ژاپن و نیوزیلند مارس به سوگواری جورج فلوید به دنبال تغییر

توسط یوری KAGEYAMA توکیو (AP) — برگزاری دستباف نشانه هایی است که خواندن "سیاه زندگی موضوع" چند صد مردم در راهپ

توسط NEWSSHANS در 25 خرداد 1399

توسط یوری KAGEYAMA

توکیو (AP) — برگزاری دستباف نشانه هایی است که خواندن "سیاه زندگی موضوع" چند صد مردم در راهپیمایی مسالمت آمیز در توکیو پارک یکشنبه برجسته خشم بیش از مرگ جورج فلوید حتی در یک کشور اغلب به عنوان همگن و دست نخورده مسائل نژادی.

Mitsuaki Shidara ایستاده در جمعیت در Yoyogi پارک گفت: ژاپن دارای مقدار زیادی از تبعیض مشکلات, اما آنها نادیده گرفته شده است.

"ما همه انسان هستند اما ما در حال تقسیم ملیت و جنسیت و مذهب و رنگ پوست او گفت:" پوشیدن یک آویز با شخصیت ژاپنی برای "عشق" که او گفت: او کلمه مورد علاقه.

"چه اتفاق می افتد در آمریکا نشان می دهد که نژادپرستی در جریان است حتی پس از 400 سال" گفت: Shidara که با این نسخهها کار برای یک غذا ساز.

Mio Kosaka یکی دیگر از شرکت کنندگان گفت که او تا به حال قربانی تبعیض شده در زمان در حالی که در حال رشد در پکن و توکیو به دلیل پدر و مادر او ژاپنی و چینی.

"من فکر می کنم آن است که بسیار اشتباه به تبعیض بر اساس ظاهر و من می خواستم برای انتقال این پیام است که مردم آمریکا باید به متحدان در ژاپن گفت:" Kosaka که تحصیل در رشته طراحی در کالج های ایالات متحده.

"برخی از مردم حتی نمی دانند که تبعیض وجود دارد. آگاهی نیاز دارد مطرح شود," او اضافه شده است.

تظاهرات همچنان در سراسر ایالات متحده آمریکا بلکه در اروپا از جمله بلژیک و آلمان و بریتانیا و همچنین استرالیا که در آن مردم را به مقابله با نژادپرستی و خواستار تغییر دهید.

تظاهرکنندگان بودند تحت فشار قرار دادند به عمل مارس 25 مرگ فلوید یک مرد سیاه و سفید, که گفت که او نمی تواند نفس بکشد به عنوان یک سفید مینیاپولیس افسر پلیس تحت فشار قرار دادند زانو خود را در برابر او گردن حدود 9 دقیقه است.

در نیوزیلند هزاران نفر اعتراض در اوکلند و ولینگتون روز یکشنبه. اوکلند در اعتراض به شروع در مرکزی, Aotea, مربع به پایان رسید و در کنسولگری ایالات متحده, که در آن مردم در زمان زانو و مشاهده یک دقیقه سکوت برای Floyd.

"هنگامی که جورج فلوید در زمان خود آخرین نفس آن را اجازه بقیه از ما به نفس" فعال اجتماعی جولیا Whaipooti گفت: این جمعیت با توجه به اخبار سازمان ،

Whaipooti گفت که در حالی که زلاند نو شد نشان دادن همبستگی خود را با مردم در آمریکا برجسته تبعیض در خانه حیاتی بود.

در ولینگتون, نیوزیلند پایتخت تظاهرات و راهپیمایی از مدنی مربع به محوطه پارلمان شعار "Black Lives Matter" و برگزاری پلاکارد با شعارهای از جمله "نژادپرستی یک بیماری همه گیر بیایید مبارزه با آن!"

روز یکشنبه مردم در انتخابات در توکیو تاکید کرد چگونه ژاپن در طول تاریخ شده است ساکت در برخورد با تنوع و در حال حاضر در تلاش برای درک Black Lives Matter جنبش و پنجه نرم با سابقه خود از تبعیض است.

چنین نگرش تاریخ بازگشت به دوران فئودالی با Buraku طبقه و شامل اخیرا فرزندان از ازدواج بین ژاپنی و غیر ژاپنی. کودکان به نام "hafu," مشتق شده از "نصف" که منتقدان خشمگین به عنوان تبعیض آمیز.

هفته گذشته یک تجمع با موضوعات مشابه در توکیو به خود جلب کرد چند صد نفر و یکی در اوزاکا در ژاپن درو حدود 2000. بیشتر سیاه و سفید زندگی می کند موضوع گردهمایی برنامه ریزی شده برای هفته آینده در جنوب غربی شهر فوکوئوکا و مرکزی شهر ناگویا. تظاهرات منعکس چه بیشتر مردم از زمینه های مختلف در حال تبدیل شدن به بخشی از یک به سرعت در حال جهانی شدن ژاپن است.

اگر چه ژاپن است مشهور به خشونت پلیس مردم رو به جلو آمده اند به تازگی شکایت که پلیس باید درمان اتباع خارجی به خصوص سیاه مردم ناعادلانه متوقف کردن آنها را بدون هیچ دلیل و یا به کار گرفته اند مردم را با غیر ضروری نیروی.

"هیچ کشوری بدون نژادپرستی و من فکر می کنم کشورهایی که آیا به تصویر کشیدن آن هستند فقط به خاطر مردم نادان از این مشکل گفت:" Kazuna Yamamoto یک زن ژاپنی زندگی در شیلی بود که در روز یکشنبه تجمع در توکیو.

"وجود نابرابری است زیرا برخی از مردم هستند قطعا بهره و یا با بهره گیری از آن را," او گفت:.

تنیس, ستاره نائومی اوزاکا جهان بالاترین پرداخت ورزشکار زن هم آوازی در بالا بردن آگاهی در مورد نژاد پرستی در ژاپن و بدست برخی از توپخانه ضد هوایی در رسانه های اجتماعی. اوزاکا است که در هائیتی و پدر و مادر ابراز همدلی برای زندگی مهم جنبش شده و یک عکس از khezri, NFL بازیکن که به زانو در ایالات متحده سرود ملی در اعتراض به نژادپرستی و خشونت پلیس.

"من از آنها بدم میاید هنگامی که افراد به صورت تصادفی می گویند ورزشکاران نباید با سیاست درگیر و فقط سرگرم کند. اولا این است که حقوق بشر موضوع است. ثانیا: آنچه بیشتری به شما می دهد حق را به صحبت می کنند بیش از من ؟ با این منطق اگر شما کار در IKEA شما تنها مجاز به بحث در مورد GRÖNLID," اوزاکا گفت: اخیرا در یک صدای جیر جیر با اشاره به یک نوع از مبل فروش مبلمان زنجیره ای.

___

آسوشیتد پرس نویسنده نیک پری در ولینگتون, نیوزیلند کمک به این گزارش. او در توییتر در https://twitter.com/nickgbperry

یوری Kageyama است که در توییتر در https://twitter.com/yurikageyamatinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن