بانکداری سایه در چین در طول شیوع COVID-19

شیوع COVID-19 بسیاری از مردم را تحت فشار مالی قرار داده است. از آنجا که موسسات مالی وام دهی را محکم کرده اند،

توسط NEWSSHANS در 26 مرداد 1399

شیوع COVID-19 بسیاری از مردم را تحت فشار مالی قرار داده است. از آنجا که موسسات مالی وام دهی را محکم کرده اند، مردم قادر به دریافت اعتبار برای آن را از طریق این زمان دشوار است. با این حال ، سایه بانکداری (وام غیر رسمی) صنعت در چین رشد قابل توجهی در سه ماهه اول سال جاری ، بر اساس گزارش توسط آژانس رتبه بندی اعتباری مودی را دیده است. به طور کلی چین سایه دارایی های بانکی ظاهرا برای اولین بار از سال 2017 افزایش یافته است.

نگرانی های بانکداری سایه

در گزارش مودی نوشته شده است که «دارایی های بانکداری سایه در دومین اقتصاد بزرگ جهان، ۱۰۰ میلیارد یوان (۱۴ میلیارد دلار آمریکا) در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ به ۵۹.۱ تریلیون یوان (۸.۴ تریلیون دلار آمریکا) رسید، در مقایسه با کاهش ۱/۲ تریلیون یوان به ۶۰/۲ تریلیون یوان در طول مدت مشابه در سال ۲۰۱۹. این افزایش نشان می دهد که پکن، که کنترل خود را بر وام دهی خارج از ترازنامه توسط بانک ها از سال 2016 برای جلوگیری از خطرات مالی، شده است تمرکز خود را به حمایت از بهبود اقتصادی با اجازه دادن به آرامی اعتبار سایه برای گسترش دوباره تغییر، تغییر داده است، به گزارش جنوب چین صبح ارسالشده است.

اگرچه سیاست دولت برای تحریک بهبود اقتصادی باعث رشد بیشتر اعتبار سایه، مودی نمی بیند یک دوباره برگشت سریع اتفاق می افتد از ثبات سیستم مالی هدف کلیدی مقامات است. فرماندار بانک مردم چین (PBOC) ، یی گانگ ، اخیرا اظهار داشت که بانک مرکزی خواهد شد نقدینگی مالی کافی در طول نیمه دوم سال 2020 حفظ کند. با این حال ، باند اعتراف کرد که بانک نیاز به عقب نشینی حمایت مالی در برخی از نقطه با توجه به نگرانی های رو به رشد در مورد بدهی. شرکت مالی Nomura اشاره کرد که تنظیم کنندگان چینی در حال تلاش برای ایجاد نوعی تعادل بین محرک سیاست و کنترل بالقوه سایه بانکی حباب دارایی.

stacked_yuan

تنظیم کنندگان چینی در تلاش برای ایجاد نوعی تعادل بین محرک سیاست و کنترل بالقوه سایه بانکی حباب دارایی. (تصویر: تصویر/ یوتیوب)

چین بانکداری و بیمه کمیسیون تنظیم مقررات (CBIRC) اخیرا صادر بخشنامه ای در مورد مشکلات عمده کشف شده توسط بازرسی نظارتی از بانکداری سایه و عملیات بخش مالی صلیب در طول سال های اخیر" به موسسات مالی مشغول به بانکداری و بیمه. سازمان از سازمان های نظارتی خواست که علیه عملیات های غیرقانونی بانکداری سایه ای سخت حمله کنند و در این صورت ظهور دوباره آنها را کم می کند. CBIRC هشدار می دهد که چندین فعالیت بانکداری سایه در تلاش برای بازگشت، گیس های جدیدی را به تصویب رسید. سازمان فشار رو به بالا بر وام های غیر اجرا کننده را پیش بینی می کرد.

برخی از کارشناسان هشدار می دهند که فعالیت در صنعت اعتماد 3 تریلیون دلاری آمریکا، که یک بخش از صنعت بانکداری سایه است، در سال جاری به دلیل دو برابر کردن نرخ های پیش فرض معمول، امواج شوک را در سراسر سیستم مالی چین ارسال خواهد کرد. تقریبا 766 میلیارد دلار آمریکا در ارائه اعتماد امسال به علت, که بسیاری از آنها پیش بینی می شود به طور پیش فرض. به گفته Xu Zijun، تحلیلگر تحقیقات مالی واقعیت، تقریبا 300 از این محصولات در سال 2020 به طور پیش فرض در مقایسه با سال گذشته تعداد 118.

آسیب رساندن به کسب و کارهای کوچک

اگرچه تلاش دولت چین برای کنترل بانکداری سایه به سود این کشور است، چنین تصمیمی پیامدهای منفی به هزاران کسب و کار کوچک و متوسط در این کشور خواهد داشت. پس از اعلام طرح دیوان عالی چین که نرخ بهره های شارژ شده توسط بانک های سایه را محدود می کند، بسیاری از وام دهندگان تصمیم گرفته اند به کاهش خدمات وام گیرنده های با ریسک بالا و متوسط.

(Image: Screenshot / YouTube)

بسیاری از وام دهندگان در چین تصمیم گرفته اند که سرویس دهی وام گیرنده های با ریسک بالا و متوسط را قطع کنند. (تصویر: تصویر/ یوتیوب)

این خبر بد برای شرکت های کوچک و متوسط (SMEs) بخش از کسب و کار معمولا در وام از بانک سایه تکیه می کنند برای دیدار با نیازهای نقدینگی خود را. پکن می گوید که تصمیم دادگاه تضمین خواهد کرد که SMEs خواهد شد قربانی نرخ بهره های فراوان. با این حال، آنچه اتفاق خواهد افتاد این است که SMEs در حال حاضر راه های کمتری برای دریافت اعتبار داشته باشد. بسیاری از این کسب و کارها سوابق مالی مناسب و یا امنیت برای دریافت وام از موسسات مالی منظم، به همین دلیل آنها را از وام دهندگان بانکداری سایه با وجود نیاز به پرداخت نرخ بهره آسمان بالا قرض نمی.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

WeChat and TikTok Banned


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن