دادگاه عالی جرقه جنگ جدید بیش از کلیسا و دولت جدایی

دادگاه عالی وجد آمدیم آزادی مذهبی طرفداران و احساس خطر گروه های سکولار با آن سهشنبه حاکم بر بودجه عمومی برا

توسط NEWSSHANS در 11 تیر 1399

دادگاه عالی وجد آمدیم آزادی مذهبی طرفداران و احساس خطر گروه های سکولار با آن سهشنبه حاکم بر بودجه عمومی برای آموزش مذهبی یک تصمیم که در دراز مدت اثر بر جدایی کلیسا و دولت باقی مانده است دیده می شود.

در Espinoza v. مونتانا گروه درآمد بالا دادگاه حکم داد که 5-4 متحده باید به مدارس مذهبی همان دسترسی به بودجه عمومی است که دیگر مدارس خصوصی دریافت و با حفظ یک مونتانا برنامه بورس تحصیلی است که تا به حال تا حد زیادی بهره مند دانش آموزان در نهادهای مذهبی.

این باعث شد خیلی خوشحال واکنش از گروههای انتخاباتی رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که شمارش مذهبی محافظه کاران به عنوان بخشی از هسته خود را پایه. کمپین تمجید از این تصمیم به عنوان "یک پیروزی برای آموزشی آزادی" تاکید اهمیت آن برای کاخ سفید است که اغلب زیر طاق آزادی مذهبی.

خواهر دیل مک دونالد سیاست عمومی مدیر ملی کاتولیک انجمن آموزش و پرورش گفت: حکم پتانسیل بنیادی در سراسر کشور ثبت نام در کاهش کاتولیک مدارس هستند که مجبور به بسته شدن صدها نفر از موسسات.

"این یک شانس برای گرفتن مدارس دولتی و مدارس دینی در برابر" مک دونالد گفت:, و اضافه کرد که میزان تغییر خواهد بستگی دارد که چگونه بسیاری از قانونگذاران ایالتی انتخاب به گسترش کمک های کمک درسی.

منتقدان هزینههای این تصمیم به عنوان یکی دیگر در یک سری از موانع به صورت یک اصل با ریشه در نظام حقوقی ایالات متحده.

آن است که "آخرین اخلال خط از دیوان عالی کشور مورد حمله بسیار مبانی جدایی کلیسا و دولت" گفت: Daniel ماخ مدیر اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا آزادی دین برنامه.

سهشنبه حاکم متمرکز در یک برنامه است که ارائه شده غیر مستقیم کمک های کمک درسی از طریق اعتبار مالیاتی به جای مستقیم کمک دولت به مدارس مذهبی. دادگاه چپ حل نشده حدی که مدارس مذهبی ممکن است استفاده از بودجه عمومی برای به صراحت فعالیت های مذهبی مانند خدمات عبادت و مذهبی-دوره های آموزش. ماخ گفت: این مسئله به احتمال زیاد خواهد بود که تمرکز دادخواهی آینده با توجه به اینکه بسیاری از مدارس دینی در نظر اعتقادی آموزش و پرورش باید در هسته ماموریت خود را.

دیگران ردیابی مونتانا مورد متوقف کوتاه از پیش بینی گسترش عمده ای از بودجه دولت برای آموزش مذهبی.

داگلاس Laycock یک استاد حقوق در دانشگاه ویرجینیا که همکاری مختصری حمایت از شاکیان به نمایندگی های متعدد در گروه های مذهبی در توصیف این تصمیم به عنوان "افزایشی" و "ساختمان با احتیاط" در سال 2017 مورد که حکومت یک میسوری کلیسا می تواند با استفاده از یک کمک مالی دولت به اندکی آن زمین بازی.

"اما افزایشی حرکت جمع آوری شده اند از سال 1986 و چه بسیار واضح بوده است بر خلاف قانون اساسی در دهه 70 و اوایل دهه 80 است که در حال حاضر گاهی قانون اساسی مورد نیاز" Laycock نوشت: در یک ایمیل.

حداقل دو ایمان مبتنی بر سازمان های پیوست سکولار همتایان خود در مخالفت با حکم اصول کلیسا-دولت جدایی و گفت پول برای آموزش مذهبی مردم به صندوق ادیان که به آنها مشترک نیست.

"بودجه دولت به مدارس دینی نیاز به مالیات دهندگان برای حمایت از نهادهای مذهبی و اعتقادات است که ممکن است نقض خود چیزی متمم اول قانون اساسی در نظر گرفته شده بود برای جلوگیری از" خاخام یونس Pesner مدیر مرکز اقدام مذهبی از اصلاحات یهودیت در بیانیه ای گفت.

راشل لیزر جمهور آمریکایی آمریکا برای جدایی کلیسا و دولت معتقد است که بسیاری از مدارس مذهبی شرکت کننده در مونتانا برنامه تا به حال سیاست های تبعیض آمیز.

"اعضای ایمان صندوق باید کسانی که در مدارس دینی نه مالیات دهندگان گفت:" لیزر که یهودی است. "این امر توهین به من آزادی مذهبی به صندوق یک مدرسه است که نیاز به باور که عیسی مسیح است که لازم است برای نجات من است."

یکی دیگر از وکیل است که همکاری مختصری حمایت از شاکیان Becket صندوق برای آزادی مذهبی معاون رئیس جمهور و مشاور ارشد اریک باکستر, پیش بینی حاکم نمی خواهد در نتیجه قابل توجهی منابع مالی جدید جریان به مدارس مذهبی.

"قانونگذاران هستند مجبور به ارائه این بودجه" باکستر گفت: با اشاره به زبان قاضی جان رابرتز' نظر اکثریت گفت: اکثر متحده با احکام محرومیت کمک به مدارس دینی هنوز به آنها اجازه شرکت در برنامه های کمک هزینه تحصیلی.

"اگر آنها از ارائه این بودجه به حوزه" باکستر گفت: کشورها "سپس آنها فقط باید برای درمان همه به همان اندازه است."

موسسه عدالت, معاون رئیس جمهور, تیم کلر که گروهی به نمایندگی از شاکیان به خبرنگاران گفت که آیداهو تگزاس و داکوتای جنوبی و میسوری در میان متحده به احتمال زیاد به ایجاد مدرسه انتخاب برنامه هایی که شامل آموزش های مذهبی.

آریزونا تا به حال چنین برنامه های در محل برای چندین سال قادر می سازد مدارس کاتولیک وجود دارد برای ثبت نام معکوس کاهش می یابد که با توجه حداقل در بخشی به پدر و مادر ناتوانی در پرداخت هزینه شهریه.

مک دونالد از کاتولیک انجمن آموزش و پرورش همچنین پیش بینی کرد که این حکم را به تغییرات سریع در مین و ورمونت که در آن پدر و مادر شده اند قادر به دریافت بودجه عمومی برای شهریه سکولار در مدارس خصوصی را مبتنی بر ایمان مدارس.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب