جدید دستیابی به موفقیت در 'Spintronics' می تواند افزایش اطلاعات با سرعت بالا فن آوری

دانشمندان یک محوری دستیابی به موفقیت در این مهم در حال ظهور در زمینه spintronics — که می تواند منجر به یک جدی

توسط NEWSSHANS در 21 تیر 1399

دانشمندان یک محوری دستیابی به موفقیت در این مهم در حال ظهور در زمینه spintronics — که می تواند منجر به یک جدید با سرعت بالا صرفه جویی در انرژی فن آوری داده ها. یک تیم بین المللی از محققان از جمله دانشگاه اکستر ساخته شده کشف انقلابی است که دارای پتانسیل برای ارائه بالا-سرعت پایین-استفاده از قدرت برای برخی از ترین در جهان به خوبی استفاده می شود دستگاه های الکترونیکی.

در حالی که امروز فناوری اطلاعات متکی الکترونیک است که مصرف مقدار زیادی از انرژی الکترون در درون جریان الکتریکی همچنین می توانید انتقال یک شکل تکانه زاویه ای به نام چرخش. چرخش مبتنی بر الکترونیک و یا "spintronics" که بهره برداری از چرخش زمان پتانسیل را دارند که نه تنها به طور قابل توجهی سریع تر بلکه بیشتر انرژی کارآمد.

In spin pumping experiments, there are four possible mechanisms for transporting a spin current through an antiferromagnet layer (blue) that is sandwiched between two ferromagnets (purple and orange). (Top to bottom) The spin current could be transported by coherent THz spin waves, by evanescent GHz spin waves, through an incoherent spin current driven by a thermal gradient, or through a direct magnetic exchange between the two ferromagnets. New experiments indicate that when the antiferromagnet NiO is sandwiched between the ferromagnets NiFe and FeCo, the spin transfer between NiFe and FeCo occurs via a coherent evanescent spin wave. Credit: Physics (2020). DOI: 10.1103/Physics.13.83

در چرخش و پمپاژ آزمایش وجود دارد چهار مکانیزم های ممکن برای حمل و نقل یک چرخش زمان از طریق یک antiferromagnet لایه (آبی) است که ساندویچ بین دو ferromagnets (بنفش و نارنجی). (بالا به پایین) چرخش زمان می تواند حمل و نقل توسط منسجم THz چرخش امواج توسط ناپایدار GHz چرخش امواج از طریق یک نامنسجم چرخش زمان رانده شده توسط یک گرادیان حرارتی و یا از طریق مستقیم مغناطیسی بین دو ferromagnets. آزمایش های جدید نشان می دهد که زمانی که antiferromagnet NiO است بین ساندویچ ferromagnets NiFe و FeCo به چرخش انتقال بین NiFe و FeCo رخ می دهد از طریق منسجم ناپایدار چرخش موج. (تصویر: فیزیک (2020). DOI: 10.1103/فیزیک.13.83)

دانشمندان به تازگی کشف کرده اند که برخی الکتریکی عایق پادفرومغناطيس مواد فوق العاده خوب هادی خالص چرخش زمان. در تحقیقات جدید دانشمندان از اکستر در همکاری با دانشگاه آکسفورد کالیفرنیا برکلی و پیشرفته و الماس منابع نور باید تجربی نشان داده است که با فرکانس بالا چرخش متناوب جریان منتقل می شود و گاهی اوقات تکثير درون لایه نازک از پادفرومغناطيس NiO.

نتایج نشان می دهد که چرخش زمان در نازک NiO لایه است که به واسطه ناپایدار چرخش امواج مکانیزمی شبیه به مکانیک کوانتومی تونل زنی. استفاده از نازک NiO لایه برای انتقال و تقویت AC چرخش زمان در دمای اتاق و گیگاهرتز فرکانس ممکن است منجر به کارآمد تر آینده ارتباطات بی سیم تکنولوژی. پژوهش منتشر شده در Physical Review Letters. Maciej Dabrowski اولین نویسنده از دانشگاه اکستر گفت:

منسجم انتقال چرخش زاویه ای شتاب توسط ناپایدار چرخش امواج در پادفرومغناطيس NiO منتشر شده است در Physical Review Letters.

ارائه شده توسط: دانشگاه اکستر [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

Coronae از سیاه چاله پرجرم درون آن باشد ممکن است پنهان منابع مرموز کیهانی نوترينو


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن