می سی سی پی دلتا باتلاق در یک حالت غیر قابل برگشت سقوط

با توجه به حال و روز نرخ جهانی افزایش سطح آب باقی مانده باتلاق در می سی سی پی دلتا به احتمال زیاد غرق با توجه

توسط NEWSSHANS در 6 خرداد 1399

با توجه به حال و روز نرخ جهانی افزایش سطح آب باقی مانده باتلاق در می سی سی پی دلتا به احتمال زیاد غرق با توجه به جدید دانشگاه Tulane مطالعه است. پیدا کردن کلید از مطالعه منتشر شده در علم, پیشرفت, است که ساحلی باتلاق تجربه اوج نقطه که در آن یک افزایش کوچک در میزان افزایش سطح آب منجر به گسترده submergence.

Salt marshes about 30 miles (50 km) southeast of New Orleans are vulnerable to drowning. (Image: Torbjörn Törnqvist)

نمک باتلاق حدود 30 مایل (50 کیلومتر) در جنوب شرقی نیواورلئان در معرض غرق شدن است. (تصویر: Torbjörn Törnqvist)

از دست دادن از 2000 مایل مربع (5,000 km2) از تالاب در سواحل لوئیزیانا بیش از قرن گذشته است که به خوبی مستند شده است بیشتر به چالش کشیدن برای پیش بینی سرنوشت باقی مانده از 6000 کیلومتر مربع (از 15000 km2) از تالاب. این مطالعه با استفاده از صدها نفر از رسوب هسته های جمع آوری شده از اوایل 1990s به بررسی چگونگی باتلاق در پاسخ به طیف وسیعی از نرخ افزایش سطح آب در گذشته 8,500 سال است. Torbjörn Törnqvist سرب نویسنده و Vokes زمین شناسی استاد در Tulane بخش از زمین و علوم محیط زیست گفت:

محققان دریافتند که در می سی سی پی دلتا ترین باتلاق غرق در چند قرن یک بار میزان افزایش سطح آب بیش از حدود یک دهم اینچ در هر سال (3 mm/yr). زمانی که نرخ بیش از یک چهارم از یک اینچ در هر سال (7.5 mm/yr) غرق شدن رخ می دهد در حدود نیم قرن است. Törnqvist گفت:

در حالی که این یافته ها نشان می دهد که از دست دادن باقی مانده باتلاق در سواحل لوئیزیانا است که احتمالا اجتناب ناپذیر وجود دارد هنوز هم معنی دار اقداماتی که می تواند انجام شود برای جلوگیری از بدترین نتایج ممکن است. مهم ترین یکی Törnqvist گفت: به شدت محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای برای جلوگیری از افزایش سطح آب از ramping تا به نرخ که در آن باتلاق را غرق خواهد شد در عرض چند دهه.

یکی دیگر برای پیاده سازی عمده رودخانه انحرافات به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است به طوری که در حداقل بخش کوچک از می سی سی پی دلتا می توانید زنده ماندن برای مدت زمان طولانی تر. این پنجره فرصت برای این اقدامات موثر است که به سرعت در حال بسته شدن است. Törnqvist انجام تحقیقات با Krista Jankowski و خوان گونزالس که خود را دریافت درجه دکتری در Tulane خود را تحت نظارت و یونگ لی شیانگ سابق postdoc در گروه خود.

جاستین لارنس از بنیاد ملی علوم ارائه شده است که بودجه برای مطالعه اضافه شده:

ارائه شده توسط: Barri Bronston, Tulane University [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

شکست Huawei: توسعه جامد جایگزین به 5G


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن