رئیس جمهور تایوان Tsai و نشستند ون افتتاح برای یک دوره دوم

توسط جانسون لای تایپه, تایوان (AP) — تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون شده است افتتاح برای دور دوم میان افزایش فش

توسط NEWSSHANS در 31 اردیبهشت 1399

توسط جانسون لای

تایپه, تایوان (AP) — تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون شده است افتتاح برای دور دوم میان افزایش فشار چین بر خود حاکم جزیره دموکراسی در آن ادعا می کند به عنوان قلمرو خاص خود را دارد.

Tsai و نشان دهنده حاکم حزب دموکراتیک مترقی که طرفداران تایوان رسمی استقلال چیزی پکن می گوید آن را به استفاده از زور برای جلوگیری از.

او برنده در یک زمین لغزش سال گذشته پس از سرکوب دموکراسی تظاهرات در نزدیکی چینی نيمه منطقه خودمختار هنگ کنگ مستحکم افکار عمومی در تایوان در برابر حرکت به سمت پذیرش حکومت توسط پکن.

طرف تقسیم در میان جنگ داخلی در سال 1949 و پکن قطع روابط با Tsai دولت بیش از امتناع از قبول تقاضای خود را که او تشخیص این جزیره به عنوان بخشی از چین است. پکن دیپلمات بسته تایوان از گردهمایی بین المللی مانند سازمان بهداشت جهانی و آب دور دیپلماتیک خود در حالی که متحدان نظامی خود را تقویت کرده است, گشت و تمرینات با هدف ارعاب جمعیت این جزیره.

پس شنبه صبح مراسم Tsai, 63, است به یک مراسم تحلیف و ارائه بیش از یک رژه جشن جزیره مخلوط چینی و آسیایی-اقیانوس آرام میراث. یک قانون سابق استاد Tsai و منحصر به فرد است که تنها زن مدرن رهبر در آسیا به افزایش به بالا بدون اینکه بخشی از یک سیاسی سلسله.

در میان کسانی که حضور نمایندگان تایوان باقی مانده 15 رسمی دیپلماتیک متحدان. آمریکا مدعی قوی اما غیر رسمی روابط با تایوان است و این جزیره را منبع اصلی حمایت نظامی علیه چین گذراند.

قبل از آدرس تبریک اظهارات وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo خوانده شد را ستایش Tsai را "شجاعت و چشم انداز پیشرو در تایوان پر جنب و جوش دموکراسی الهام بخش برای منطقه و جهان است."

"ایالات متحده به مدت طولانی در نظر گرفته تایوان یک نیروی خوب در جهان و یک شریک قابل اعتماد" Pompeo در بیانیه ای گفت:. "ما باید یک چشم انداز مشترک برای منطقه یک که شامل قانون شفافیت رفاه و امنیت برای همه است."

ایالات متحده پشتیبانی می آید به دلیل افزایش اصطکاک بین واشنگتن و پکن بیش از, تجارت, تکنولوژی و ادعاهای پکن نادرست از coronavirus همه گیر است که در سال گذشته آغاز شد.

در همان زمان واشنگتن افزایش یافته است فروش نظامی به جزیره 23.6 میلیون و کنگره با تصویب قانون ترویج نزدیک تر سیاسی و اقتصادی.

با وجود پکن تلاش برای منزوی کردن آن دیپلماتیک و بسیار کاهش تعداد گردشگران چینی در بازدید از جزیره Tsai به نظارت مداوم رشد در تایوان با تکنولوژی بالا اقتصاد و تصویب اصلاحات اجتماعی از جمله ساخت جزیره تنها دموکراسی در آسیا به رسمیت شناختن ازدواج همجنسگرایان.

اصلاحات از جمله کاهش در خدمات مدنی حقوق بازنشستگی تا به حال موجب واکنش و خانه مدرن ظاهر شده بود در معرض یک چالش از طرفدار حزب ناسیونالیست چین نامزد شده است. اما او در پشتیبانی از جنبش دموکراسی خواهی در هنگ کنگ در اغلب خشونت آمیز پاسخ پلیس به کمک او بلند نظرسنجی آمار و ارقام. بسیاری از چین استبدادی حزب کمونیست به عنوان فرسایش در هنگ کنگ آزادی های مدنی و تایوانی رای دهندگان را به شدت رد هر گونه حرکت به سمت سیاسی اقامت با پکن است.

نتایج نظرسنجی منتشر شده توسط ایالات متحده بر اساس مرکز تحقیقات پیو در هفته گذشته متوجه شد که 66 درصد از ساکنان جزیره نمایش خود را به عنوان تایوانی 28 درصد به عنوان تایوانی و چینی و 4% به عنوان فقط چینی. این نظرسنجی تلفنی از 1,562 مردم انجام شده در پاییز گذشته دارای یک حاشیه خطا از 3.2 درصد است.

در میان پاسخ دهندگان زیر 30 به طور کامل 83% گفت: آنها نمی خود را در نظر بگیرید ،

یکی دیگر از 2.3 درصد از تایوان افراد عضو گروه های بومی که قومی چینی.

سابق, ژاپنی, مستعمره, تایوان تحویل داده شد به چین در سال 1945 اما تقسیم دوباره از سرزمین اصلی که مائو تسه تونگ را کمونیست جاروب به قدرت در سرزمین اصلی در سال 1949. رقیب ملی گرایان به رهبری چیانگ کای-شک فرار تایوان را به 160 کیلومتر (100 مایل) خارج از چین در سواحل شرق.tinyurlis.gdclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن