راه حل به قرن ریاضی مشکل می تواند پیش بینی انتقال بیماری های عفونی

یک بریستول علمی بدست آورده یک نقطه عطف در آماری/ریاضی فیزیک با حل 100-year-old فیزیک مشکل — گسسته معادله انتشا

توسط NEWSSHANS در 21 خرداد 1399

یک بریستول علمی بدست آورده یک نقطه عطف در آماری/ریاضی فیزیک با حل 100-year-old فیزیک مشکل — گسسته معادله انتشار در فضای محدود. طولانی در پی راه حل می توان به دقت پیش بینی روبرو می شوند و احتمال انتقال بین افراد در یک محیط بسته و بدون نیاز به وقت گیر شبیه سازی های کامپیوتری.

The finding has far-reaching implications across a range of disciplines and possible applications include predicting molecules diffusing inside cells, bacteria roaming in a petri dish, animals foraging within their home ranges, or robots searching in a disaster area. (Image: via pixabay / CC0 1.0)

یافته است مكيدند در سراسر طیف وسیعی از رشته ها و برنامه های کاربردی ممکن است شامل پیش بینی مولکول انتشار در داخل سلول باکتری های رومینگ در یک ظرف پتری حیوانات جستجوگری در محدوده خانه خود را و یا رباتهای جستجو در یک منطقه فاجعه. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

در مقاله منتشر شده در نقد و بررسی فیزیکی Xدکتر لوکا Giuggioli از گروه مهندسی ریاضیات در دانشگاه بریستول توضیح می دهد چگونه به تحلیلی محاسبه احتمال اشغال (گسسته در زمان و گسسته در فضا) از انتشار ذرات یا نهاد در یک فضای محدود — چیزی که تا به حال فقط ممکن است از نظر محاسباتی. دکتر Giuggioli گفت:

یافته است مكيدند در سراسر طیف وسیعی از رشته ها و برنامه های کاربردی ممکن است شامل پیش بینی مولکول انتشار در داخل سلول باکتری های رومینگ در یک ظرف پتری حیوانات جستجوگری در محدوده خانه خود را و یا رباتهای جستجو در یک منطقه فاجعه. آن حتی می تواند مورد استفاده برای پیش بینی چگونه یک پاتوژن منتقل می شود در یک جمعیت بین افراد است.

The long-sought-after solution could be used to accurately predict encounter and transmission probability between individuals in a closed environment, without the need for time-consuming computer simulations. (Image: via pixabay / CC0 1.0)

طولانی در پی راه حل می توان به دقت پیش بینی روبرو می شوند و احتمال انتقال بین افراد در یک محیط بسته و بدون نیاز به وقت گیر شبیه سازی های کامپیوتری. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

حل معمای درگیر استفاده مشترک از دو روش: ویژه توابع ریاضی شناخته شده به عنوان چندجملهایهای چبیشف و یک تکنیک اختراع برای مقابله با الکترواستاتیک مشکلات به اصطلاح روش تصاویر. این رویکرد اجازه دکتر Giuggioli به ساخت سلسله مراتبی راه حلی برای گسسته معادله انتشار در ابعاد بالاتر از این یکی در کاهش ابعاد.

ارائه شده توسط: دانشگاه بریستول [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

دستیابی به موفقیت: ما نزدیک به تجاری همجوشی هسته ای?


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de