خوب آهنگ سنتی صربی موسیقی

سنتی صربی موسیقی محلی متعددی را تحت تاثیر قرار از هر دو شرق و غرب است. در میان آنها ترکیه و بالکان موسیقی اشکا

توسط NEWSSHANS در 5 تیر 1399

سنتی صربی موسیقی محلی متعددی را تحت تاثیر قرار از هر دو شرق و غرب است. در میان آنها ترکیه و بالکان موسیقی اشکال باید اعمال قویترین نفوذ است. در دو قرن گذشته تاثیر موسیقی غربی برداشت. یک صرب المثل می گوید که "او که می خواند فکر می کند هیچ بد" توصیف کاملا چگونه مردم از این منطقه دیدن موسیقی.

اشکال موسیقی سنتی

یکی از محبوب عامیانه سبک های موسیقی است که به نام Dodolas است که معمولا همراه با رقص است. "این است که یک بت پرست سنت است که در بالکان. آن انجام شده است در طول دوره خشک اگر به اندازه کافی وجود ندارد ، یک دختر و یا یک گروه از دختران که تزئین شده با برگ و گل و آواز و رقص را از طریق خیابان های این روستا توقف در هر خانه است. میزبان پاشیدن آب بر روی آنها. آنها ممکن است از یک روستا به دیگری و دعا برای باران با رقص و آواز" با توجه به عامیانه ابر.

صربی حماسه شعر یک فرم از شعر فراهم می کند که یک تاب شرح رویدادهای تاریخی مردم و اساطیر. این اشعار حماسی در حال آواز با همراهی یک ساز زهی به نام Gusle. از جمله اشعار بسیار محبوب در طول قرون وسطی است. در طول عثمانی فتح صربستان نفوذ ترکیه قوی تر شد.

صربی موسیقی محلی است که طبقه بندی به دو گروه شهری (starogradska muzika) و روستایی (izvorna muzika). هنگامی که این آهنگ آواز آنها همراه با رقص به نام کلو یک دایره فرم رقص است که در آن رقصندگان انجام هر حرکت بالا دور کمر خود را. در 70s صربی موسیقی محلی آغاز شده و جذب عناصر از موسیقی آسیایی, ایجاد یک رده سوم به نام novokomponovana muzika (به تازگی تشکیل شده و موسیقی).

استوان Mokranjac است که شناخته شده به عنوان " پدر صربی موسیقی است.' (تصویر: ویکیپدیا / CC0 1.0)

در 19th قرن Serbians شروع به تمرین موسیقی کلاسیک اروپایی است که در ادامه به غنی سازی فرهنگ موسیقی این سرزمین است. استوان Mokranjac (1856-1914) است که اعتقاد بر این بود که مهم ترین نوازنده مدرن صربی موسیقی. در واقع او است که به نام "پدر صربی موسیقی' و ایجاد شعارهای که بسیاری از صربی آهنگسازان استفاده به عنوان پایه ای مدرن کلیسا آواز.

سازهای سنتی

این gusle یک ساز زهی است که پوست شکم و دور چوبی به عقب. نوازندگان بازی ساز در یک موقعیت عمودی با یک منحنی کمان. وجود دارد هیچ fingerboards در ابزار. برای جلوگیری از لرزش string بازیکن به درخواست برخی از وری فشار است.

یک shargia است plucked string instrument که می تواند در هر نقطه از 4 به 12 رشته ها. این ابزار را نام می آید از ترکیه اصطلاح "sarki" که به معنی "شرق" است. بازیکنان معمولا با استفاده از بالاترین رشته به بازی بازی لحن و باقی رشته ها برای همراهی. این Zurla چوبی است ابزار که به شکل یک استوانه اما وسیعتر در پایان. پس این صدا از یک zurla تمایل به با صدای بلند ساز است که معمولا تنها بازی خارج از منزل.

یک frula یک فلوت ساخته شده از چوب. آن است که به صورت عمودی و دارای شش سوراخ است. ابزار مورد استفاده به توسط چوپان زمانی که آنها در رسیدگی به حیوانات. یک تنوع از ابزار است که دو frula که دارای دو لوله موازی به یکدیگر با هر یک از آنها با داشتن یک سخنگوی. ابزار gaida باعث می شود استفاده از نی برای ساخت درجه در یک کیسه. این بازیکن سپس به تولید موسیقی از طریق هشت سوراخ در gaidunitsa است که لوله از ابزار.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

حقایق جالب در مورد معبد بهشت


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب