چه روش سقراطی و چرا ما به آن نیاز امروز ؟

از هر کسی می داند که در مورد سقراط و آنها را به شما بگویم در مورد خود بیشتر یابم و در عین حال ترسناک ترین کیفی

توسط NEWSSHANS در 7 تیر 1399

از هر کسی می داند که در مورد سقراط و آنها را به شما بگویم در مورد خود بیشتر یابم و در عین حال ترسناک ترین کیفیت — توانایی برای پاسخ به سئوالات; ترین فکری حقیقت آشکار سوالات. این نوع سوالات که فرد فکر می کنم عمیقا در مورد موضوع ماده 10 بار بیشتر و دقیقتر از او انجام داده اند قبل از ملاقات فیلسوف بزرگ. این پرسش دور تراشه در تمام کردن flimflam سوء تفاهم ها و گمراهی تا تنها ماهیت واقعی این سوال و پرسشنامه باقی مانده است.

"به بررسی زندگی این است که زندگی ارزش نیست." —سقراط (470-399 B. C.)

سقراط نافذ سوالات در نهایت منجر به مرگ او شد. مانند در حال حاضر یونان باستان تا به حال رهبران ترجیح داده که به دنبال چه کسی نیست سوال هر چیزی, اما به سادگی اطاعت و به دنبال همراه. چرخ تاریخ به نوبه خود بیش و بیش و مانند سوار چرخ و فلک شده است که در گیر رفتن در محافل تکرار اشتباهات گذشته تا زمانی که او می آموزد از آنها. اما به نظر می رسد با نگاه از چیزهایی است که ما ترجیح می دهند به ماندن در جهل بیش از واقعا مایل به درک ما گذشته است. تقریبا تمام عوارض و شرایط در جامعه بشری در حال تکرار شده اند و در برخورد با, در یک راه یا دیگری توسط کسانی که زندگی قبل از ما. ما تنها نیاز به نگاه.

چه سقراطی روش ؟

این روش سقراطی (یا Elenchus) می توان در 3 مرحله: بیان یک تعریف و یا اصل پرسیدن یک سوال است که به ارمغان می آورد تا یک استثنا و سپس به بیان تعریف دوباره با بهتر و بیشتر تصفیه شده درک از ابتدا تعریف شده است. این یک روش بحث یا اجبار اما dissective بحث که کشف تناقض و نقص در درک خود و به چالش کشیدن های عمیق-برگزار مفاهیم. سقراطی روش های خلاق و تکنیک حفاری به سنگ بستر واقعیت — لایه بر لایه به طور مداوم پالایش تفکر ما و نظرات خود را به عنوان نزدیک که ممکن است به کمال است. این کمک می کند ما فکر می کنم منطقی برای خودمان.

Think from different perspectives to arrive at a more holistic solution. (Image via pixabay / CC0 1.0)

فکر می کنم از دیدگاه های مختلف برای رسیدن به یک راه حل جامع تر. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

به معنای آن است که به روشن کردن تناقضات در درون یک تعریف از طریق معنی دار سوال و پیوسته در تکمیل این فرضیه. آن را بسیار در مورد دانستن آنچه که ناشناخته است اما بیشتر از درک آنچه که ما نمی دانیم, کشف جهل ما. پس از یک بحث سقراطی ما به خوبی می دانیم آنچه که ما نمی دانیم. مهم است که به خاطر دانش خود را در آن به سادگی باعث می شود ما مغرور در حالی که دانستن محدوده دانش ما جلوگیری از که از اتفاق می افتد.

برای مثال اجازه بدهید با یک بیانیه گفت: "ایجاد اتفاق افتاده شانس نه با خدا" که از سقراط-مطالعه مؤمن به خدا ممکن است پاسخ: "شما بر این باورند که ایجاد اتفاق می افتد بدون خالق بنابراین خود را در خانه به وجود آمد یک روز خوب فقط از آبی است؟"

این خط از پرس و جو را تشویق می کند اصلی پیشنهاد این بیانیه به ارزیابی مجدد خود را تعریف و آن را دقیق تر. این امر پس از آن بود تنگ کردن توسط یکی دیگر از سوال است. این سوال یا مثلث می رود تا هر دو طرف وارد شده اند در یک محل که در آن آنها ممکن است بدست جواب درست اما آنها را هر دو بود و نزدیک به حقیقت از زمانی که آنها برای اولین بار آغاز شده است. ایده این است که به نگه داشتن رفتن دور در محافل. آن است که یک بحث ماژول اما یک سیستم است که کمک می کند تا ما را به کشف خود واقعی ما است و عقل ما. برخی از سقراط' پرسش های ثبت شده از حافظه توسط خود افلاطون در کتاب مثل دیالوگ و Euthyphro.

با استفاده از روش سقراطی را تضمین می کند استدلال شما دارای آب است که این صدا است که مخفف آن است و ریشه در واقعیت است. با استفاده از این روش برای به چالش کشیدن خود را فرضیه به عنوان به خوبی به عنوان خود را برگزار كنند. به شما خواهد شد بهتر است برای آن. شما بهتر است در بازجویی و همچنین ساخت بهتر فرضیات — علامت آموخته ،

فعلی مفاهیم

ارسطو یک دانشجوی افلاطون گفت: "این علامت از تحصیل ذهن قادر به سرگرم کردن فکر بدون پذیرش آن است." این به چه معنی? برای همه چیز وجود دارد حداقل دو استدلال یا نقطه است. آموخته ذهن به دنبال درک هر دو طرف و سپس به تصمیم گیری آگاهانه به جای فقط پایگاه نتیجه خود را در یک چشم انداز. کسانی که استدلال می کنند از یک طرف راهرو معمولا انجام است که از یک محل از احساسات است نه منطق.

Aristotle was the student of Plato. (Image via pixabay / CC0 1.0)

ارسطو از افلاطون. (تصویر از طریق pixabay / CC0 1.0)

این محبوب است در دانشگاه ها در حال حاضر به رد این ایده از خدا. این روش سقراطی بود و نه به معنای سقراط برای رد خدا یا آسمان. سیج ثبت شده است گفت: "چگونه عاقلانه است گوش تشکیل شده برای دریافت همه نوع از تلفن های موبایل و نمی شود با هر به محرومیت از دیگران است."

او را مورد سوال دانشجویان در مورد اینکه آیا این شگفتی از زندگی و آن لحظه پیچیدگی ها و جزئیات است که تکرار در طول تمام گوشه و کنار جهان در صورت منظم بودند انجام شده توسط هوشمند بودن و نه یک نتیجه از شانس صرف.

ما می توانیم درک سقراط استدلال که در یک مقیاس اتمی که در واقع تکرار فراوان در سراسر جهان شناخته شده است. اما بحث خود را رفته است امروز در کلاس های درس که در آن تنها ترین نفت خام و سطحی معنی به حساب گرفته شده است و تحقیقات بیشتر است که اغلب دلسرد.

آن را به جامعه بشری به خوبی به ارمغان می آورد روش سقراطی به اثر و منطقی سوال دیدگاه های مختلف از هر استدلال و نقطه نظر کنید و سعی کنید به کشف مسیر به حقیقت است. چه مضحک است که سقراط زندگی در وجود سم.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

ما عمیق ترین نمای X-Ray آسمان
آخرین مطالب