استقبال آمریکا از 12 میلیارد دلار سرمایه گذاری توسط تایوان نیمه هادی شرکت

وزارت امور خارجه ایالات متحده در مارس 14 مورد اعلام Taiwan Semiconductor Manufacturing Corporation (TSMC) که د

توسط NEWSSHANS در 8 خرداد 1399

وزارت امور خارجه ایالات متحده در مارس 14 مورد اعلام Taiwan Semiconductor Manufacturing Corporation (TSMC) که در آن در نظر گرفته شده به صرف 12 میلیارد دلار در یک کارخانه در آریزونا گفت که این حرکت بود "یک تعویض بازی برای ایالات متحده در صنعت نیمه هادی است که به تقویت امنیت ملی آمریکا و ما رفاه اقتصادی."

"این TSMC تسهیلات در آریزونا افزایش خواهد یافت و اقتصادی ایالات متحده, استقلال, تقویت ایمنی ما و رقابت و تقویت رهبری ما در فن آوری بالا و تولید" گفت: وزیر امور خارجه مایک Pompeo, در بیانیه ای.

با بیش US$255 میلیارد در بازار سرمایه TSMC جهان بزرگترین قرارداد کامپیوتر تراشه ساز. آن گفت: از آن آغاز خواهد شد سرمایه گذاری در سال 2021 و برنامه ای برای باز کردن آریزونا گیاه در 2024. کارخانه ارائه خواهد شد حدود 1,600 شغل.

برنامه ریزی شده TSMC کارخانه برش لبه 5 نانومتری ساخت نیمه هادی ریخته گری. تراشه های تولید شده باید برنامه های کاربردی پیشرفته تجهیزات نظامی و ارتباطات دستگاه های.

"با TSMC را تعهد, با تکنولوژی بالا تراشه خواهد بود ساخته شده در امریکا یک بار دیگر — ملت که در آن صنعت نیمه رسانا اختراع شد" Pompeo گفت.

آن را بالا مشخصات پیروزی برای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت که به مدت طولانی تمرکز روی آوردن به تولید بازگشت به ایالات متحده, و در حال حاضر در تکاپوی اصلاح عمده رکود اقتصادی در آورده با CCP coronavirus بیماری همه گیر.

U.S. Secretary of State Mike Pompeo speaks at a meeting of the National Governor's Association in February 2020. Pompeo said that Taiwan was an important friend of the United States. (Image: YouTube/Screenshot)

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo صحبت می کند در یک نشست ملی فرماندار انجمن در ماه فوریه سال 2020 است. Pompeo گفت که تایوان مهم بود, دوست, ایالات متحده است. (تصویر: یوتیوب / تصویر)

TSMC را حساب دیفرانسیل و انتگرال

با توجه به اختلال در زنجیره تامین ناشی از این بیماری همه گیر دولت ایالات متحده نیز مشتاق در کاهش اتکا به تولید خارجی است.

Pompeo اشاره کرد که تراشه های ساخته شده توسط TSMC "قدرت همه چیز از هوش مصنوعی به 5G ایستگاه های پایه به F-35s" دومی با اشاره به نظامی آمریکا جدیدترین multirole fighter jet.

"TSMC سرمایه گذاری ایجاد خواهد شد هزاران نفر از بسیار ماهر آمریکایی شغل و ده ها هزار نفر بیشتر مشاغل در سراسر زنجیره تامین برای سال آمده است. مرکز ترویج و ایجاد رونق ماهر sub-صنایع شناخته شده به عنوان خوشه های که کمک خواهد کرد که اطمینان حاصل شود رهبری آمریکا در فن آوری های آینده است. آن را نیز به خار تحقیقات برش لبه و توسعه توسط دانشگاه های آمریکا و شرکت" Pompeo گفت: در 14 ماه مه بیانیه.

TSMC است یک تامین کننده عمده برای ایالات متحده tech غول مانند اپل و کوالکام و همچنین به عنوان شرکت های چینی مثل هواوی. واشنگتن قرار داده Huawei که لینک به CCP در تجارت blacklist بیش از اتهامات که از آن یک تهدید امنیتی است که این شرکت را رد می کند.

تحلیلگران با کردیت سوئیس و جی پی مورگان به رویترز گفت آنها بر این باورند که TSMC ممکن است در تلاش برای تشویق مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برای به تعویق انداختن یا لغو برنامه های خود را برای تنظیم که نیاز به صدور مجوز برای تولید نیمه هادی ها با استفاده از تراشه-ساخت فن آوری توسعه یافته توسط ایالات متحده است.

این قانون در صورت تصویب خواهد توانمندسازی وزارت بازرگانی به ممنوعیت TSMC از فروش تراشه به هواوی. تایوانی تراشه شرکت در حال حاضر مبادرت به فروش 14 درصد از آن نیمه هادی ها برای Huawei.

پشتیبانی از تایوان

سرمایه گذاری در برجسته مقطع در روابط بین ایالات متحده و جمهوری چین (ROC) به تایوان است که رسما شناخته شده است. روابط بین واشنگتن و کمونیست چین رسیده اند کم جدید به عنوان برگ برنده دولت چکش پکن برای آن coverup از شیوع این بیماری که منجر به جهانی همه گیر.

و قبل از آن در سال 2015 حزب کمونیست چین (CCP) تا به حال نورد از آن "ساخته شده در چین تا سال 2025" برنامه که هدف آن به سرزمین اصلی چین غالب در جهان است تولید کننده کالاهای با تکنولوژی بالا.

با CCP در مواجهه با بحران اقتصادی رو به رشد و شبح داخلی ناآرامی در سرزمین اصلی مقامات نگرش تایوان که پکن انداز به عنوان یک تبادل نظر بخشی از جمهوری خلق چین بوده و یکی از به طور کلی پرخاشگری است.

Tsai Ing-wen began her second term as the President of Taiwan by delivering a speech in which she outlined her plans for the island nation. (Image: 總統府 via flickr CC BY 2.0 )

Tsai و نشستند ون شروع دور دوم او به عنوان ROC رئیس جمهور با ارائه یک سخنرانی در تشریح برنامه های خود را برای این جزیره در دولت است. (تصویر: 總統府 از طریق فلیکر CC BY 2.0 )

از ژانویه تا آوریل پس از لغزش مجدد از تایوان استقلال-تکیه جمهور Tsai و نشستند ون و همچنین به عنوان بدتر از COVID-19 اپیدمی در PRC CCP افراد ارتش آزادی بخش (PLA) افزایش اقدامات تحریک آمیز علیه این جزیره است. این هواپیما در نیروی هوایی و نیروی دریایی اعزام جنگنده و حتی یک هواپیما حامل battlegroup در تمرینات در نزدیکی تایوان در حالی که PRC مقامات و صاحب نظران هشدار داد Tsai و دولت آن آشنائی فاجعه است.

با وجود اینکه به خوبی توسعه یافته دموکراسی و خانه را به 24 میلیون نفر ROC است ناشناخته توسط بسیاری از کشورها عمدتا به ایالات متحده تصمیم به تغییر دیپلماتیک به رسمیت شناختن تایوان به سرزمین اصلی چین در سال 1979 و همچنین به عنوان یک اصل چین که توسط جامعه بین المللی در نظر چین یک نهاد مستقل به جای دو کشورهای مستقل مانند کره شمالی و کره جنوبی.

اما با شکاف بین واشنگتن و پکن در حال رشد با توجه به چین و ایالات متحده در جنگ تجارت و همه گیر در ایالات متحده قوی پاکستان را به حمایت از تایوان است که آمریکا متحد پس از جنگ جهانی دوم زمانی که ROC هنوز اداره سرزمین اصلی چین است.

در اواخر ماه مارس مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تصویب تایوان متحدان بین المللی حفاظت و تقویت ابتکار (تایپه) عمل می کنند که باعث افزایش حفاظت جزیره, اقتصادی, نظامی و دیپلماتیک و امنیتی است.

در مه 20, Pompeo تبریک گفت رئیس جمهور Tsai و در حال افتتاح برای دوره دوم تماس ROC دموکراتیک نظام یک "نیروی خوب در جهان است."

PRC از باب روز پایین آن لفاظی و تحریک تا حدودی. در اوایل ماه مه افزایش تدابیر سابق PLA نیروی هوایی ژنرال Qiao لیانگ به یک رسانه مصاحبه که در آن او توصیه پکن در برابر استفاده از نیروی نظامی به reunify تایوان با سرزمین اصلی. چین ناظران بر این باورند که با توجه به موقعیت Qiao اظهارات منعکس کننده نگرش در حزب کمونیست رهبری است.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

پکن تجدید نظر دارد برای بخش خصوصی اصلاحات به عنوان اقتصاد غرق


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن