رئیس جمهور کوزوو بازديد دادستان که بازجویی از او

توسط مایک CORDER لاهه هلند (AP) — کوزوو رئیس جمهور در بازدید دادستان در لاهه روز دوشنبه که متهم او را با مسئول

توسط NEWSSHANS در 23 تیر 1399

توسط مایک CORDER

لاهه هلند (AP) — کوزوو رئیس جمهور در بازدید دادستان در لاهه روز دوشنبه که متهم او را با مسئولیت کیفری برای جرایم از جمله نزدیک به 100 قتل در طول و بعد از ملت خود را در نبرد برای استقلال از صربستان گفت: بازدید شد "قیمت برای آزادی" را برای کشور خود.

هاشم Thaci استقبال شد توسط یک گروه کوچک از شعار هواداران زمانی که او وارد کوزوو متخصص و گاز ، حدود 30 مردان برگزار شد تا نشانه و شعار نام خود را به عنوان او وارد ساخت. Thaci لبخند زد و دست تکان داد ،

"امروز من اینجا هستم به احترام آنچه که من در خواب و جنگیدند. آزاد و مستقل کوزوو بر اساس حقوق فردی جامعه چند قومی و حکومت قانون" Thaci به خبرنگاران گفت: در خارج از کوزوو متخصص اتاق های ستاد. "من آماده هستم تا برای رویارویی با چالش های جدید و موفق برای پسر من خانواده من از من مردم و کشور است."

در یک مصاحبه تلویزیونی پخش پنج شنبه, هاشم Thaci گفت که او قرار بود به لاهه به اثبات دادستان به بررسی اتهام جنایات جنگی مربوط به 1998-1999 درگیری های مسلحانه در کوزوو بین قومی آلبانیایی طلبان و صربستان که او شکسته بود هیچ قوانین بین المللی است.

"هیچ کس نمی تواند بازنویسی تاریخ" او گفت:. "این قیمت برای آزادی است. به اعتقاد من در صلح و حقیقت و آشتی و عدالت است. من معتقدم در گفت و گو و روابط خوب با همه کشورها است."

Thaci به خبرنگاران صحبت کرد اما نمی گرفتن هر گونه سوال و قبل از رفتن به دادگاه به بحث در مورد با دادستان کیفرخواست آنها علیه او در ماه آوریل است. قبل از قاضی دادگاه در حال مطالعه کیفرخواست و هنوز تصمیم گرفت که آیا برای تایید یا رد اتهامات عنوان شده علیه.

کیفرخواست اتهامات Thaci کوزوو سابق مجلس سخنران کادری Veseli و دیگر متهمان با جنایت علیه بشریت و جنایات جنگی از جمله قتل اجرا ناپدید شدن آزار و اذیت و شکنجه.

Thaci شد یک فرمانده به اصطلاح ارتش آزادی بخش کوزوو یا KLA که مبارزه برای استقلال از صربستان. جنگ در سمت چپ بیش از 10000 مرده — بسیاری از آنها قومی آلبانی — و 1,641 هنوز حساب نشده است. آن به پایان رسید و پس از 78 روز هوایی ناتو علیه صربستان نیروهای نظامی است.

سلام حامیان شعار حروف "UCK" در آلبانیایی مخفف KLA.

در میان پلاکارد برگزار شده توسط حامیان او بود که به عنوان خوانده شده: "هاشم است که به سادگی یک نام — آن است که یک نماد محترم epoch."

سابق قومی آلبانیایی-تحت سلطه استان اعلام استقلال از صربستان در سال 2008 که بلگراد به رسمیت نمی شناسد.

اعلام وجود کیفرخواست در ژوئن 24, متخصص دادستانی متهم Thaci و Veseli از بارها و بارها تلاش برای "مانع و تضعیف" دادگاه.

مردان "اعتقاد به انجام یک سری مبارزات برای سرنگونی این قانون ایجاد دادگاه و در غیر این صورت مانع کار دادگاه در تلاش برای اطمینان حاصل شود که آنها نه چهره عدالت" یک دادستان در بیانیه ای گفت:.

Thaci سفر به لاهه یک روز پس از اتحادیه اروپا مورد ستایش رهبران صربستان و کوزوو برای گرفتن طولانی-مذاکرات با ایران عادی خود را از تنش روابط در مسیر بازگشت و برای راه اندازی یک چهره به چهره ملاقات در بروکسل در اواخر این هفته.

صربی جمهور Aleksandar Vucic و کوزوو نخست وزیر Avdullah هوتی برگزار تصویری ایران به واسطه سیاست خارجی اتحادیه اروپا رئیس جوزپ Borrell با هدف resuscitating در بلگراد-پریشتینا گفت و گو روند که منجمد شده است از نوامبر سال 2018 است.

"ما توافق بر روی عناصر اصلی از این روند است. ما همچنین توافق کردند در دستور کار ما جلسه بعدی که برگزار خواهد شد در این پنجشنبه آینده در بروکسل در فرد است. من می خواهم برای تشکر از همکاران خود را برای تعامل سازنده امروز" گفت: اتحادیه اروپا فرستاده ویژه میروسلاو Lajcak که همچنین در این نشست است.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن