تایوان یک کشور آزاد?

بسیاری از مردم در سراسر جهان نمی دانید که بسیار در مورد تایوان. برخی آن را بخشی از چین در حالی که دیگران فقط ش

توسط NEWSSHANS در 30 خرداد 1399

بسیاری از مردم در سراسر جهان نمی دانید که بسیار در مورد تایوان. برخی آن را بخشی از چین در حالی که دیگران فقط شروع به شنیدن در مورد کشور کوچک. سپس برخی وجود دارد که به سادگی حاضر به اذعان به وجود آن (که). در این مقاله ما به کاوش چقدر آزادی یک فرد به طور متوسط تجربه در تایوان و چگونه آن را در مقایسه با سایر مدرن کشورهای آزاد. با ژاپن به شرق و فیلیپین به سمت جنوب تایوان است که رسما شناخته شده به عنوان جمهوری خلق چین است. آن است که بزرگترین اقتصاد در جهان است که بخشی از سازمان ملل متحد.

دموکراسی

از سال 1996 تایوان بوده است که دموکراسی با احزاب مختلف درگیر شدن در انتخابات آزاد و عادلانه. این دموکراسی شاخص به تایوان با 31 رتبه در میان 167 کشور با کره شمالی بدترین و نروژ در آینده در شماره 1. ایالات متحده در رتبه 25 انگلستان 14 و استرالیا 9. به عنوان 2020 تایوانی دارندگان گذرنامه که درجه بالایی از تحرک با دسترسی بدون روادید یا ویزا-در-ورود ارائه شده در 146 کشور جهان است.

آزادی بیان

زمانی که چیانگ Kei-شک تایوان تاسیس شد تا دولت. این Kuomintang (KMT) حکومت این جزیره ممنوع کردن احزاب مخالف صداها. قبل از مدرن قانون اساسی تایوان در محل قرار داده شد رسانه ها شرکت داده نمی شد چقدر به آزادی بیان است. اما از آن پس آزادی بیان برای افراد و رسانه ها است که تقریبا همان است که در هر نقطه دیگری در جهان. در تضاد کامل به کمونیست چین در کنار درب تایوانی قادر به آزادانه انتقاد از دولت خود و استفاده از برنامه های رسانه های اجتماعی مانند Facebook و YouTube. وب سایت های در حال سانسور نشده در تایوان است.

(Image: Ludovic Lubeigt via flickr CC BY-SA 2.0)

زمانی که چیانگ Kei-شک تایوان تاسیس شد تا دولت اما امروزه آزادی بیان برای افراد و رسانه ها است که تقریبا همان است که در هر نقطه دیگری در جهان. (تصویر: لودویک Lubeigt از طریق فلیکر CC BY-SA 2.0)

فساد

با توجه به شاخص ادراک فساد توسط سازمان شفافیت بین المللی تایوان در رتبه 28 از 198 کشور جهان است. نیوزیلند بیرون می آید در بالای لیست در حالی که در سومالی به پایان رسید و زمان آخرین. ایالات متحده در آمد 23rd, انگلستان و استرالیا به اشتراک گذاشته 12th نقطه. در آسیا سنگاپور را از دست داده و بهترین رتبه بندی در محل 4.

زمین و دین

بر خلاف حزب کمونیست چین (CCP) که زندانی شکنجه و کشته شدن شهروندان خود را از روی عیاشی و بیفکری و برای سود اگر آنها باور دارند که شما در حال سقوط از خط با اصول کمونیستی در توجه به دین و اعتقاد شما تقریبا می توانید بر این باورند در هر آنچه شما می خواهید در حالی که در تایوان است. شما همچنین می توانید زمین خود و شروع یک خانواده بدون دخالت از دولت است.

متمم دوم

بر خلاف ایالات متحده وجود دارد هیچ متمم دوم حقوق برای نگه داشتن و حمل سلاح و شهروندان از تایوان تا حد زیادی ممنوع از داشتن اسلحه. استثنا ساخته شده برای ماهیگیران و تایوانی بومی که مجاز به داشتن تفنگ و تفنگ ساچمه ای شکار. مجوز و چک های پس زمینه مورد نیاز هستند و متقاضیان باید ایجاد یک واقعی دلیل داشتن اسلحه گرم مانند شکار, ماهیگیری, کنترل آفات ، تایوان به طور کلی بسیار امن کشور برای بازدید و سفر در راه شدید جرم و جنایت است.

(Image: Screenshot / YouTube)

تایوانی بومی مجاز به داشتن تفنگ و تفنگ ساچمه ای شکار. (تصویر: Screenshot / YouTube)

شناخت

تایوان دارای یک مشکل عمده که در بسیاری از کشورها در سراسر جهان به رسمیت نمی شناسد و آن را به عنوان یک فرد مستقل ملت است. آنها این کار را به خاطر نفوذ چین اعمال در جهان از لحاظ اقتصادی و سیاسی است. آن است که تسلیم به چین خواهد شد که تحت فشار قرار دادند تایوان از سازمان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی (WHO) و عمده سازمان های جهانی. اما تایوان انجام داده است به خوبی برای خود و بدون این حمایت با ارتش, ارز و اقتصاد است که به طور کامل مستقل و مرفه است.

با قوی و روزافزون حمایت از بازیکنان بزرگ جهانی مانند ایالات متحده و تایوان است و اعمال آن را به مستقل باقی می ماند. اخیر تظاهرات در هنگ کنگ نیز نقش مهمی در بیداری برخی از شهروندان را به خطر واگذاری حقوق هر در همه به چین است. رئیس جمهور آمریکا مغلوب ساختن پیشی جستن در نظر گرفته شده است بیشترین طرفدار رئیس جمهور تایوان در تاریخ است.

این کشور کوچک ارائه می دهد یک چراغ امید برای میلیاردها رنج می برند تحت دیکتاتوری کمونیستی درب بعدی و همچنین برای بقیه جهان با آن قوی ابتکار و مداوم ایستاده در استقلال. راه تایوان برخورد با CCP coronavirus همه گیر است یک مثال درخشان برای کشورهای دیگر که باید آنها را تشویق به انجام تحقیقات خود را و حفاظت از شهروندان خود در حالی که شجاعانه واشدن از چین کمونیست و اقتصاد آن است.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

زیبا تونگ شکوفه ها در تایوان


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب