'ژل مانند ماده کشف شده در ماه را به دور طرف توسط چانگ خاوری-4 رور

غیر معمول تیره مایل به سبز و درخشان "ژل مانند" ماده در یک دهانه در سمت دور ماه را به خود جلب کرده گسترده علاقه

توسط NEWSSHANS در 10 مرداد 1399

غیر معمول تیره مایل به سبز و درخشان "ژل مانند" ماده در یک دهانه در سمت دور ماه را به خود جلب کرده گسترده علاقه دنبال کشف آن توسط چانگ خاوری-4 رور در جولای 2019.

یک تیم تحقیقاتی به رهبری پروفسور دی Kaichang از هوافضا اطلاعات موسسه تحقیقات (هوا) از آکادمی چینی علوم و همکاران تجزیه و تحلیل ماده در جزئیات با استفاده از چندین مجموعه از این مریخ نورد را دوربین پانوراما (Pancam) خطر اجتناب دوربین (Hazcam) و مرئی و نزدیک به مادون قرمز طیف سنج (VNIS).

Impact melt breccia and surrounding context. (Image: CNSA, CLEP, and AIR)

تاثیر ذوب برش و اطراف متن. (تصویر: CNSA CLEP و هوا)

محققان دریافتند که غیر معمول ماده است که در واقع تاثیر ذوب برش و اصالت rover اندازه گیری اطراف سنگپوش ممکن است از سرچشمه متفاوت ذوب استخر و یا از یک مجموعه ای از سنگ های آذرین. یافته های خود را منتشر شدند در زمین و سیاره علم حروف. چین چانگ خاوری-4 پروب از جمله یک کاوشگر و مریخ با موفقیت لمس کردن در 185 کیلومتر-گسترده فون رابطه دهانه در داخل قطب جنوب-آیتکن (SPA) حوضه در ژانویه 3, 2019, ساخت نخستین فرود نرم در قمری به مراتب طرف.

Hazcam images show the rover's locations. (Image: CNSA, CLEP, and AIR)

Hazcam تصاویر نشان می دهد که مریخ نورد مکان. (تصویر: CNSA CLEP و هوا)

این ماده ژل مانند کشف شد در یک دهانه در هشتم قمری بعد از مریخ نورد ماموریت. اندازه گیری دقیق در برش و اطراف سنگپوش انجام شد در نهمین روز ماه. کشف breccia, اندازه گیری 52 توسط 16 سانتی متر شبیه قمری تاثیر ذوب برش نمونه 15466 و 70019 بازگشت آپولو ماموریت. آن تشکیل شد, توسط, تاثیر, تولید, جوش حفاری و agglutinating قمری سنگپوش و برش.

Photos of lunar impact melt breccia samples. (Image: NASA and AIR)

عکس های قمری تاثیر ذوب برش نمونه. (تصویر: ناسا و هوا)

درشت اطراف برش-میزبانی دهانه خرد شد به سنگپوش پودر توسط مریخ نورد چرخ, نشان دهنده سنگپوش ممکن است کمی فشرده و تبدیل به قالب دار و شکننده است. Hapke مبتنی بر مدل طیفی unmixing نتایج نشان داد که پلاژيوکلاز فراوان بود و پيروکسن و اليوين تا به حال تقریبا برابر با بخش نشان می دهد سنگپوش بود به احتمال زیاد هوازدگی محصولات noritic سنگ.

این سنگپوش اندازه گیری توسط چانگ خاوری-4 رور بود در واقع مخلوطی از منابع متعدد با ejecta از Finsen دهانه بودن اولیه و ممکن است سهم از توسکا دهانه. این Finsen و توسکا چاله در حاشیه پیشنهادی تاثیر ذوب استخر تولید شده توسط آبگرم حوضه تشکیل رویداد. بنابراین منشأ از سنگپوش ممکن است از سرچشمه متفاوت ذوب استخر و یا از یک مجموعه ای از سنگ های آذرین.

ارائه شده توسط: آکادمی علوم چین [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

نوآوری: دانشمندان با ابداع روش برای گرده افشانی استفاده از حباب صابون


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net