تن از اقیانوس آلودگی می توان با تغییر شستشو عادات

یک مطالعه جدید نشان داده است که تقریبا از 13000 تن microfibres معادل دو کامیون زباله هر روز در حال منتشر شد به

توسط NEWSSHANS در 24 خرداد 1399

یک مطالعه جدید نشان داده است که تقریبا از 13000 تن microfibres معادل دو کامیون زباله هر روز در حال منتشر شد به اروپا محیط های دریایی هر سال — اما این می تواند کاهش می یابد تا آنجا که 30 درصد اگر ما ساخته شده یک تغییر کوچک به ما لباس های شسته شده عادت. یافته های منتشر شده توسط مجله علمی PLOS ONE. هر بار که شما شستن لباس های خود را, هزاران نفر از کوچک microfibres از پارچه منتشر می شوند به رودخانه ها و آبراه های دیگر باعث آلودگی دریایی.

دانشمندان تصور برای برخی از زمان که این microfibres ممکن است باعث آسیب بیشتری نسبت به دانه های ریز صیقل که ممنوع از انگلستان و آمریکا محصولات مصرفی در سال های اخیر است. محققان از Northumbria دانشگاه مشغول به کار در همکاری با پراکتر و گمبل سازندگان آریل جزر و مد پرزدار و Lenor در اولین عمده پزشکی قانونی مطالعه به اثرات زیست محیطی از microfibres از واقعی خاکی خانوار لباس های شسته شده.

خود را تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی نشان داد به طور متوسط 114 میلی گرم microfibres منتشر شد هر کیلو پارچه در هر بار شستن در طول یک چرخه شستشوی استاندارد. با توجه به این که یک 2013 AISE گزارش پیشنهاد 35.6 میلیارد شستشو بارهای در حال تکمیل در 23 کشور اروپایی هر سال محققان نشان می دهد عظیم 12,709 تن از microfibres منتشر شده از ماشین لباسشویی به رودخانه ها و آبراه های دیگر هر سال در اروپا به تنهایی. این است که معادل دو زباله کامیون ارزش از ضایعات پایان در محیط های دریایی هر روز.

محققان زمانی 30 درصد کاهش در مقدار microfibres منتشر شد زمانی که آنها انجام 30 دقیقه 15C چرخه شستشو در مقایسه با یک استاندارد 85 دقیقه 40C چرخه بر اساس نمونه داخلی شویی. اگر خانواده را به کولر و سریع تر تمیز آنها را به طور بالقوه صرفه جویی در 3,813 تن از microfibres منتشر شده به اکوسیستم های دریایی در اروپا است. محققان دریافتند حتی بیشتر قابل توجه تفاوت که آنها در مقایسه با های مختلف میکرو منتشر شده از انواع مختلف آمریکای شمالی ماشین لباسشویی.

خانواده ها در آمریکای شمالی و کانادا در طول تاریخ استفاده می شود حجم بالایی سنتی ماشین لباسشویی بالا با میانگین 64 لیتر آب شستشو حجم. بازار به تدریج در حال حرکت به بالا-بهره وری ماشین آلات است که با استفاده از تا 50 درصد کمتر آب و انرژی در هر بار. به عنوان یک نتیجه از این بالا-بهره وری ماشین آلات منتشر کمتر microfibres از سنتی دستگاه بارگذاری با نمونه قابل توجه از جمله 70 درصد کاهش در microfibres از پشم گوسفند وجانوران دیگر پلی استر پارچه و 37 درصد کاهش از پلی استر تی شرت.

The team applied test methods used in forensic science, such as spectroscopic and microscopy techniques, to examine the structure and composition of the microfibres released from the clothing. (Image: via pixabay / CC0 1.0)

تیم اعمال روش آزمون مورد استفاده در علم پزشکی قانونی مانند spectroscopic و تکنیک میکروسکوپ به بررسی ساختار و ترکیب microfibres منتشر شده از لباس. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

دیگر یافته های کلیدی در حال ظهور از مطالعه عبارتند از:

  • بزرگتر شستن زیاد منجر به کاهش انتشار microfibres با توجه به کاهش نسبت آب به پارچه. به این ترتیب تیم تحقیقاتی توصیه می کند که مصرف کنندگان را پر کنید – اما انجام بیش از حد پر – خود را در ماشین لباسشویی. درست پر ماشین لباسشویی باید در حدود سه چهارم کامل.
  • لباس های جدید انتشار بیشتر microfibres مسن تر ، میکرو انتشار بود برجسته تر در لباس های جدید در طول هشت شوی.
  • نرم کننده پارچه داشت و به هیچ تاثیر مستقیم بر روی میکرو انتشار در هنگام آزمایش در هر دو اروپایی و آمریکای شمالی شستشو شرایط.

یک رمان جنبه از مطالعه دخالت پزشکی قانونی, تخصص از دکتر Kelly Sheridan, یک متخصص در پزشکی قانونی الیاف نساجی کار کرده است که در چندین پرونده قتل. او را راهنمایی تضمین پژوهش انجام می شود می تواند بدون آلودگی متقاطع الیاف از منابع دیگر. تیم اعمال روش آزمون مورد استفاده در علم پزشکی قانونی مانند spectroscopic و تکنیک میکروسکوپ به بررسی ساختار و ترکیب microfibres منتشر شده از لباس. این فعال الیاف به وزن و مشخص برای تعیین نسبت مصنوعی به الیاف طبیعی منتشر شده از شستشو ،

Infographic of volume of microfibres. (Image: Northumbria University)

دادهنمایی از حجم microfibres. (تصویر: Northumbria دانشگاه)

محققان دریافتند که 96 درصد از الیاف منتشر شد و طبیعی که از پنبه و پشم و ابریشم مصنوعی با الیاف مصنوعی مانند نایلون و پلی استر و اکریلیک حسابداری برای فقط 4 درصد است. یک نقطه مثبت توجه داشته باشید این است که الیاف طبیعی از گیاه و حیوان منابع تجزیه های زیستی بسیار سریع تر از الیاف مصنوعی است. یک مطالعه قبلی را شناسایی کرده است که پنبه الیاف تخریب 76 درصد پس از تقریبا هشت ماه در فاضلاب در مقایسه با فقط 4 درصد کاهش در الیاف پلی استر.

این بدان معنی است که الیاف طبیعی ادامه خواهد داد به کاهش طول زمان در حالی که نفت بر اساس microfibres plateaued و می توان انتظار داشت برای باقی می ماند در محیط های آبی برای یک دوره بسیار طولانی. John R. دین, استاد تحلیلی و علوم محیط زیست در Northumbria دانشگاه که رهبری این مطالعه گفت:

دکتر نیل Lant تحقیقات همکار در Procter & Gamble گفت:

محققان می گویند که این مطالعه شواهدی را فراهم می کند برای تولید کنندگان لوازم خانگی به معرفی سیستم های فیلترینگ به طراحی ماشین آلات و توسعه روش های کاهش مصرف آب در لباس های شسته شده تمیز کردن. Procter & Gamble محصولات شستشو مانند آریل غلاف مناسب برای دماهای پایین و این شرکت در نظر دارد برای استفاده از این شواهد را بیشتر نوآوری برای فعال کردن مصرف کنندگان به شستشو با درجه حرارت پایین و بدون به خطر انداختن عملکرد. آنها همچنین امیدوارم که آن را به تشویق تولید کنندگان نساجی به کمک با انجام فیلتر شده قبل از شستشو برای حذف حساس ترین الیاف که به راحتی می توانید شکستن و جابجایی.

ارائه شده توسط: Northumbria دانشگاه [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

مطالعه جدید نشان می دهد ترک در زیر لوله متان احساساتی چاله


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن