همجنسگرایان پناهندگان پیدا کردن یک پناهگاه در کنیا با وجود آزار و اذیت

توسط تام ODULA نایروبی, کنیا (AP) — هنگامی که او مورد حمله اراذل و اوباش به, بودن, گی, Martin Okello گفت: لگد

توسط NEWSSHANS در 31 خرداد 1399

توسط تام ODULA

نایروبی, کنیا (AP) — هنگامی که او مورد حمله اراذل و اوباش به, بودن, گی, Martin Okello گفت: لگد و ضربات خود را از مهاجمان آمد به طوری سریع است که او نمی تواند آنها را متوقف کند و یا فرار. از او گذشت و به سمت چپ برای مرده در نایروبی کم درآمد در محله Kawangware.

Okello فرار کرده بود به کنیا از بومی اوگاندا به دنبال پناهندگی و تحت حمایت شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: "اما برای من شده اند در اینجا من می توانم بگویم ما مواجه شده اند بنابراین بسیاری از ناامنی است."

قبل از حمله 29 ساله سابق رادیو و روزنامه نگار تا به حال خود را نگه داشته گرایش جنسی یک راز برای ماه به عنوان او کار می کرد به عنوان یک مربی برای جامعه همجنسگرایان در یک کلینیک در Kawangware. او هرگز انتظار می رود به آزار و اذیت کنیا.

"ما سعی می کنیم تا آنجا که ممکن است برای حفظ مشخصات پایین اما در یک راه یا دیگری, شما به خودتان پیدا کنید با داشتن مشخصات بالا از آنجا که شما نمی توانید انکار شما یک LGBTI," او گفت:. "بنابراین آن را فقط می آید و هنگامی که آن بیرون می آید, کسی, است, مانند," اوه! ما می تواند این را تحمل در جامعه است.'"

Okello است بهترین شرط بندی برای یک زندگی عاری از تعصب نهفته است در حال اسکان در یک کشور توسعه یافته. اما جهانی محدودیت در مورد سفر به دلیل coronavirus قرار داده بود که روند در خود نگه دارد.

"من در انتظار آخرین مصاحبه به طوری که من می تواند اسکان در ایالات متحده آمریکا جایی که من انتظار یک زندگی خوب و پذیرش برای افرادی مثل من به دلیل زندگی در اینجا مثل این است که در یک سیاه چال با شیرها" Okello گفت.

او یکی از بیش از 3 ، 000 پناهندگان در آفریقا و 10 ، 000 در سراسر جهان که اسکان مجدد متوقف شد به طور موقت توسط pandemic, با توجه به سازمان بین المللی برای مهاجرت. آن را به حال هیچ تفکیک برای چگونه بسیاری از کسانی که در حال همجنسگرایان.

روز پنجشنبه سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد که محدودیت در نهایت می شد برداشته. توسعه آمد و دو روز قبل از روز جهانی پناهنده در ژوئن 20, که به رسمیت می شناسد میلیون ها نفر از مردم مجبور به ترک خانه های خود به دلیل جنگ و یا آزار و اذیت.

خبری که اسکان مجدد در حال حرکت بود دوباره "باعث می شود من احساس خوب" Okello گفت:, و اضافه کرد که او شده است انتظار برای اسکان مجدد برای 3 1/2 سال است.

در ضمن Okello پیدا کرده است آرامش در یک گروه پناه به نام "خانه طبیعت" فراهم می کند که ایمنی و به عنوان یک جایگزین خانواده برای کسانی که اخراج شده اند در خارج از جوامع خود را با توجه به تبعیض.

هر چند در اطراف برای چند دهه این پناهگاه یا "خانه" محبوبیت شده است به تازگی توسط Netflix بکشد نشان می دهد "را در برخواهد داشت." آنها کمک به جوامع اقلیت در اوج جنبش حقوق همجنس در آمریکا و شروع ایدز.

خانه ها به رهبری "مادران" و "پدران" معمولا مسن تر اعضا از جمله drag queens, گی مردان و زنان تغییر جنسیت که ارائه راهنمایی و پشتیبانی برای اقامت "کودکان است."

دیده بان حقوق بشر می گوید: 32 کشورهای آفریقایی باید تغییر قوانین جرم همجنسگرایی. در بسیاری از موارد قوانین چپ بیش از دوران استعمار.

اوگاندا تصویب anti-gay قانون در سال 2014 در یک نقطه و خواستار مجازات مرگ برای برخی از همجنسگرا جرائم اگر چه که قانون را خلاف قانون اساسی اعلام و jettisoned پس از فشار های بین المللی.

کنیا نادر منطقه ای پناهگاه. آن است که تنها در شرق کشور آفریقایی که در آن کسی می تواند به دنبال پناهندگی و ثبت نام به عنوان یک پناهنده خود را بر اساس وضعیت همجنسگرایان. و در عین حال هنوز هم وجود دارد تبعیض و آزار و اذیت در کنیا. سکس غیر قانونی است با لواط مجازات تا 14 سال در زندان است.

"خانه طبیعت" رهبری ریموند برایان یکی دیگر از اوگاندا پناهنده و nonconforming جنسيت کسی که می رود به نام "مادر طبیعت است."

"مردم احساس راحت در اینجا به دلیل آن را نه چندان دور از خانواده راه اندازی" برایان گفت. "ما با استفاده از خانواده درمانی برای کمک به یکدیگر غلبه بر ضربه از ما تاریخی ، وجود دارد یک مادر و یک پدر."

آخرین بار Okello صحبت به پدر و مادر خود بود و شش سال پیش. "من از دست پدر و مادر و خواهر و برادر. متاسفانه خطوط ارتباطی تعطیل," او گفت:.

زندگی خود را در اوگاندا شکسته شد و در سال 2014 زمانی که یک مرد کارگر جنسی سعی در گرفتن او برای $10 و خواست او ، Okello اخراج شد از ایستگاه رادیویی مسیحی که در آن او کار می کرد و لگد از خانه اش توسط کاتولیک خود پدر و مادر است. همان روز که او را مجبور به ترک خانه او مورد حمله قرار گرفت توسط یک گروه از مردم اما موفق به پناهگاه در خانه دوست.

Okello در نهایت از آن ساخته شده به نایروبی, جایی که او با ثبت نام به عنوان یک پناهنده و کشف خانه از طبیعت است.

آن آغاز شده توسط برایان و دیگران پس از حمله پلیس کنیا یک سرپناه بیش از 70 همجنسگرایان پناهندگان. در حال حاضر سه خانه تشکیل شده اند: غرور چتر کنیا Lunko کانتور و پناهندگان ترانس ابتکار. اعضای کمک اجاره از طریق فعالیت هایی مانند پرورش جوجه و دیگر بودجه می آید از همجنسگرایان سازمان های غیر دولتی.

"ما باید برای پیدا کردن راه هایی برای کمک به خانه از جمله کار جنسی" برایان گفت: حتی اگر آن غیر قانونی است.

برایان گفت: خانه در طبیعت یافت می شود که زمانی که مقامات گفته شد از حضور خود و یا فعالیت های از قبل آنها کمتر به احتمال زیاد به مورد آزار و اذیت توسط پلیس.

با وجود کمک رسانی مردم هنوز هم احساسات منفی در مورد خانه برایان گفت: "آنها فرض هنگامی که ما می گویند ما عجیب و غریب است که ما باید اخلاق سست و هنگامی که ما در حال به اشتراک گذاری یک خانه مانند این یکی از آن همه ما است و باید مجالس."

اما برایان گفت: هیچ چیز می تواند بیشتر از حقیقت و "آنچه که ما نیاز به درک است نه پذیرش."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن