ایران FM بازديد بغداد جلوتر از عراق PM سفر به ریاض

توسط SAMYA KULLAB بغداد (AP) — وزیر خارجه ایران روز یکشنبه تاکید کرد که ایران و عراق روابط نخواهد بود "متزلزل"

توسط NEWSSHANS در 29 تیر 1399

توسط SAMYA KULLAB

بغداد (AP) — وزیر خارجه ایران روز یکشنبه تاکید کرد که ایران و عراق روابط نخواهد بود "متزلزل" جلوتر از عراق نخست وزیر برنامه ریزی بازدید این هفته به رقیب منطقه ای عربستان سعودی است.

وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف در سفر به بغداد برای اولین بار بود پس از آمریکا ترور اوباما قاسم سلیمانی در خارج از فرودگاه بغداد در ماه ژانویه است. بی پروایی نشان دادن اعتصاب یکباره عراق را به آستانه یک جنگ نیابتی.

آن را نیز می آید به عنوان دولت عراق tussles با ایران و حمایت از گروههای شبه نظامی که برخی از آنها تبدیل شده اند به طور فزاینده ای دشوار برای کنترل در غیاب سلیمانی و ستاد ارتش, رهبر, حضرت مهدی Muhandis که او نیز کشته در حمله. عراق مقر از ایران-حمایت گروه Kataib حزب الله بیش از موجی از حملات راکتی هدف قرار دادن ایالات متحده در اواخر ماه ژوئن. بسیاری از شبه نظامیان شد و بعد از آن منتشر شد.

"ما تاکید کرد که ما می خواهیم متعادل روابط با همه کشورهای همسایه بر اساس عراق, منافع, منافع متقابل و عدم دخالت در امور داخلی" وزیر خارجه فواد حسین گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از این نشست. "ما بر ضرورت حفظ منطقه و عراق را از تنش های بین المللی و حمایت از حاکمیت عراق."

دو دیپلمات مورد بحث تجارت به عنوان مرز امتیاز شد و به تازگی دوباره باز شده و غنی شده اضافی با نیروهای امنیتی در راستای برنامه های اصلاح ابداع شده توسط دولت عراق. مذاکرات شامل انرژی و سرمایه گذاری با عراق با تکیه به شدت در ایران و واردات برق برای دیدار با قدرت خواسته است.

"ایران دارای روابط خوب با عراق در سطح انرژی ادامه خواهد داد و به گفت:" محمد جواد ظریف. "بسیاری وجود دارد که توافق با عراق که فعال خواهد شد."

ایران پرداخت مراجعه به سایت از سلیمانی کشتن خارج از فرودگاه بغداد پس از ورود به عراق سرمایه است. او گفت: از دست دادن ایران به طور کلی که رهبری ایران اعزامی نیروی قدس سپاه پاسداران بود "از دست دادن بزرگ" در مبارزه علیه گروه دولت اسلامی اما این که "ایران و عراق روابط خود را متزلزل نمی کند."

ایران و وزیر نیز در دیدار با نخست وزیر Mustafa al-Kadhimi یک روز قبل از لیگ برتر به پرواز به ریاض در روز دوشنبه به تهران در روز بعد. حسین (ع) وزیر امور خارجه گفت: سفر به "ساخت متعادل روابط است."

"عراق به دنبال دفاع از خود را متعادل و مثبت نقش مهمی در برقراری صلح و پیشرفت در منطقه" al-Kadhimi توییتی در این جلسه با ظریف.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن