جدید باستان ژنومی تحقیقات نشان می دهد اطلاعات در مورد تاریخ بشر در چین

به تازگی منتشر شده ژنوم از نوسنگی شرق آسیا پرده برداری از یک قطعه گم شده از انسان پیش از تاریخ با توجه به مطال

توسط NEWSSHANS در 30 خرداد 1399

به تازگی منتشر شده ژنوم از نوسنگی شرق آسیا پرده برداری از یک قطعه گم شده از انسان پیش از تاریخ با توجه به مطالعه انجام شده توسط پروفسور فو Qiaomei تیم از موسسه مهره داران فسیل شناسی و Paleoanthropology (IVPP) از آکادمی چینی علوم. مطالعه منتشر شده در علمنشان می دهد که جمعیت جنبش ایفا عمیقی نقش در اوایل ژنتیکی سابقه شرق آسیایی.

محققان با استفاده از پیشرفته DNA باستانی گرفتن تکنیک های بازیابی DNA باستانی از 25 نفر در قدمت 9,500-از 4200 سال و یک فرد قدمت 300 سال از شمال و جنوب شرق آسیا است. به تازگی توالی DNA کست یک نور افکن در یک دوره مهم در شرق آسیا اوایل تاریخ: انتقال از شکارچی-جمع آوری به اقتصاد کشاورزی. یک فرضیه برای جمعیت جنبش در شرق آسیا است که در دوران نوسنگی یک "لایه دوم" از agriculturalists جایگزین یک "لایه" شکارچی در شرق و جنوب شرقی آسیا.

در حالی که ژنتیک باستان انسان در آسیای جنوب شرقی سیبری و ژاپن, مجمع الجزایر شده اند به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته و شناخته شده تا به حال در مورد ژنتیک باستان انسان ها در شمال و جنوب چین است. پروفسور فو و تیم او در بر داشت که این نوسنگی انسان سهم نزدیک ترین ارتباط ژنتيکی به حال و روز شرق آسیایی که متعلق به این "لایه دوم." این نشان می دهد که توسط 9,500 سال پیش اولیه ancestries آهنگسازی آرایش ژنتیکی از شرق آسیایی امروز در حال حاضر می تواند در بر داشت در سرزمین اصلی شرق آسیا است.

Piece of petrous bone from a ~9,500-year-old individual from Bianbian Cave, Shandong, China. This individual was part of a northern ancestry group found along the Yellow River and up into the eastern steppes of Siberia. (Image: GAO Wei)

قطعه ای از petrous استخوان از یک ~9,500 سال فردی از Bianbian غار شاندونگ چین. این فرد بخشی از شمال نسب گروه در امتداد رودخانه زرد و به شرق جلگه سیبری. (تصویر: گائو Wei)

در حالی که بیشتر واگرا ancestries را می توان در جنوب شرقی آسیا و ژاپن, مجمع الجزایر, در سرزمین اصلی چین نوسنگی جمعیت در حال حاضر نمایش داده شده ژنتیکی امکانات متعلق به حال و روز شرق آسیایی. قابل توجه این شامل اوایل نوسنگی در جنوب شرق آسیایی قدمت ~8000 سال از این مطالعه این است که باید "اولین لایه" در اوایل سکس با توجه به فرضیه قدیمی تر. در واقع پروفسور فو و تیم او نشان داد که آنها به یک رابطه نزدیک به حال و روز "لایه دوم" شرق آسیایی. نتایج حاصل از این پژوهش موفق به حمایت از "دو لایه" پراکندگی مدل نوسنگی در شرق آسیا در این منطقه است.

این دانشمندان همچنین دریافتند که در اوایل نوسنگی شرق آسیایی بودند بیشتر ژنتیکی متفاوت از یکدیگر از حال و روز شرق آسیایی هستند. در اوایل نوسنگی شرق آسیا از 9,500 BP شمال نسب وجود داشته و در امتداد رودخانه زرد و به شرق جلگه سیبری متمایز از جنوب و نسب وجود داشته است که در امتداد سواحل جنوبی سرزمین اصلی و جزایر تنگه تایوان از 8,400 BP. جمعیت جنبش ممکن است در حال حاضر آغاز شده تأثیر شرق آسیایی اواخر نوسنگی. برای مثال در اواخر نوسنگی در جنوب شرق آسیایی ها ممکن است به اشتراک گذاشته اند یک اتصال به ساحلی شمال شرق آسیایی و سابق نسب ممکن است تمدید شمالی نیز هست.

امروز بسیاری از شرق آسیا جمعیت به وضوح از هم جدا شده به دو گروه مجزا. حال و روز سرزمین اصلی شرق آسیایی از شمال و جنوب به اشتراک گذاری نزدیک تر ارتباط ژنتيکی به شمال نوسنگی شرق آسیایی در امتداد رودخانه زرد نسبت به جنوب نوسنگی شرق آسیایی در ساحل جنوبی چین است. بیشتر تجزیه و تحلیل نشان می دهد که آنها تقریبا تمام مخلوطی از شمال و جنوب و نسب از نوسنگی شرق آسیا با شمال نسب بازی یک نقش بزرگتر. جمعیت, جنبش, به خصوص از جنوب در امتداد رودخانه زرد جنوب برجسته بود بخشی از شرق آسیا پیش از تاریخ و پس از نوسنگی.

Skull of Qihe 2, a ~8,400-year-old individual from Qihe Cave, Fujian, China (Image: FAN Xuechun)

جمجمه از Qihe 2, a ~8,400 سال فردی از Qihe غار فوجیان چین (تصویر: فن Xuechun)

جالب, حال و روز, چینی هان در تمام استان های شمالی و جنوبی نشان می دهد یک مقدار مشابه از شمالی و جنوبی را تحت تاثیر قرار. جنوب نسب در حالی که کمتر نشان داده شده در سرزمین اصلی شرق آسیا امروز حال نفوذ گسترده در مناطق دیگر. حال و روز Austronesian سخنرانان که به اشتراک گذاری یک ارتباط ژنتيکی به حال و روز سرزمین اصلی شرق آسیایی اما در سراسر زندگی یک نوار گسترده ای از جزایر در جنوب شرقی آسیا و غرب اقیانوس آرام نشان می دهد قابل ملاحظه ای نزدیک ژنتیکی ارتباط نوسنگی جمعیت از ساحل جنوبی چین است.

باستان شناسی مواد قدمت آن به اواسط نوسنگی به مدت طولانی اشاره کرد در ارتباط بین Austronesian نشینان و جمعیت در سرزمین اصلی شرق آسیا است. در حال حاضر روابط ژنتيکی کشف توسط پروفسور فو و تیم او نشان می دهد بدون ابهام شواهدی وجود دارد که Austronesian سخنرانان امروز نشات گرفته از یک نیا-Austronesian جمعیت است که مشتق شده از جنوب چین حداقل 8,400 سال پیش. تاریخ نشان داد توسط این 26 باستان انسان برجسته تاثیر عمیقی که جمعیت جنبش و مخلوط تا به حال در تاریخ بشر, اما آنها همچنین نشان می دهد که تداوم گسترش 9,500 سال است.

بر خلاف در اروپا و تأثیرات از آسیای مرکزی تا به حال هیچ نقشی در شکل گیری شرق آسیا نسب با مخلوط کردن تا حد زیادی رخ داده در منطقه ای بین شمال و جنوب جمعیت در شرق آسیا است. کل تخته سنگ از ancestries در حال حاضر در سراسر شرق آسیا در دوران نوسنگی است که هنوز هم ناشناخته به عنوان ژنوم گسترده داده شده اند برگرفته از بسیاری از مناطق داخلی از سرزمین اصلی شرق آسیا است. اما ساحلی اتصالات بین های باستانی جمعیت در سیبری و ژاپن و چین و آسیای جنوب شرقی نشان می دهد که بیشتر DNA باستانی است که برگرفته و مورد مطالعه قرار پیچیده تاریخچه جمعیت تماس و مواد افزودنی در شرق آسیا بشر پیش از تاریخ آشکار خواهد شد.

ارائه شده توسط: آکادمی علوم چین [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

روسی نشت نفت به شهر نوریلسک در اورژانس


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن