هند: میلیون ها درخت کاشته شده در میان COVID-19 قفل

هند متعهد شده است که تقریبا یک سوم از مساحت زمین خود را تحت پوشش سبز تا سال 2030. به عنوان بخشی از این هدف، چن

توسط NEWSSHANS در 22 مرداد 1399

هند متعهد شده است که تقریبا یک سوم از مساحت زمین خود را تحت پوشش سبز تا سال 2030. به عنوان بخشی از این هدف، چندین پروژه کاشت درخت در حال انجام است. شیوع COVID-19 روح چنین تلاش هایی را به دام نمی انداخت. اخیرا ایالت اوتار پرادش 2 میلیون نفر را دیده که سعی در کاشت 250 میلیون درخت داشته اند.

بنابراین استیشن

ما متعهد به افزایش پوشش جنگلی اوتار پرادش به بیش از 15 درصد از کل مساحت زمین در پنج سال آینده... در مبارزات انتخاباتی امروز، بیش از 20 میلیون درخت در کنار رودخانه گنگ کاشته خواهد شد، که در حفظ این رودخانه بزرگ کمک خواهد کرد که پاک، یوگی آدیتانات، وزیر امور خارجه، به گزارش ایندیپاینت. Independent درختان در رودخانه ها، زمین های کشاورزی، و ساختمان های دولتی کاشته می شدند. افراد شرکت کننده در این رویداد ماسک چهره می پوشند و هنجارهای دور شدن اجتماعی را تمرین می کردند.

به گفته آوانيش آواستي، سخنگوي دولت اوتار پرادش، تلاش هاي مزرعه در حال ويديويي است و درختان برچسب زده مي شود تا سوابق روشني در مورد پروژه وجود داشته باشد. اگرچه اداره در حال ترویج کاشت میلیون ها نهال است، بخش بزرگی از آنها به طول نمی انجامد. تخمین زده می شود که تنها ۶۰ درصد از این گونه نهال ها معمولاً زنده می مانند و رشد می کنند. بقیه آنها به دلیل کمبود آب یا تسلیم شدن به بیماری های مختلف از دنیا می میرند.

آخرین ارزیابی منابع غذایی جهانی (FRA) توسط سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد هند را در جایگاه سوم بین ملت ها قرار می دهد که در یک دهه گذشته افزایش پوشش جنگلی را دیده اند. در مجموع پوشش جنگلی در هند در طول دوره ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ به طور متوسط ۲۶۶۰۰۰ هکتار در سال گسترش یافته است. چین در رتبه بندی اول شد، و به دنبال آن استرالیا.

هند در طول دهه گذشته رشد قابل توجهی در پوشش جنگلی دیده است. (تصویر: Pixabay / CC0 1.0)

FRA اعتبار دولت هند برنامه مدیریت جنگل مشترک برای ایجاد افزایش عظیمی در مناطق جنگل ی مدیریت جامعه. بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۵، منطقه جنگلی که توسط قبیله ای، بومی و دیگر جوامع محلی اداره می شد، از ۰ تا ۲۵ میلیون هکتار رشد کرد. هند بیشترین تعداد افرادی را که در بخش جنگل داری به کار گرفته شده اند در سطح جهانی به ثبت می رسه. از 12.5 میلیون نفر شاغل در بخش در سراسر جهان، تقریبا 50 درصد از آنها از هند بودند.

حدود ۳۱ درصد از مساحت زمین های جهانی پوشیده از جنگل است، و هند تنها ۲ درصد را در بر می گرفته است. روسیه با ۲۰ درصد پوشش جنگلی جهانی در لیست قرار دارد. در سه دهه گذشته تخمین زده می شود که جهان حدود ۱۷۸ میلیون هکتار از جنگل را از دست داده است که به اندازه لیبی است. آفریقا بیشترین خسارت پوشش جنگلی را در دهه گذشته متحمل شد در حالی که آسیا بیشترین ضرر را کسب کرد.

قوانین محیطی آرامش بخش

دولت هند در ماه های اخیر به دلیل تصمیم خود برای ناچشمی از قوانین ارزیابی محیط زیست در یک پیشنهاد برای تصویب پروژه های صنعتی انتقادات زیادی را به خود جلب کرده است. برخی از پروژه های جنجال برانگیز مورد تایید دهلی نو شامل حفاری مقدماتی در داخل یک پناهگاه حیات وحش و یک معدن زغال سنگ در یک ذخیره فیل. یک معدن اورانیوم در ذخیره ببر و همچنین پروژه برق آبی در یک نقطه داغ تنوع زیستی نیز در نظر گرفته شده است.

India is prioritizing investments and easing environmental norms. (Image: via pixabay / CC0 1.0)

هند در اولویت قرار دارد سرمایه گذاری و کاهش هنجارهای زیست محیطی. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

وزارت محیط زیست، جنگل، و تغییرات آب و هوایی نیز تصمیم گرفته است تا برخی از قوانین زیست محیطی را بازنویسی کند، حتی با صدور یک سیاست تازه پیش نویس در مورد ارزیابی تغییرات زیست محیطی که توسط پروژه های بزرگ مقیاس آغاز شده است. تغییر بسیار انتقاد شده در پیش نویس جدید کاهش در زمان مجاز برای نظرات عمومی در ارزیابی است. در حالی که گروه های طرفدار محیط زیست نگران هستند که ترخیص سریع محیط زیست در دراز مدت مضر خواهد بود، کارشناسان اقتصادی اشاره می کنند که چنین تغییراتی برای کوتاه مدت برای رانندگی رشد اقتصادی لازم است.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

یک گدا با قدرت های فوق طبیعی ساخته شده اژدها رنگ زنده


tinyurlu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب