مسلمانان در هند و بنگلادش جشن عید رام توسط ویروس

توسط JULHAS علم داکا بنگلادش (AP) — مسلمانان در هند و بنگلادش پیوست نماز برای جشن یک رام Eid-al فطر روز دوشنبه

توسط NEWSSHANS در 5 خرداد 1399

توسط JULHAS علم

داکا بنگلادش (AP) — مسلمانان در هند و بنگلادش پیوست نماز برای جشن یک رام Eid-al فطر روز دوشنبه, به مناسبت پایان ماه مبارک رمضان به دنبال برکات برای جهان عاری از coronavirus.

در سراسر هند, دولت, رهبران و امامان به دادگاه تجدید نظر به عید جشن به دنبال مستند هنجارها و حفظ فاصله اجتماعی.

یاد مغول-دوره جامع مسجد دهلی نو باقی مانده بسته به عنوان بخشی از یک ممنوعیت مذهبی جماعت برای جلوگیری از گسترش ویروس. خارج از ماموران امنیتی گشت خیابان ها و تقریبا همه مغازه ها بسته شد محرومیت یک فروشگاه شیرین. پلیس دور ساخته شده بر روی موتورسیکلت و یک مینی پلیس اردوگاه ایستاده بود و فقط در خارج از یکی از دروازه.

"آن بوده است که 1400 سال پس از اسلام دین تاسیس شد ... حتی بزرگان ما هرگز نمی تواند تصور کنید که ما باید برای جشن عید در چنین راه" گفت: تاجر شهزاد خان.

او گفت: پول به طور معمول صرف خرید لباس های جدید برای پوشیدن برای عید فرستاده شد به فقرا که از دست داده اند معیشت با توجه به این ویروس و اقدامات انجام شده برای مهار آن است. "است که پول ما را داده است و آنها را به طوری که آنها بیش از حد می تواند جشن عید با ما" خان گفت.

در بنگلادش مقامات خواسته اند مردم را به جلوگیری از جرم نماز در زمینه باز مکان هایی که می توانید در قرعه کشی ده ها هزار نفر به طور معمول. در حالی که بزرگ جماعت ممنوع شد در اکثریت مسلمان کشور جانبازان می تواند پیوستن به نماز در مساجد با حفظ فاصله امن.

کسانی که دعا در این کشور بیش از 300,000 مساجد در طول صبح به تن ماسک و بسیاری از عینک و دستکش و همچنین.

در سرمایه های اصلی بیت Mokarram, مسجد, هزار پیوست نماز در مراحل به عنوان مقامات به آنها اجازه ورود در گروه و نماز برگزار شد در هر ساعت. بسیاری از انتظار در خط برای بیش از یک ساعت به محل وارد کنید.

"این یک تجربه جدید است. ما هرگز احساس مثل این" دولت رسمی Abdul Halim گفت: پس از حضور در نماز در داکا.

"من نمی آوردن دو پسر من برای نماز آنها را به ماندن در منزل. خانواده نمی تواند به دیدار پدر و مادر من در این زمان," او گفت:.

هند صعود به میان بزرگترین شیوع بیماری با بیش از 138,000 موارد و 4000 مرگ و میر. آن کاسته دقیق آن مستند در هفته های اخیر از جمله اجازه دادن به پروازهای داخلی به سر شروع دوشنبه.

نخست وزیر نارندرا گسترده خود تبریک به مسلمانان است.

"عید مبارک!" مودی توییتی. "ممکن است این مناسبت ویژه بیشتر روح محبت و برادری و هماهنگی است. ممکن است همه سالم و موفق," او گفت:.

موارد جدید و مرگ و میر ناشی از COVID-19 شد افزایش در بنگلادش است که 33,000 موارد و 480 مرگ و میر.

نخست وزیر شیخ حسینه خواستند ارائه عید تبریک اما تاکید کرد که باید برای حفظ سلامت دستورالعمل ها و افراد برای ایمن ماندن.

"ایمنی خود را در دست شما است. به یاد داشته باشید که اگر شما باقی می ماند امن, شما همچنین نگه داشتن خود و خانواده و همسایگان و کشور های امن," او گفت: در یک آدرس به ملت.

_____

آسوشیتد پرس روزنامه نگار Rishi Lekhi در دهلی نو کمک به این گزارش.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن