ارتباط بین احساسات و اندام های شما

رویکرد ذهن و بدن طب سنتی چینی (TCM) پوزه که احساسات و سلامت اندام های داخلی به هم پیوسته است. این بدان معنی اس

توسط NEWSSHANS در 26 مرداد 1399

رویکرد ذهن و بدن طب سنتی چینی (TCM) پوزه که احساسات و سلامت اندام های داخلی به هم پیوسته است. این بدان معنی است که وضعیت عاطفی ذهن شما می تواند در پایان آسیب رساندن به عضو مرتبط با آن در یک دوره از زمان. علاوه بر این، سلامت اندام ها نیز می تواند بر روی روش احساس شما تاثیر گذار باشد. در اینجا این است که چگونه نمایش TCM پنج نفر از احساسات مشترک انسانی و اندام های مرتبط با آنها.

1. شادی

شادی به قلب مرتبط است از آنجایی که این عضو مرتبط با احساسات عمیق، مثبت، از جمله هیجان بیش از حد است. به گزارش TCM، قلب وظیفه دارد رگ های خونی بدن را تنظیم کند و همچنین اطمینان حاصل کند که نبض ثابت باقی می ماند. اگر قلب به هر دلیلی مبتلا شود، می تواند منجر به شرایطی مانند بی خوابی، شیدایی، تپش قلب، کابوس، و بی قراری شود. فقدان شادی منجر به افسردگی می شود. قلب به آگاهی شما متصل است و سلامت آن از طریق پیچیدگی بدن، وضعیت شریان ها، و نوک زبان بیان می شود. به اعتقاد این شادی، حرکت چی را که نیروی حیاتی زندگی است، کند و آرام می کند.

2. خشم

"کبد به خشم متصل است، که وقتی از تعادل خارج می شود، می تواند در افراط خشم و سوزش بیش از حد یا به عنوان یک فقدان احساس، مانند افسردگی یا PTSD بیان شود. این عدم تعادل های سلامت روانی می تواند هر دو علائم و / یا علل کمک کننده از اختلال عملکرد کبد، با توجه به ذهن بسیار خوب است. خشم باعث می شود که چی در کبد به راکد و فستر، که در نهایت باعث گردش ضعیف گرمای داخلی. عدم تعادل در خشم بر کبد اثر می گذارد و می تواند منجر به افسردگی، سردرد، انفجار های خشن، گرفتگی قاعدگی، و فشار خون بالا شود. جگر به موها، ناخن ها، چشم ها و تاندون ها متصل است.

3. غم

احساس غم به ریه ها مرتبط است. در بدن انسان، ریه ها وظیفه تنفس و تنظیم غدد عرق بر روی پوست را دارد. همچنین اعتقاد بر این است که ارگان مسئول تولید و توزیع qi در سراسر بدن است. ریه ها نیز به مقاومت در برابر باکتری ها و ویروس ها کمک می کنند. غم گینی منجر به اتلاف چی و همچنین ضعیف شدن ریه ها می شود.

Sadness is associated with the lungs. (Image: Pixabay / CC0 1.0)

غم با ریه ها همراه است. (تصویر: Pixabay / CC0 1.0)

عدم تعادل در ریه ها می تواند منجر به تنگی در قفسه سینه، آلرژی، پوست خشک، گریه مکرر، آسم، و مانند آن شود. اگر ریه ها برای مدت طولانی منفی تحت تاثیر قرار گرفته باشند، می تواند منجر به کولیت اولسروز، یبوست و غیره شود.

4. شوک

شوک به عنوان واکنش فوری به یک محرک ناگهانی و غیر منتظره تعریف شده است. این است که اغلب با ترور همراه, ضربه, و ترس. عضو ی که به شوک متصل هستن کیسه صفرا هستن عملکرد اولیه کیسه صفرا این است که صفرا تولید شده توسط کبد را ذخیره کنید. هنگامی که کیسه صفرا توسط احساسات شوک نامتعادل است، می تواند به سردرد گیجگاهی، ترس، یبوست، هضم ضعیف، درد شانه و غیره منجر شود. همچنین ممکن است طعم تلخی را در دهان تان احساس کنید.

5. ترس

اندامی که با ترس همراه است کلیه ها (همراه با غدد آدرنال) است. در TCM، کلیه ها به عنوان "دروازه زندگی" که به عنوان باتری بدن شما عمل می کند دیده می شود. این اندام ها مسئول عملکردهای مانند متابولیسم، رشد، تنظیم دمای بدن، باروری و غیره هستند. همچنین سطوح استرس بدن شما را مدیریت می کنند. ترس تمایل به تضعیف کلیه ها دارد و باعث می شود که چی به سرعت تهی شود.

Fear is linked with the kidneys. (Image: Pexels / CC0 1.0)

ترس با کليه ها مرتبطه (تصویر: Pexels / CC0 1.0)

عدم تعادل در کلیه ها می تواند منجر به عرق شبانه، زنگ گوش، ناباروری، ادرار مکرر، پوکی استخوان، کاهش شنوایی، و پیری زودرس شود. از نظر روانی، کلیه های ضعیف می توانند به عنوان قدرت ضعیف و قدرت های ضعیف و همچنین باعث احساس از لطمه و انزوا آشکار.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

پا الزام آور و پیامدهای بهداشتی


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب