کنگره ایالات متحده آمریکا از دانشگاه ها می خواهد که کمک های مالی خارجی را افشا کنند

سه عضو کنگره آمریکا نامه هایی به شش دانشگاه آمریکایی ارسال کرده اند و از آنها می خواهد که سوابق کمک های مالی ک

توسط NEWSSHANS در 30 مرداد 1399

سه عضو کنگره آمریکا نامه هایی به شش دانشگاه آمریکایی ارسال کرده اند و از آنها می خواهد که سوابق کمک های مالی که از کشورهای خارجی پذیرفته اند را ارائه کنند. نامه ها توسط جیمز کومر از کمیته نظارت و اصلاحات، ویرجینیا فاکسز از کمیته آموزش و کار و جیم جردن از کمیته قضایی امضا شد. نامه ها به رُسجمهورهای ییل، هاروارد، دانشگاه نیویورک، دانشگاه دلاویر، دانشگاه شیکاگو و دانشگاه پنسیلوانیا ارسال شد.

کمک های مالی دانشگاه

اوایل امسال، وزارت آموزش و پرورش تحقیقات را آغاز کرده بود که به منبع کمک های مالی هاروارد نگاه می کرد. بنابر بخش ۱۱۷ قانون آموزش عالی، دانشگاه ها به این کشور مکلط هستند که هر گونه هدیه یا قراردادی از منابع خارجی که به مبلغ یکجا بیش از ۲۵۰ هزار دلار آمریکا در سال باشد را گزارش کنند. سه عضو کنگره که نامه ها را نوشتند، همه از تحقیقات اداره آموزش و پرورش مطلع شدند.

دانشگاه هاروارد از سال ۲۰۱۵ ۳۱ هدیه یا قرارداد مجموعاً ۱۰۱٬۱۷۷٬۸۲۶ دلار آمریکا را از چین، قطر، عربستان سعودی، ایران و روسیه اعلام کرده است - که همه آن ها ناشناس بودند... کمیته از طریق تلاش های دپارتمان دریافت که بسیاری از کشورها از توافق نامه های اهدایی یا قراردادها (توافق نامه ها) با IHEs، استادان، یا محققان (دریافت کنندگان) The Crimsonبرای اهرم مالی خود به برخی از نوع سود استفاده می کنند، یا quid pro quo، نامه می گوید، به گزارشکریمسون.

Since 2015, Harvard University has declared 31 gifts or contracts totaling US$101,177,826 from China, Qatar, Saudi Arabia, Iran, and Russia—all of which were anonymous. (Image: Screenshot / YouTube)

دانشگاه هاروارد از سال ۲۰۱۵ ۳۱ هدیه یا قرارداد مجموعاً ۱۰۱٬۱۷۷٬۸۲۶ دلار آمریکا را از چین، قطر، عربستان سعودی، ایران و روسیه اعلام کرده است. (تصویر: تصویر/ یوتیوب)

با توجه به داده های وزارت آموزش و پرورش، هاروارد بیش از 1.1 میلیارد دلار آمریکا هدایای پولی و قرارداد از کشورهای خارجی در شش سال بین سال های 2013 و 2019 دریافت کرد. انگلستان با 244 میلیون دلار آمریکا در صدر فهرست اهداکنندگان قرار گرفت. هنگ کنگ و سرزمین اصلی چین دو نقطه بعدی با کمک های مالی به ارزش 161 میلیون دلار آمریکا و 94 میلیون دلار آمریکا رتبه بندی شده است. کمک های مالی عربستان سعودی به مبلغ ۳۰ میلیون دلار در حالی که کمک های قطر در مجموع ۵ میلیون دلار آمریکا بود. دانشگاه گزارش داد که کمک های مالی از ایران یا روسیه صفر است.

دانشگاه نیویورک بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ ۴۰ میلیون دلار آمریکا از چین، ایران، روسیه، عربستان سعودی و قطر دریافت کرد. در همین مدت دانشگاه پنسیلوانیا ۶۲ میلیون دلار دریافت کرد. دانشگاه شیکاگو و دانشگاه دلاویر کمتر از 30 میلیون دلار آمریکا به دست اومدن Comer می خواهد دانشگاه های آمریکایی شفاف و به طور کامل افشای کمک های مالی خود را از طرف دشمن ایالات متحده مانند چین کمونیست به کنگره، با اشاره به این که چنین روابطی امنیت ملت را تهدید می کند.

Some U.S. universities supported the Chinese regime after the coronavirus outbreak.(Image: Pixabay / CC0 1.0)

برخی از دانشگاه های آمریکا پس از شیوع COVID-19 از رژیم چین حمایت کردند. (تصویر: Pixabay / CC0 1.0)

نمونه ای از این فعالیت ها توسط اداره آموزش و پرورش ارائه شده است. Its investigation showed that two American universities that had ties with CCP-aligned Jilin University strongly supported the Chinese government after it was reported that the CCP coronavirus might have originated in a lab in Wuhan. در طول تحقیقات، برخی از دانشگاه های آمریکایی حتی حاضر به به اشتراک گذاشتن داده ها در مورد کمک های مالی از چین، آنها را "محرمانه" می داند.

کاهش کارکنان

دانشگاه ها و کالج های ایالات متحده شروع به کار کردن کارکنان به دلیل بحران مالی ناشی از همه گیر شدن ویروس کوروناویروس کرده اند. دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، دانشگاه آریزونا، دانشگاه ماساچوست، دانشگاه بوستون، و چند نفر دیگر اعلام کرده اند کاهش حقوق و مزایای. دانشگاه آکرون در اوهایو ۸۱ کارمند و ۹۷ عضو هیئت علمی را در این دانشگاه گذاشته است. کالج کانسیوس از بوفالو نیویورک در حال اخراج ۷۱ کارمند و ۲۳ دانشکده تمام وقت است.

بسیاری از دانشگاه های ایالتی در حال پیدا کردن مشکل هستند که با کمک های فدرال، کاستی بودجه را پوشش می دهد. دانشگاه های خصوصی به دلیل کاهش ثبت نام، لغو رویدادهای دانشگاهی، صرف پول برای راه اندازی زیرساخت های یادگیری آنلاین، و ... دچار زیان شده اند. دانشگاه سیتی نیویورک به حدود ۲۸۰۰ کارمند اطلاع داد که به دلیل کاهش بودجه، آنها را از کار می اندازیم.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

ترامپ پیش بینی هنگ کنگ عذاب تحت کنترل چین


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de