معماری معبد بهشت و معنای آن

معبد بهشت در پکن که در سال ۱۸ یونگله در سلسله مینگ ساخته شده است، بنایی است که به صورت دولتی توسط امپراتوران س

توسط NEWSSHANS در 22 مرداد 1399

معبد بهشت در پکن که در سال ۱۸ یونگله در سلسله مینگ ساخته شده است، بنایی است که به صورت دولتی توسط امپراتوران سلسله های مینگ و چینگ برای انجام دعاهای سالانه به بهشت مورد استفاده قرار می گرفت. کل منطقه چهار برابر شهر ممنوعه است. طراحی شده با مفهوم "احترام به آسمان و خدایان،" مهارت های معماری معبد بهشت نشان می دهد سنتی چینی مردم احترام بزرگ برای آسمان.

ساختمان اصلی معبد بهشت دایره ای است، نماد آسمان و جهان؛ تالار اصلی با کاشی های لعاب دار آبی پوشیده شده است، که نماد آسمان آبی است. معبد بهشت دارای شش دروازه آسمانی است. پل گام ورمیلیون ساختمان های اصلی مانند محراب تپه دایره ای، طاق امپراطوری بهشت، و تالار دعا برای برداشت خوب را به هم متصل می کند. پل گام ورمیلیون که شینتو یا راهروی خدا نیز نامیده می شود، ۶۰ متر طول، ۲۹ متر عرض و ۱ متر ارتفاع در انتهای جنوبی دارد. به آرامی از جنوب به شمال بالا می روند، و نماد چگونگی ارتباط جاده با کاخ آسمانی است.

محراب گرد تپه محل برگزار شده در آن امپراتور مراسم ی برای پرستش بهشت بود. تپه دایره ای دارای سه طبقه است که هر کدام نه پله دارد. تعداد شمار شمارنده ها در هر سطح تا پله های سنگی، دال ها و ستون های محراب در ناتوپها، از طریق کاربرد مکرر "نه" برای تأکید بر چیرگی بهشت است.

A panorama with the Hall of Prayer for Good Harvests in the center, viewed from the south. (Image: Maros via Wikimedia CC BY-SA 3.0)

a panorama with the Hall of Prayer for Good Harvests in the center, viewed from the south. (تصویر: Maros از طریق ویکی مدیا CC BY-SA 3.0)

ایستاده بر روی محراب گرد تپه, نمای باز باز باعث می شود مردم به نظر می رسد قادر به لمس آسمان با دست و پا خود را از زمین به عنوان اگر راه رفتن در هوا. صحبت کردن در سنگ قلب آسمان بر روی محراب گرد تپه با صدای نرم است تا حد زیادی amplificated، کمک به مردم ارتباط با آسمان.

تالار دعا برای برداشت خوب است برای برگزاری مراسم دعا برای برداشت خوب است. این کاخ گرد که با رنگ های طلایی و سبز رنگ آمیزی شده است، ۸ متر ارتفاع و ۲ متر قطر دارد، با میوهای سه گانه، لایه متراکم شده بر روی لایه به شکل چتر. این مهیب است، فراهم کردن هاله ای از بلند شدن به آسمان خود.

ستون ها و گشایش های بزرگ در سالن نماد چهار فصل سال، دوازده ماه، دوازده ساعت از روز و شب، و در آسمان، دادن تصور قدم زدن بر ابرها و بازدید از غرفه پری در هنگام قدم زدن به محراب است. هنگامی که پا از دروازه تالار دعا برای برداشت خوب و به دنبال راهرو به سمت جنوب نگاه کنید، یکی از دروازه ها، آسمان و زمین بی کران و با شکوه، مانند در آسمان را ببینید.

Inside the Hall of Prayer for Good Harvests. (Image: Daniel Case via Wikimedia CC BY 3.0)

در داخل تالار دعا برای برداشت خوب. (تصویر: دانیل مورد از طریق ویکی مدیا CC BY 3.0)

معبد بهشت به آرامش و محیط عمیق خود مشهور است و مفهوم هنری خود را در چندین جنبه، مانند بالا، گرد، و روشن مجسخ می کند. High, namely, sublime, expresses the vastness and loftiness of the sky and shows the supreness of "heaven" to feel the greatness of Heaven and the smallness of oneself. برای مثال، تالار دعا برای برداشت های خوب سه متر بالاتر از تالار عالی هماهنگی در شهر ممنوعه است. دیوارهای پایین در اطراف محراب گرد تپه تنظیم شده برای راه اندازی ساختمان اصلی; ... تمام طرح کلی تالار دعا برای برداشت خوب و محراب گرد تپه است به طور مستقیم به آسمان متصل به عنوان اگر آن را در هوا بالا است.

دور اشاره دارد به نه تنها شکل دایره، بلکه نماد صلح، شامل همه چیز در جهان، و رفتن به دایره کامل. روشن است که یک دنیای اشراف و تازه است. برای مثال رنگ اولیه معبد بهشت به طور کلی آبی است. چه آسمان باشد، چه جنگل، چه کاشی های لعاب دار، همه آبی هستند که با آسمان آبی هماهنگ است. درختان و مناطق بزرگ از رویش و رشد هستند.

طراحی معماری معبد بهشت، فلسفه باستان، تاریخ، ریاضیات، مکانیک، زیبایی شناسی، و اکولوژی را با موفقیت در بیان فلسفه "هماهنگی انسان و طبیعت" ادغام می کند.

ترجمه شده توسط جوزف وو و edited by Helen

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

چگونه مالش این نقاط بازتاب ی دست می تواند سلامت شما را بهبود بخشد


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن