زندگی از دست رفته: زنی که در خیابان

شکسپیر را اجرا کردتوسط مایکل کیسی NEW HAVEN, Conn. (AP) - او تا به حال تمام ساخت های ستاره در حال افزایش, کسی

توسط NEWSSHANS در 23 مرداد 1399
شکسپیر را اجرا کرد

توسط مایکل کیسی

NEW HAVEN, Conn. (AP) - او تا به حال تمام ساخت های ستاره در حال افزایش, کسی که نوشت, کارگردانی و عمل در نمایشنامه های خود را در او 20s و حضور در یکی از مدارس درام کشور در سراسر کشور در همان زمان به عنوان مریل استریپ و سیگورنی ویور.

اما برخلاف ستاره ها، مارگارت هالووي هيچوقت به برادوي يا هاليوود راه پيدا نکرد

در عوض، صحنه ۶۸ ساله، خیابان های نیو هون بود که در آن زندگی می کرد و به خاطر نمایش های دلبخش، شدید، رنگارنگ و گاهی بیش از حد بالای نمایش های بارد از "مکبث" و "هَمِت" به "بانوی شکسپیر" معروف شد.

ریچارد دایلی، نویسنده و فیلمساز که در پاریس زندگی می کند و در دهه ۱۹۹۰ با هالوویه وقت صرف کرد، گفت: «این کاملاً برق آوری بود»

او در مورد هالووي که در ماه مه بر اثر ويروس کورونا ويروس درگذشت گفت: "او زنده شد و تازه تغيير شکل داد"

___

یادداشت سردبیر : این بخشی از یک سری از داستان های در حال اجرا به یاد افرادی که از ویروس کوروناویروس در سراسر جهان درگذشت.

___

اغلب بی خانمان و سرگرم اعتیاد به مواد مخدر و بیماری روانی، او دهه ها در خیابان ها و خارج از خیابان ها به سر برد. اما نمایش های او تقریبا همیشه یک برداشت باقی مانده است، گاهی اوقات رسم منازع از بازرگانان. هنوز هم، او با بسیاری از ساکنان، از جمله یک شهردار سابق دوست بود.

او از خانواده اش جدا شده بود، بنابراین او به دوستان و آشنایان متکی بود تا شرکت خود را نگه دارد، پول و لوازم به او می دهد و گاهی اوقات برای غذا در رستوران های محلی ترتیب. او که نیاز به چند دلار اضافی، او را متوقف رهگذر توسط خارج از رستوران کلارک، مغازه های قهوه فروشی Willoughby و یا تئاتر در Yale و درخواست برای انجام یک صحنه از شکسپیر.

هالووی سپس نفس می کشید، خود را ثابت می کرد و سپس شروع به خواندن می کرد، دهانش لرزان، چشمان پهن. تحویل او در زمان به نظر می رسید که اگر او آواز خواندن. اغلب هالووي و يکي از حضار بود اجرای آن فقط چند دقیقه طول می کشه.

خوآن چانیک که در اوایل دهه ۱۹۹۰ با هالواوی آشنا شد و تا زمان مرگش دوست ماند، گفت: «این راهی برای حفظ عزت او بود.

اون تو ي خيابون ايستاده نبود و پول نميخواست او در عوض برای کمک چیزی ارائه می کرد، "صندلی از مدیریت تئاتر Yale است.

تعامل ها گاهی اوقات می تواند دوستانه باشد -- او برای لبخند بزرگ و تمایل به سلام منظم با نام شناخته شده بود -- و یا کمی ترسناک اگر او در مواد مخدر و به دنبال دستکش و ظرف شویی بود.

دوست هالووي، پيت ديگننارو، موسيقيدان نيو هون و آموزش دهنده حقوق بشر که ده ها بار اجراي او را ديد، يادش افتاد که چگونه نابه راه ي کار ها به سرعت از رفتار با او مانند يک "فرد بي خانمان عجيب و عجيب" به کسي که "شکسپير را مجسع مي کند" تغيير مکان مي دهد.

دی گنآرو گفت: «نمایش شکسپیر، نگه داشتن او بر روی ماده اش بود، که آخرین وستژ یک خود سالم بود»

زندگي هالووي زود به نظر مي رسيد پر از قول و قراره او در کالج بنینگتون در ورمونت حضور داشت، جایی که یک همکلاسی به یاد یک زن زنده دار که عاشق موسیقی روح و سالن تئاتر بود، می رفت. قد بلند، رجال هالووي هميشه به نظر مي رسيد جمعيت ي زيادي رو جلب مي کنه

اوه خداي من، اون فوق العاده بود او واقعا با استعداد بود، گفت: "لورا اسپکتور، دوست بنینگتون که بعدا با او در نیو هون دوباره ارتباط برقرار کند. با ديدن ايستادنش روي پله هاي معمولي، آهنربا بود اون ايستاد بيرون

Spector هنوز هم به یاد می سپارد که در آخر هولووه، یک بازی که داستان هول ناجور خانه دار سیاه پوست کار برای یک خانواده سفید پوست در جنوب را گفت. هالووي که سياه پوست بود تمام قسمت ها رو بازي ميکرد

"واقعا نور در آن چه آن را مانند یک فرد سیاه پوست و بی آب و برق در جنوب عمیق در آن دوره از زمان درخشش بود، او گفت.

هالووي در اوايل دهه 1970 براي بازيگري به ييل رفت و در داستاني در سال 2001 به روزنامه ييل ديلي نيوز گفت كه او پس از مواجهه با نژادپرستي در حين بازيگري براي توليد دانشجو از اينجا رفت. او به بنینگتون بازگشت تا در سال ۱۹۷۷ قبل از بازگشت به یال مدرک کارشناسی ارشد هنرهای زیبا را در سال ۱۹۸۰ دریافت کند. او به نیویورک گفت که نیو هون ثبت نام امیدوار بود که تئاتر اوانت گارد را در نیویورک کارگردانی کند.

این سخت است که بدانیم بعد چه اتفاقی افتاد، اما، به حساب خود او، Holloway در خیابان ها زندگی می کرد تا سال 1983 -- اغلب فقط بلوک از ییل. دوستان معتقدند که در مورد زمان او شروع به تجربه اسکیزوفرنی، گفتن Channick و دیگران در مورد شنیدن صداها و احساس به عنوان اگر او به طور مداوم مورد تجاوز جنسی قرار گرفت. اعتیاد به ترک کوکائین به زودی به دنبال.

...

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن