مونته نگرو: بازداشت ده ها تن در درگیری بیش از کشیش' دستگیری

توسط PREDRAG MILIC پودگوریتسا مونته نگرو (AP) — Montenegrin پلیس گفت: آنها در بازداشت حدود 60 مردم پس از درگیر

توسط NEWSSHANS در 25 اردیبهشت 1399

توسط PREDRAG MILIC

پودگوریتسا مونته نگرو (AP) — Montenegrin پلیس گفت: آنها در بازداشت حدود 60 مردم پس از درگیری در تظاهرات خواستار آزادی هشت صربی کلیسای ارتدوکس کشیش زندانی برای رهبری مذهبی در صفوف منظم با وجود ممنوعیت تجمعات مربوط به شیوع کروناویروس.

بیست و شش افسر زخمی شدند در جریان ناآرامی ها در اواخر روز شنبه در شهرهای نیکشیچ و پلیفلیا, پلیس گفت:. یکی از پلیس مجروح شده و در بیمارستان بستری کرد.

نخست وزیر Dusko Markovic در یک سخنرانی تلویزیونی نشانی در روز پنج شنبه در توصیف این تظاهرات به عنوان یک "حمله وحشیانه دولت است که می تواند عواقب پیش بینی نشده در بهداشت عمومی است."

"همه چیز ما باید دست در سه ماه گذشته ... آورده شده است به سوال" او گفت:. "وجود دارد هیچ توضیح منطقی و یا توجیهی برای چنین رفتار است."

پلیس اصرار آنها مداخله کرده و با اسپری فلفل و پراکنده معترضان به گروه های کوچکتر آنها پس از پرتاب سنگ و بطری و اشیاء دیگر و ترافیک مسدود شده. پلیس "به طرز وحشیانه ای مورد حمله بدون هیچ دلیل" در این بیانیه اضافه شده است.

پلیس اموال آسیب دیده بود در نیکشیچ در حالی که معترضان در پلیفلیا سنگسار ایستگاه پلیس در شهر, در این بیانیه همچنین گفت. برخی از افراد بازداشت شدند و در شهرهای دیگر که در آن آنها سعی در سازماندهی تجمعات از جمله پایتخت پودگوریتسا.

این تظاهرات به دنبال دستگیری صربی کلیسای ارتدوکس کشیش که تا به حال منجر صفوف شنبه که چند هزار نفر حضور داشتند و بدون پوشیدن ماسک یا احترام به فاصله قوانین.

حوادث اضافه کردن به تنش بین دولت و کلیسای ارتدکس صربستان در مونته نگرو است که در اوایل سال جاری سازمان ماهها تظاهرات در برابر یک قانون مذهبی است که منتقدان می گویند می کلیسا از اموال خود را. Montenegrin مقامات تکذیب این اتفاق می افتد.

یک کشور از 620,000 مردم مونته نگرو از تقسیم مقدار بزرگتر صربستان در یک همه پرسی در سال 2006. صربی گرایان هر دو در صربستان و مونته نگرو هرگز به طور کامل به رسمیت شناخته شده جدایی از آنچه آنها مشاهده به عنوان یک تاریخی صربی خاک.

در صربستان پوپولیستی رئیس جمهور Aleksandar Vucic گفت: "ما موفق به درک" چرا اسقف Joanikije و کشیش دیگر همچنان در بازداشت است. وی افزود: صربستان نمی تواند دخالت در هر راه به جز "باقی خواهد ماند و ما مردم و کلیسا تا آنجا که ما می توانیم."

اجتماعات بزرگ هنوز هم ممنوع در مونته نگرو به عنوان بخشی از تلاش ها برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس. بازداشت کشیش روبرو هستند به اتهام نقض مقررات بهداشت طی شیوع ویروس با سازماندهی صفوف.

___

دنبال AP همه گیر پوشش در http://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreaktinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب