گروه خرید، مصرف کننده به تولید کننده، و دیگر 2020 روند کسب و کار از چین

حتی اگر شیوع COVID-19 اقتصاد چین را خدشه دار کرده است، کارشناسان امیدوارند که در ماه های آینده یک ریباند قوی د

توسط NEWSSHANS در 31 مرداد 1399

حتی اگر شیوع COVID-19 اقتصاد چین را خدشه دار کرده است، کارشناسان امیدوارند که در ماه های آینده یک ریباند قوی داشته باشد. برخی می گویند مصرف کنندگان چینی به «مصرف انتقام» خواهند پرداخت، اصطلاحی که سیل عظیم خریدها را پس از فروکش کردن COVID-19 پیش بینی می کند. در همین حال روندهای کسب و کار جدیدی در چین در حال ظهور است که قول می دهند شیوه فروش محصولات را تغییر دهند.

جریان زنده

جریان زنده به یک نیروی بزرگ در صنعت تجارت الکترونیکی چین تبدیل شده است. این اساسا معادل آنلاین از teleshopping است که در دهه گذشته محبوب بود. شرکت ها از جریان زنده برای فروش محصولات به تعداد عظیم استفاده می کنند. و نتایج ظاهرا خیلی خوب است. بازگشت در سال 2018، وب سایت خرید آنلاین چینی Taobao نشان داده بود 65 درصد نرخ تبدیل برای جریان زندگی می کنند. قفل COVID-19 تنها این تاکتیک فروش را حتی محبوب تر کرده است.

"در ۱۹ مارس، پورتس با نام تجاری مد کانادایی یک جریان زنده نه ساعته در جی دی لایو انجام داد که شامل افراد مشهور جوان و سردبیر مد مجله ال بود. بیش از 1.3 میلیون مشتری بازدید جریان زندگی می کنند و فروش بنادر پیشی گرفت RMS10 میلیون [1.4 میلیون دلار آمریکا] در آن روز،" با توجه به WeForum. در ۱۵ مه، رئیس گری الکتریک میزبان یک جلسه جریان زنده بود که به پایان رسید تا توری این شرکت در حدود ۹۹ میلیون دلار آمریکا در فروش.

چینی ها در حال علاقه مند شدن به برندهایی هستند که فرهنگ چینی را به نمایش می دهند. (تصویر: Pixabay / CC0 1.0)

برند چین

از اواخر، برخی از مارک های چینی شروع به رقابت قوی با بازیکنان بین المللی زمانی که آن را به ارزش نام تجاری می آید. سال گذشته جایزه آرایش طلایی تمال توسط یک شرکت 2 ساله چینی به نام «دفتر خاطرات کامل» به دست آمد. برندهای تأسیس شده ای مانند L'Oreal و Estee Lauder به رتبه های دوم و سوم رانده شدند. یک دهه قبل، شرکت های چینی استفاده می شود برای قرار دادن تمام تلاش های خود را به ساخت محصولات خود را به نظر می رسد آنها خارجی ساخته شده در تلاش برای جذب مشتریان. اما به تازگی بسیاری از برندهای چینی شروع به در آغوش گرفتن فرهنگ و میراث چینی کرده اند، اقدامی که حمایت کامل مردم را به دست می آورد.

مدل مصرف کننده به تولید کننده (C2M)

هدف C2M تولید محصولات سفارشی از طریق تجزیه و تحلیل رفتارهای خرید مصرف کننده است. نه تنها تجربه خرید برای مشتریان را بهبود می بخشد، بلکه تاکتیک نیز تضمین می کند که مردم محصول دقیقی را که به دنبال آن هستند دریافت کنند. به علاوه، تولیدکنندگان نیز از نظر صرفه جویی در هزینه ها برای به دست آوردن ایستاده اند. در پایان سال گذشته، JD.com با استفاده از فناوری C2M حدود 100 میلیون محصول جدید را در طول سه سال راه اندازی خواهد کرد. مدیر عامل شرکت معتقد است C2M زمان مورد نیاز در مطالعه یک محصول را 75 درصد کاهش می دهد و همچنین امکان راه اندازی سریع تر محصولات جدید را فراهم می کند. با توجه به چنین مزایای عظیمی، دیگر شرکت های تجارت الکترونیکی مطمئن هستند که در سال ۲۰۲۰ و فراتر از آن در چنین روش هایی سرمایه گذاری می کنند.

بازار دست دوم

بر اساس یک برآورد، بازار دست دوم در چین در سال جاری به ارزش 1 تریلیون یوان (143 میلیون دلار آمریکا) خواهد بود. یک نظرسنجی از سوی مینتل در سال گذشته نشان داد که خریداران چینی به طور فزاینده ای محصولات دست دوم می خرند، روندی که باید در سال جاری ادامه یابد. بیکار فیش، یک سکوی خرید دست دوم حدود ۲۰۰ میلیون عضو دارد. حدود ۶۰ درصد از آن ها یا کسانی هستند که پس از سال ۱۹۹۰ به دنیا آمده اند.

محصولات دست دوم در حال تبدیل شدن به بسیار محبوب در میان چینی ها. (تصویر: Pixabay / CC0 1.0)

خرید گروهی

خرید گروه یکی دیگر از روند عمده کسب و کار است که در چین در سال جاری بزرگ تبدیل شده است. هر چه افراد بیشتری برای خرید یک محصول گروه بندی شوند، قیمت شارژ شده توسط فروشنده پایین تر خواهد بود. این ترتیبی است که به نفع هر دو طرف است. گروه جامعه اخیر خرید ابتکار عمل در JD.com به پایان رسید تا خرید بیش از 225 تن از محصولات کشاورزی از COVID - 19 epicenter ووهان در کمتر از دو ماه.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

فراتر از مرگ در یک بیمارستان


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de