هابل باعث تعجب آور پیدا کردن در جهان اولیه

نتایج جدید از NASA/ESA تلسکوپ فضایی هابل نشان می دهد که شکل گیری اولین ستاره ها و کهکشان ها در جهان اولیه صورت

توسط NEWSSHANS در 26 خرداد 1399

نتایج جدید از NASA/ESA تلسکوپ فضایی هابل نشان می دهد که شکل گیری اولین ستاره ها و کهکشان ها در جهان اولیه صورت گرفت زودتر از آنچه قبلا تصور. یک تیم اروپایی از ستاره شناسان پیدا کرده است هیچ شواهد از ستارگان نسل اول شناخته شده به عنوان جمعیت III ستاره به عنوان دور برگشت به عنوان زمانی که جهان تنها 500 میلیون سال است. اکتشاف اولین کهکشان ها باقی می ماند یک چالش مهم در نجوم مدرن. ما نمی دانیم که چگونه اولین ستاره ها و کهکشان ها در جهان شکل گرفته است.

این پرسش را می توان با تلسکوپ فضایی هابل از طریق تصویربرداری مشاهدات. هابل ستاره شناسان اجازه می دهد تا به مشاهده جهان به در 500 میلیون سال از بیگ بنگ. یک تیم از محققان اروپایی به رهبری Rachana Bhatawdekar از آژانس فضایی اروپا مجموعه ای را برای مطالعه اولین نسل از ستارگان در جهان اولیه. این جمعیت III ستاره بودند جعلی از مواد اولیه پدید آمده است که از انفجار بزرگ.

Galaxy Cluster MACSJ0416. (Image: Hubble Information Centre)

کهکشان خوشه MACSJ0416. (تصویر: هابل مرکز اطلاعات)

جمعیت III ستاره باید ساخته شده اند تنها از هیدروژن هلیوم و لیتیوم تنها عناصر است که قبل از وجود فرآیندهای در هسته این ستاره ها می تواند ایجاد عناصر سنگین تر مانند اکسیژن و نیتروژن و کربن و آهن است. Bhatawdekar و تیم او جستوجو کرد جهان اولیه از حدود 500 میلیون تا 1 میلیارد سال پس از انفجار بزرگ با مطالعه خوشه MACSJ0416 و آن موازی زمینه با تلسکوپ فضایی هابل (با حمایت از داده ها از ناسا اسپیتزر تلسکوپ فضایی و زمینی بسیار بزرگ از تلسکوپ رصدخانه جنوبی اروپا). Bhatawdekar گفت: از نتایج جدید:

این نتیجه به دست آمد و با استفاده از هابل تلسکوپ فضایی Wide Field Camera 3 و دوربین پیشرفته برای نظرسنجی [2] به عنوان بخشی از هابل مرزی زمینه برنامه. این برنامه (که مشاهده شش دور کهکشان خوشه از 2012 تا 2017) تولید می شود عمیق ترین مشاهدات تا کنون ساخته شده از کهکشان خوشه ها و کهکشان های واقع در پشت آنها بودند که بزرگ شده توسط عدسی گرانشی, اثر, نتیجه آشکار کهکشان 10 تا 100 برابر ضعیف تر از هر قبلا مشاهده شده است. توده ها از پیش زمینه کهکشان خوشه ها به اندازه کافی بزرگ به خم شدن و بزرگ کردن نور از اجسام دور پشت سر آنها. این اجازه می دهد تا هابل به استفاده از این کیهانی ذرهبین به مطالعه اشیاء است که فراتر از آن اسمی قابلیت های عملیاتی.

Bhatawdekar و تیم طراحی و توسعه یک روش جدید است که حذف نور از روشن پیش زمینه کهکشان ها است که تشکیل این لنز گرانشی. این اجازه به آنها برای کشف کهکشان ها با کاهش توده ها از همیشه قبلا مشاهده شده با هابل در فاصله مربوط به زمانی که جهان کمتر از یک میلیارد سال است. در این نقطه در زمان کیهانی فقدان شواهد و غریب ستارگان جمعیت و شناسایی بسیاری از کم جرم کهکشان پشتیبانی از این پیشنهاد این است که این کهکشان ها در حال از نامزدها به احتمال زیاد برای reionization از جهان است. این دوره از reionization در جهان اولیه است که بی طرف بین کهکشانی متوسط بود یونیزه با اولین ستاره ها و کهکشان ها. Bhatawdekar گفت:

این نتایج همچنین نشان می دهد که اولین شکل گیری ستاره ها و کهکشان ها رخ داده است بسیار زودتر از می توان جستوجو کرد با تلسکوپ فضایی هابل. این برگ های هیجان انگیز منطقه از تحقیقات بیشتر برای آینده NASA/ESA/CSA James Webb Space Telescope — برای مطالعه جهان اولین کهکشان ها.

ارائه شده توسط: ESA/Hubble مرکز اطلاعات [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

شانس پیدا کردن جوان سیارات مشابه زمین بالاتر از آنچه قبلا تصور


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب