اردن و اسراییل 'عظیم جنگ' بیش از الحاق

توسط LORNE طبخ بروکسل (AP) — پادشاه اردن هشدار داد اسرائیل از "عظیم جنگ" اگر درآمد حاصل از آن را با برنامه ای

توسط NEWSSHANS در 26 اردیبهشت 1399

توسط LORNE طبخ

بروکسل (AP) — پادشاه اردن هشدار داد اسرائیل از "عظیم جنگ" اگر درآمد حاصل از آن را با برنامه ای به ضمیمه بخش های بزرگی از کرانه به عنوان خارجه اتحادیه اروپا در دیدار وزرای جمعه برای بحث در مورد آنچه عمل بلوک ممکن است در پاسخ به این حرکت.

اسرائیل قول داده است به ضمیمه شهرک های یهودی نشین و دره اردن است که می تواند طلسم پایان طولانی-مذاکرات صلح روند ساخت آن را تقریبا غیر ممکن است برای ایجاد یک ماندگار دولت فلسطینی. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر منتقل شده است یک گام نزدیک تر با رسیدن به یک توافق برای تشکیل دولت پس از بیش از یک سال از بن بست سیاسی.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن میانه طرح که به شدت به نفع اسرائیل و رد شد توسط فلسطینی ها به یک چراغ سبز به الحاق اما بیشتر از بقیه جامعه بین المللی است که به شدت مخالف است.

"رهبران که مدافع یک دولت راه حل را درک نمی کنند آنچه را که به معنی" اردن ملک عبدالله دوم گفت: در مصاحبه ای با مجله آلمانی اشپیگل منتشر شده جمعه.

"چه اتفاقی می افتد اگر تشکیلات خودگردان فلسطینی سقوط ؟ وجود خواهد داشت بیشتر هرج و مرج و افراط گرایی در منطقه است. اگر اسرائیل واقعا ضمیمه غرب بانک در ماه جولای این امر منجر به یک درگیری با Hashemite Kingdom of Jordan," او گفت:.

اردن یک غرب متحد و یکی از تنها کشورهای عربی به امضا پیمان صلح با اسرائیل است. عبدالله کاهش یافته است می گویند که آیا الحاق را تهدید می کند که توافق نامه.

"من نمی خواهم به تهدید و ایجاد یک فضای بهاره اما ما با توجه به تمام گزینه های. ما با بسیاری از کشورها در اروپا و جامعه بین المللی این است که قانون از قدرت نباید در خاورمیانه است."

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای استقبال از تشکيل دولت اسرائیل و ارائه بلوک همکاری اما نتانیاهو و رقیب خود را-تبدیل-شریک Benny Gantz اند به تعویق افتاد تحلیف خود بحث برانگیز کابینه جدید به عنوان رهبر اسرائیل در تلاش برای فرونشاندن اختلافات در درون حزب لیکود خود را.

این مراسم در اصل برنامه ریزی شده برای روز پنج شنبه است که در حال حاضر برنامه ریزی شده برای روز یکشنبه به نتانیاهو زمان بیشتری به دست آرزو کابینه قرار ملاقات به اعضای حزب خود را.

خود توافق ائتلاف اجازه می دهد تا او را به ارائه یک پیشنهاد الحاق به عنوان به زودی به عنوان ژوئیه 1 و وزیران اتحادیه اروپا در حال تلاش برای ترش کردن یک موضع مشترک باید حرکت جلو بروید.

27 کشور بلوک است به طور معمول محکوم اسرائیل حل و فصل گسترش و هشدار داد در برابر الحاق اما کشورهای عضو به نظر می رسد بیش از حد تقسیم به هر اقدام مهم از جمله اعمال تحریم. آنها نیز محدود به برگزاری رسمی مذاکرات از طریق ویدئو کنفرانس به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

"این یک موضوع بسیار تفرقه در داخل شورای" وزیران مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ Borrell روز دوشنبه گفت:. "همه چیز در سیاست خارجی نیاز به اتفاق آرا به خصوص تحریم. بنابراین ما برای هم بودن و به دور از بحث در مورد تحریم."

Borrell گفت: مذاکرات با این وجود مهم برای تنظیم موقعیت از 27 کشور در "احترام به قوانین بین المللی و چگونه می تواند ما را در قضاوت این اعلام الحاق به منظور روشن شدن موضع اتحادیه اروپا است."

در ماه فوریه او در تأیید بلوک تعهد به راه حل دو دولت در خاورمیانه بر اساس سال 1967 خطوط با امکان توافق طرفین زمین-معاوضه. اسرائیل کشف و ضبط شرق اورشلیم و کرانه باختری و نوار غزه در سال 1967 جنگ. فلسطینی ها می خواهند همه سه تا فرم خود را از دولت آینده.

اتحادیه اروپا در حال حاضر را رد کرد و مغلوب ساختن پیشی جستن از سرگرفته خواهد شد که اجازه می دهد اسرائیل برای ضمیمه حدود یک سوم از کرانه خروج فلسطینی ها با شدت مشروط استقلال در پراکنده ارضی نواحی احاطه شده توسط اسرائیل است.

اردن شده است لابی اتحادیه اروپا را به "گام های عملی" برای اطمینان از الحاق اتفاق نمی افتد.

در یک بیانیه اردن وزیر امور خارجه Ayman al-Safadi "تاکید کرد جامعه بین المللی و اتحادیه اروپا به ویژه به برداشتن گام های عملی است که منعکس کننده رد هر گونه تصمیم اسرائیل برای ضمیمه."

___

آسوشیتد پرس نویسندگان Geir Moulson در برلین و جوزف کراس در اورشلیم کمک به این گزارش.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن