محققان کشف یک ژن در زنبور عسل است که باعث باکره تولد

Reversions به asexual reproduction نادر در طبیعت است. فاقد خاصیت جنسی, تولد, در کیپ زنبور عسل ممکن است این اول

توسط NEWSSHANS در 29 اردیبهشت 1399

Reversions به asexual reproduction نادر در طبیعت است. فاقد خاصیت جنسی, تولد, در کیپ زنبور عسل ممکن است این اولین بار است که اساس ژنتیکی چنین پدیده کشف شده است. در یک مطالعه منتشر شده در زمان زیست شناسیمحققان از دانشگاه سیدنی را شناسایی ژن واحد است که تعیین می کند چگونه کیپ زنبور عسل تولید مثل, تا کنون که بدون داشتن رابطه جنسی. یک ژن GB45239 بر روی کروموزوم 11 مسئول باکره تولد.

Cape honey bee workers laying parasitic eggs on a queen cell. (Image: Benjamin Oldroyd)

کیپ زنبور عسل کارگران تخمگذار تخم مرغ انگلی در سلول های ملکه. (تصویر: بنیامین Oldroyd)

پروفسور بنجامین Oldroyd در مدرسه زندگی و محیط زیست علوم در بیانیه ای گفت:

متخصص ژنتیک رفتاری استاد Oldroyd گفت:

Masses of parasitic eggs laid by parasites in a dying colony. (Image: Benjamin Oldroyd)

توده های انگلی تخم مرغ گذاشته شده توسط انگل در مرگ یک مستعمره. (تصویر: بنیامین Oldroyd)

در کیپ زنبور عسل موجود در آفریقای جنوبی ژن اجازه داده است زنبور کارگر به تخم است که برای تولید تنها زنان به جای مردان عادی که دیگر زنبور عسل انجام دهد. استاد Oldroyd اضافه شده:

اما آن را نیز باعث مشکلات با توجه به استاد Oldroyd:

توانایی تولید و دختران asexually شناخته شده به عنوان "thelytokous parthenogenesis" است محدود به یک گونه ساکن در منطقه کیپ آفریقای جنوبی کیپ زنبور عسل و یا Apis mellifera capensis. صفات دیگر تشخیص کیپ زنبور عسل از دیگر زنبور عسل گونه. در خصوص تخمدان از زنبور کارگر بزرگتر و بیشتر به راحتی فعال می شود و آنها قادر به تولید ملکه ها فرومون ها اجازه می دهد آنها را به دفاع از باروری تسلط در یک مستعمره است.

the sexual Capensis queen surrounded by her asexual workers The sexual Cape honey bee queen surrounded by her asexual workers. (Image: Benjamin Oldroyd)

جنسی کیپ ملکه زنبور عسل احاطه او فاقد خاصیت جنسی, کارگران است. (تصویر: بنیامین Oldroyd)

این صفات نیز منجر به یک گرایش اجتماعی انگلی یک رفتار که در آن کیپ زنبور عسل کارگران حمله خارجی مستعمرات تکثیر و متقاعد کردن میزبان مستعمره کارگران برای تغذیه لارو خود را. هر سال در آفریقای جنوبی 10,000 مستعمرات تجاری خانه زنبور می میرند به دلیل اجتماعی انگلی رفتار کیپ زنبور عسل. استاد Oldroyd گفت:

وجود کیپ زنبورها با این شخصیت شناخته شده برای بیش از یک صد سال, اما آن است که تنها به تازگی با استفاده از مدرن ژنومی ابزار است که ما قادر به درک واقعی ژن که منجر به این باکره, تولد, با توجه به استاد Oldroyd:

شاید هیجان انگیز ترین چشم انداز ناشی از این مطالعه این است که امکان درک چگونه این ژن در واقع کار می کند عملکرد. استاد Oldroyd گفت:

ارائه شده توسط: دانشگاه سیدنی [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

'Black Mirror فصل 6 در حال حاضر در خود نگه دارد با توجه به CCP ویروس


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن