اصول اولیه سبد باف سنتی

قبل از اینکه سبدهای ساخته شده از پلاستیک و فولاد محبوب شوند، مردم از سبدهای ساخته شده از مواد طبیعی استفاده می

توسط NEWSSHANS در 23 مرداد 1399

قبل از اینکه سبدهای ساخته شده از پلاستیک و فولاد محبوب شوند، مردم از سبدهای ساخته شده از مواد طبیعی استفاده می کنند. در هنگام انتخاب یک ماده طبیعی برای سبدها، انعطاف پذیری یک توجه مهم است. پس از همه، اگر مواد شکننده است، شما قادر نخواهد بود به خم و پیچ و تاب آن را به ایجاد یک سبد.

سبدهای سنتی معمولاً از موادی مانند بید، نیر، خیزران، علف، آبعسل، نی و مانند آن ساخته می شوند. سبد باف فرایند تبدیل چنین مواد طبیعی به سبد است و می تواند به عنوان سرگرمی در صورت شما برخی از زمان آزاد برای کشف فعالیت های جدید گرفته شده است. در اینجا برخی از اطلاعات اساسی در مورد فرایند سبد باف.

استاک و بافاو

سبد باف شامل کار با دو وزن اساسی. یکی از مواد سنگین و ضخیم خواهد بود که استفاده خواهد شد برای ایجاد استکها که اسکلت سبد را تشکیل خواهد داد. شما حتی می توانید ضخامت از ماست متفاوت است. برای مثال، می توانید از یک ماده سنگین برای پایین و یک ماده سبک تر برای طرف ها استفاده کنید. به هر تفاوتی که در ضخامت شان وجود داشته باشد، قطعاً ضخیم تر از میله های مورد استفاده برای بافش خواهند بود. این میله های بافشی بخش عمده سبد را تشکیل می دهد و بافها نامیده می شوند.

When choosing a natural material for baskets, flexibility is an important consideration. (Image: Pixabay / CC0 1.0)

در هنگام انتخاب یک ماده طبیعی برای سبدها، انعطاف پذیری یک توجه مهم است. (تصویر: Pixabay / CC0 1.0)

ابزار

تا آنجا که به ابزار مربوط می شود، شما یک چاقو یا قیچی تیز برای برش و نقطه مواد، و همچنین برخی از برش های جانبی برای تراشه کردن به پایان می رسد نیاز دارید. چرخ و خم کردن می تواند مگس های قبل از خم کردن آنها را. این خواهد شد به خصوص دستی زمانی که زاویه باید تیز باشد. یک بودکین ابزاری است که می تواند برای ایجاد فضا بین یک کار بافته شده و برای هل دادن میله ها به جای آن ها پس از ایجاد شکاف های لازم مفید باشد. یک آهن درحال تجاوز می تواند به شما کمک کند ردیف های بافرارا را پایین بیاونید.

خیساندن

قبل از استفاده از استاک و بافاو، باید آنها را کاملاً در آب خیس اند. این کار باعث می شود آنها را آسان دستکاری کند. همچنین از ترک یا شکستن مواد جلوگیری می کند. معمولاً میله ها قبل از پیچیدن در پارچه ای مینوپ برای مدت زمانی حدود نیم ساعت در آب نگهداری می شوند. موادی که به عنوان استیج استفاده خواهند شد باید در طول فرایند خیس کردن مستقیماً نگهداری شوند. با این حال، بافها را می توان در آب کلف گذاشته است. حتی وقتی شروع به ساخت سبد می کنید، ممکن است لازم باشد که آن را بین خود خیس کنید.

انواع بافت

سه نوع بافت وجود دارد که به طور سنتی در سبداستفاده می شود. باف پایه بر ایجاد یک پایه ٔ سرپایی تمرکز دارد. ممکن است حتی پایه از یک تکه چوب قطع شود. با این حال، بیشترین روش استفاده از آن استفاده از موادی است که شبیه بقیه سبد هستند. در بافت پایه، استاک ها در یک الگوی بیش از یک زیر یک دور هم پیچیده می شود.

روش دوم تواینينگ نام دارد. این یک تکنیک پیشرفته سبدسازی است و در ویکرکار نیز استفاده می شود. دو تکه از نی گرد را در بر می گرفت که در اطراف یک صحبت سفت و سخت پیچ خورده است. روش دوقلوسازی شامل بافدن دو مواد در جهات مختلف است. وقتی سبدسازان خوک می زدند، یک نِی را پشت سر صحبت می کنند و یکی را جلوی صحبت می کنند، با یک پیچ در میان، به گفتهٔ هومستد. Homestead.

تکنیک سوم، کلنگ زنی است که در آن کلف های علف ها، سوزن های کاج، یا رید ها بر روی هم دکیده می شوند. مواد نرم تر برای ایجاد دیوار های سبد استفاده می شود. این باعث ایجاد یک سبد سفت و تنگ و محبوب سبد باف روش بومیان آمریکا است.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

گسترش دست دوستی خود را با ساخت یک گل لوتوس کاغذی


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
مقالات مشابه
نظرات کاربرن