زمین لرزه قوی در فیلیپین کشته 1, آسیب خانه ها, جاده

مانیل، فیلیپین (AP) — زلزله ای قوی صبح روز سه شنبه مرکز فیلیپین را به لرزه در آورد و به خانه ها، جاده ها و پل

توسط NEWSSHANS در 28 مرداد 1399

مانیل، فیلیپین (AP) — زلزله ای قوی صبح روز سه شنبه مرکز فیلیپین را به لرزه در آورد و به خانه ها، جاده ها و پل ها آسیب زد و دست کم یک نفر را کشت و چندین نفر دیگر را مجروح کرد.

خانه ای سه طبقه در شهر ساحلی کاتاینگان فرو پاشید که زمین به تازش می انجامد. یک افسر بازنشسته پلیس که در آوار گیر افتاده بود، جان باد داد و نجات دهندگان به دنبال اعضای دیگر خانواده اش بودند که ممکن است به دام افتاده اند. به گفته مقامات مسئول در واکنش به سانحه، دست کم ۲۵ نفر در استان مضابته بر اساس زلزله زخمی شدند.

خانه های متعدد و ساختمان های کم فشار آسیب دیده بودند، به عنوان یک بندر دریایی بود.

Rino Revalo، مدیر استانی ماساباته به شبکه ABS-CBN گفت: «مردم باید از بازگشت فوری به ساختارهای آسیب دیده اجتناب کنند.

موسسه آتشفشان شناسی و زلزله شناسی فیلیپین می گوید زمین لرزه ۶.۶ بزرگی در حدود ۵ کیلومتر (۳ مایل) از کاتاینگان در عمق حدود ۲۱ کیلومتری (۱۳ مایل) به زمین خورد.

Cataingan ساکن Isagani Libatan گفت که او در راه خود را به خانه خاله خود را برای صبحانه زمانی که موتور سیکلت خود را ناگهان از چپ به راست به عنوان زمین heaved.

لیباتون با تلفن به اسوشیتد پرس گفت: «فکر می کردم تایر من است اما مردم ناگهان در وحشت از خانه های درحال تازش جریان می کنند و سپس قدرت را از دست دادیم»

Renato Solidum که سرپرست ی موسسه دولتی است، گفت: این زمین لرزه با حرکت در گسل فیلیپین به راه اندازی شد. در چندین استان در سراسر منطقه مرکزی ویزااس احساس می شد.

فیلیپین در اقیانوس آرام "حلقه آتش" نهفته است، قوسی از گسل های اطراف اقیانوس آرام که در آن بیشتر زمین لرزه های جهان رخ می دهد. همچنین هر سال حدود ۲۰ طوفان و طوفان به آن ضربه می زدند و آن را به یکی از کشورهای پر خطر در جهان می ساختند.

زمین لرزه ای به بزرگی ۷.۷ در سال ۱۹۹۰ نزدیک به ۲۰۰۰ نفر را در شمال فیلیپین کشت.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب