز."

_________________________________

این ستون ارائه شد به آسوشیتد پرس توسط امور مالی شخصی سایت NerdWallet.

لینک های مرتبط:

چگونه برای دریافت بهترین نرخ وام مسکن https://bit.ly/nerdwallet-best-mortgage-rate

لیز وستون یک مقاله نویس در NerdWallet یک برنامه ریز مالی خبره و نویسنده "نمره اعتباری خود است." ایمیل: lwestonnerdwallet.com. توییتر: lizweston.

آخرین مطالب