صادرات ژاپن غوطه در میان له شدن از coronavirus پاندمی

توسط YURI KAGEYAMA توکیو (AP) -- صادرات ژاپن در ماه ژوئیه 19.2 ٪ از یک سال قبل از فرو رفتن ، به عنوان همه گیر

توسط NEWSSHANS در 30 مرداد 1399

توسط YURI KAGEYAMA

توکیو (AP) -- صادرات ژاپن در ماه ژوئیه 19.2 ٪ از یک سال قبل از فرو رفتن ، به عنوان همه گیر coronavirus کاهش تقاضا جهانی برای کالاهای از سومین اقتصاد بزرگ ، داده های دولت نشان داد چهارشنبه.

اعداد موقت وزارت دارایی نشان می دهد واردات ژاپن در ماه ژوئیه 22.3 درصد کاهش یافت.

صادرات به ایالات متحده به خصوص رنج می برد، کاهش 19.5٪. محموله های کالاهای پلاستیکی، آهن و فولاد و قطعات کامپیوتری ضعیف شده اند.

اما ژاپن اولین مازاد تجاری خود را در چهار ماه گذشته در پشت بهبودی در چین ثبت کرد، جایی که شیوع ویروس کورونا آغاز شد.

صادرات به چین، از جمله فلزات، محصولات کاغذی و ماشین آلات، رشد 8.2٪ در ماه ژوئیه است.

اقتصاد ژاپن به شدت متکی به صادرات است، بنابراین تقاضا ضعیف در بازارهای بزرگ خارج از کشور، رشد آن را متشنج می کند. همه گیر باعث شده است که برخی از تولید گیاهی به طور موقت متوقف شود، گردشگری squelched و به طور کلی صدمه دیده فعالیت های اقتصادی.

اقتصاد برای همه سال 2020 در رکود اقتصادی بوده است حتی اگر آن را تا به حال قفل کامل هرگز. در عوض، مقامات مردم را تشویق کرده اند که از خانه کار کنند، ماسک بپوشند و به دور شدن اجتماعی عمل کنند. برخی از فروشگاه ها ساعت خود را بسته یا کوتاه کرده اند.

ژاپن تا کنون حدود ۱۱۰۰ کشته را گزارش کرده است که به COVID-19 نسبت داده شده است، کمتر از ضربه سخت تر ملت هایی مانند آمریکا و برزیل. نگرانی ها در حال رشد بیش از یک موج اخیر در موارد, به خصوص در توکیو و دیگر مناطق شهری.

___

یوری کاگه یاما در توییتر https://twitter.com/yurikageyamatinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de