10 مدل بهترین عینک شنا

این گروه از لنزها به علت تکنولوژی مخصوصی که برای ساخت آنها نیاز هست، تنها توسط برندهای بسیار محدودی مورد بهره

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

این گروه از لنزها به علت تکنولوژی مخصوصی که برای ساخت آنها نیاز هست، تنها توسط برندهای بسیار محدودی مورد بهره گیری قرار میگیرند. در خرید عینک شنا، لنز و فریم آن بسیار مهم بوده و باید با شناخت کامل نسبت به این دو مورد بهترین گزینه را انتخاب کنید. از دیگر مزایای عینک هاي شنای فرم بزرگ راحتی و وارد آمدن کمترین فشار به چشم ها و نواحی اطراف آنها می باشد لذا برای بهره گیری هاي طولانی مدت برترین انتخاب برای خرید عینک شنا میباشند. متعارف ترین نوع موجد در بازار، عینک هاي شنای کلاسیک میباشند. این گروه بزرگ ترین سایز عینک شنای موجود در بازار می باشد. همانطور که اندازه کفش را بررسی می کنید ، اندازه عینک مناسب را نیز بررسی کنید.عینک های شنا هم در سایز بزرگسالان و هم در سایز کودکان ارائه می شوند. با کمی گشت و گذار در فروشگاه های مختلف ورزشی می توانید با عینک های شنایی مواجه شوید که لنز عینک آنان دارای رنگ های مختلفی از قبیل: کهربایی، دودی، آبی، بنفش، آینه ای و همچنین شفاف هستند. اگر در استخرهای سرپوشیده با نور کم شنا میکنید از عینکهایی استفاده کنید که رنگ شیشه آنها روشنتر بوده و دید بهتری را برای مصرفکننده فراهم میآورد.

Th is w as c​re at​ed  by G SA᠎ Content Gen er​ator  DEMO.

از آن جهت که وجود خش بر روی لنزها، کیفیت دید شما را در زیر آب بسیار کم میکند؛ لذا برخورداری بودن عینک شنایتان از این خاصیت بر میزان کارایی و لذتی که از شنا کردن میبرید اثر مستقیم میگذارد. نشکن بودن این لنزها به این معنی می باشد که اگر در اثر وارد شدن ضربات بسیار محکم به آنها بشکنند. این ویژگی با افزودن فیلمهای نازکی که ضد UV میباشند، بر سطح بیرونی لنزها ایجاد میشود. به همین علت برای بهره گیری طولانی مدت در محیط هاي کم نور و یا با نور طبیعی مناسب میباشند. لنزهای عینک هاي شنا نیز جهت مقاصد گوناگون در رنگ هاي متفاوتی در دسترس میباشند. به طور مثال، اگر قصد دارید در فضای کمنور شنا کنید، رنگ شیشه عینک شما باید روشن باشد. باید گفت که خاصیت ضد بخار نه تنها در تمامی عینک هاي شنا، بلکه در سایر محصولات نظیر شیشه هاي خودرو؛ یک ویژگی موقتی هست.

برای پیشگیری از این التهاب و داشتن دیدی مناسب در هنگام شنا کردن در استخر پیشنهاد می کنیم که از عینک مخصوص شنا استفاده کنید تا علاوه بر داشتن دید مناسب درآب از التهاب چشم ها نیز جلوگیری کرده و از شنا کردن لذت ببرید. همانطور که می دانید یکی از مشکلات همه ی غواصان و شناگر ها درآمد گوشگیر از گوش است که این مشکل هم توسط این عینک شنا حل شده است. به این معنی که شما می توانید همه چیز را ببینید. برای خرید یک عینک شنای خوب شما می بایست به سطح مهارت خود در شنا و همچنین همخوانی فریم (قالب) آن بر روی صورت و چشم هایتان توجه نمایید. از نظر جلوگیري از ورود آب، این گروه از درزگیرها به علت ساختار متخلخلی که دارند کمترین امتیاز را به خود اختصاص میدهند. به عبارت دیگر، تا موقعی که لایه نازک ضد بخار کننده روی سطح مورد نظر وجود داشته باشد این ویژگی پا برجاست. همانطور که از نام این مدل از بهترین عینک شنا پیداست از آن برای مسابقات و به صورت حرفه ای استفاده میشود. همین طور، به علت آنکه از طریق این لنزها حرکات چشم شناگربه صورت کامل قابل دیدن نیست؛ تا حدودی نگرانی و عدم اعتماد به نفس طبیعی در نوآموزان را از قضاوت ناظران کاهش میدهد.

این گروه از لنزها، نور طبیعی را از خود عبور داده و رنگ طبیعی اجسام و محیط از طریق انها قابل روئیت هست. همین طور، این لنزها نیز به دلیلی که در قسمت گذشته ذکر شد؛ تا حدودی نگرانی و عدم اعتماد به نفس طبیعی در نوآموزان را از قضاوت ناظران کاهش میدهد. عینک طبی شنا دارای دو لنز مختلف معمولی و جیوه ای است که دفع کننده اشعه مضر فرابنفش آفتاب با استاندارد UV 400 می باشد. یکی از حیاتی ترین نکاتی که سلامتی چشم هاي شما در گروی آن هست، بهره گیری از لنزهایی هست که مانع از عبور اشعه مخرب ماورای بنفش میشوند. معمولا دورتادور عینکشنا پوشش سیلیکونی وجود دارد که مانع از ورود آب به داخل چشم ها میشود. این خاصیت توسط بهره گیری از لایه هاي نازک از مواد نانو کربن که مانع از چسیبدن و تجمع قطرات آب به سطح درونی لنزها میگردد ایجاد میشود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن