تصمیم گیری بهتر در زندگی و کار

هنگامی که مواجه با یک انتخاب دشوار چگونه می توانم شما تصمیم خود را? آیا شما فکر می کنم در مورد آن عمیقا و یا ف

توسط NEWSSHANS در 14 خرداد 1399

هنگامی که مواجه با یک انتخاب دشوار چگونه می توانم شما تصمیم خود را? آیا شما فکر می کنم در مورد آن عمیقا و یا فقط بال آن خود را بر اساس احساس دل و روده? اکثریت هر دو را انجام دهد — آنها شروع به فکر کردن عمیق بسته به زمان و سپس آنها خسته از تمام تفکر و, در پایان, بال آن. خنده دار, درست است ؟ ابدی مبارزه از چپ و نیمکره راست مغز است.

منظم متفکران را به خود notepads. آنها لیست از جوانب مثبت و منفی. آن است که به احتمال زیاد شما نمی دانید که این یک روش است که در استفاده از صدها سال است. دقیق مردمی مانند بنجامین فرانکلین در زمان این یک گام بیشتر و اضافه وزن به هر نقطه تماس آن را "اخلاقی جبر." دیگران وجود دارد که اختصاص مقدار عددی به هر یک از موافقان و مخالفان و به یک تصمیم گیری با استفاده از بالاترین امتیاز. در دوربین: چگونه ما را به تصمیم گیری است که مهم تریننویسنده استیون جانسون به بررسی اشکال مختلف تصمیم گیری و تساوی ما یک نقشه از چگونگی انجام این کار به طور موثر.

ارزش نمره

نگاهی به مشکل شما است که شما نیاز به یک تصمیم خوب. برای مثال تغییر شغل. ایجاد یک لیست از شغل, مکان, و سپس یک لیست از مقادیر که شما خیال مهم در زندگی خود را. این مقادیر می تواند فرهنگ شرکت شما را تحت تاثیر کار/سازمان اتحاد در جهان ، اختصاص یک شماره به هر مقدار افزایش آن بر اساس چه مقدار ارزش به معنی. اضافه کردن همه آنها را و شما یک محاسبه راه حل است. این می تواند به راحتی انجام می شود در یک صفحه گسترده.

این نسخهها کار به خوبی زمانی که شما فقط باید یک تصمیم خاص را مانند: "آیا من نیاز به تغییر کار من?" اما در حالات زندگی واقعی یک تصمیم گیری است که همراه با چندین نفر دیگر. تغییر در کار شما این است که همراه با تغییر در شیوه زندگی خود را (در صورتی که پرداخت متفاوت است) یک تغییر در موقعیت یک تغییر در محل کار و همکاران روال رفت و آمد و غیره. هنگامی که بیش از یک تصمیم است ارزیابی با استفاده از این روش آن را می شود پیچیده و دست و پا گیر. راه بهتری وجود دارد?

نقشه برداری

اول, همراه , نقشه برداری. در این مرحله شما نمی سعی کنید برای نتیجه گیری و محدود کردن گزینه های خود را. در اینجا شما کشف تمام ابعاد از تصمیم خود. در نظر گرفتن گزینه های دیگر که شما ممکن است قبل از فکر. راه حل های جایگزین مانند آن است که واقعا یک تغییر شغل است که شما دنبال آن هستید و یا آن را فقط یک مورد برای مایل به یک استراحت. نقطه همه آنها را به پایین. این مرحله گسترش تفکر خود را به جای ساخت یک بازی ساده بله یا خیر پاسخ دهد. سپس نگاهی به یک استراحت. پاک کردن ذهن خود را. دوباره روز بعد و عبور از گزینه های است که مطمئن شوید که "هیچ." در حال حاضر شما در حال سمت چپ بالا انتخاب.

پیش بینی

این است که سرگرم کننده و خلاق ، تصمیم گیری اساسا وسیله ای برای پیش بینی آنچه در آینده پیامدهای نگه دارید و برای هر انتخاب است. اما برحذر باشید از شما, شخصی, تعصب در اینجا. آیا نگه داشتن تمرکز بر روی چیزهایی که دوست دارید اتفاق می افتد. یک روش تصفیه با توجه به استیون جانسون است که برای رفتن در مورد این مرحله با ساخت داستان های مختلف برای هر تصمیم گیری بر اساس یک نتیجه خوب عجیب و غریب نتیجه و بدترین سناریو. تنظیم محدودیت زمانی برای هر کار اگر شما تمایل به overthink در طول فرآیند است. همراه با این ذکر این احتمال که این به احتمال زیاد خواهد شد به تصویب.

دخالت

مشترک مشاوره خواهد بود که شامل افرادی که تحت تاثیر تصمیم خود را به بخشی از خود را در فرایند تصمیم گیری است. اما مربوط به افرادی که در مخاطره است برای رفتن به شامل احساسات و احساسات را تحت تاثیر قرار دهند. بنابراین سعی کنید که شامل افرادی که هیچ تاثیر بر روی تصمیم خود را. این افراد باید منطقی و بی طرفانه و باید ثبات شخصیت است که شما می دانید می توان وابسته یعنی آنها را ساخته اند تصمیم گیری خوب در گذشته است.

و سپس کشیدن در افرادی که تحت تاثیر این تصمیم است. بیشتر مردم شما را بیشتر و متنوع ایده های شما خواهد شد در معرض. جمع آوری افرادی که در مخالفت با تصمیم خود و مطرح کردن بدترین سناریو در هر زمان. این افراد را در تجربه از دیدگاه مخالف و به شما یک پایه خوب در مورد اینکه آیا ایده های خود را به ارزش آن است.

زمان

پس از شما به رسم تمام نتایج ممکن است شروع با یک وزن مدل تجزیه و تحلیل به عنوان ذکر شده قبل از. وقت خود را به دلیل تصمیم گیری خوب اغلب نیاز به مقدار زیادی از afterthoughts.

وقت خود را در حالی که تصمیم گیری به دلیل تصمیم گیری خوب نتیجه تفکر عمیق است. (تصویر: Pixabay / CC0 1.0)

زمان کافی را متناسب با تاثیر این تصمیم در زندگی شما است. اندازه گیری ارزش شما در پیدا کردن معنی دار در زندگی خود را و محاسبه خود را برای پاسخ درست است. تصمیم گیری یک فرایند است که هر کس نیاز به دانستن در تمام طول زندگی خود را. بیشتر به شما انجام این فرایند بهتر است شما در آن است.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

آفریقای جنوبی بهترین راز نگه داشته: کوهی از گیاهان دارویی


tinyurlis.gdclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن