جهانی بهداشت در ایران: فراخوان برای تایوان ورود

تهدید در حال ظهور بیماری های عفونی به سلامت جهانی و اقتصاد, تجارت و گردشگری است و هرگز کاهش خواهد یافت. بیماری

توسط NEWSSHANS در 16 اردیبهشت 1399

تهدید در حال ظهور بیماری های عفونی به سلامت جهانی و اقتصاد, تجارت و گردشگری است و هرگز کاهش خواهد یافت. بیماری های همه گیر می تواند به سرعت در حال گسترش در سراسر جهان به دلیل سهولت حمل و نقل بین المللی. در میان برجسته ترین نمونه آنفلوآنزای اسپانیایی از سال 1918 به سندرم حاد تنفسی (سارس) شیوع از سال 2003 و آنفلوانزا H1N1 سال 2009. متناوب جدی منطقه ای شیوع مانند سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) در سال 2012 ابولا در غرب آفریقا در سال 2014 و Zika ویروس در آمریکای مرکزی و جنوبی در سال 2016 نیز پرورش داده سر خود را. امروز, یک رمان شکل پنومونی که اولین ظهور در ووهان چین در پایان سال 2019 شده و طبقه بندی شده به عنوان بیماری کروناویروس 2019 (COVID-19) باعث شده است که جهانی همه گیر. همانطور که از 8 آوریل سال 2020 سازمان بهداشت جهانی نشان داده است که 1.35 میلیون نفر تا به حال تایید شده است به عنوان داشتن بیماری با 79,235 مرگ و میر در 211 کشورها/مناطق/سرزمین. تایوان شده است در امان ماند.

در 17 سال پس از آن ضربه سخت بود سارس شیوع تایوان شده است در یک حالت ثابت آمادگی برای تهدید در حال ظهور بیماری های عفونی. به عنوان یک نتیجه زمانی که اطلاعات مربوط به یک رمان شیوع پنومونی برای اولین بار تایید کرد در تاریخ 31 دسامبر 2019 تایوان شروع اجرای پردازنده قرنطینه پروازهای مستقیم از ووهان که در همان روز. در ژانویه 2, 2020, تایوان تاسیس یک تیم پاسخ برای این بیماری و فعال مرکزی اپیدمی مرکز فرماندهی (CECC) در تاریخ 20 ژانویه به عنوان سطح 3 نهاد دولت ارتقا آن به سطح 2 سطح 1 در 23 ژانویه و فوریه 27 بود. این CECC است که قادر به به طور موثر ادغام منابع از وزارتخانه ها و سرمایه گذاری خود را به طور کامل در مهار این بیماری همه گیر. همانطور که در آوریل 9, تایوان, تا به حال آزمایش در مجموع 42,315 افراد نشان 380 موارد تایید شده که 54 شده اند بومی 326 وارداتی و 5 مرگ و میر; 80 نفر منتشر شده بود از بیمارستان پس از تست منفی است. با وجود نزدیکی به چین و تایوان رتبه 123rd در میان 183 کشور از نظر موارد تایید شده در هر یک میلیون نفر است. این نشان داده است که تایوان تهاجمی تلاش برای کنترل این بیماری همه گیر در حال کار است.

Taiwan President Tsai Ing-wen inspects inspects the customs epidemic prevention measures at Taoyuan International Airport. (Image: Office of the President via Flickr CC BY 2.0 )

رئیس جمهور تایوان Tsai و نشستند ون بازرسی گمرکی اپیدمی اقدامات پیشگیری در Taoyuan International Airport. (تصویر: دفتر رئیس جمهور از طریق فلیکر CC BY 2.0 )

بیماری می داند هیچ مرزهای. در پاسخ به تهدید COVID-19 اپیدمی تایوان اجرا کرده است پویا, برنامه های مربوط, مرز, قرنطینه اقدامات از جمله پردازنده قرنطینه تب غربالگری سلامت اظهارات و 14 روز خانه قرنطینه برای ورود مسافران از کشورهای آن ذکر شده است در زیر سطح 3 هشدار. تایوان تاسیس یک سیستم الکترونیکی برای ورود به قرنطینه که اجازه می دهد تا مسافران با یک شماره تلفن همراه برای پر کردن در اطلاعات سلامت از طریق تلفن همراه. سلامتی اعلامیه تصویب خواهد شد و سپس فرستاده شده به آنها را از طریق یک پیام متنی. این است که متصل به جامعه مراقبت های پشتیبانی سیستم مدیریت که اجازه می دهد تا سازمان های دولتی برای ارائه خدمات مراقبت و کمک های پزشکی. افراد در سفر تاریخ است و در حال حاضر ذخیره شده بر روی بیمه درمانی (NHI) کارت به هشدار پزشکان به موارد ممکن است و جلوگیری از جامعه انتقال است. برای کسانی که تحت صفحه اصلی قرنطینه یا انزوا دولت در حال همکاری با اپراتورهای مخابراتی اجازه می دهد تا ردیابی GPS از مکان خود. قرنطینه مجرم مشمول جریمه و یا اجباری قرار دادن با توجه به قوانین و مقررات مربوطه است, بنابراین به عنوان برای جلوگیری از انتقال.

تایوان نیز افزایش یافته است تست آزمایشگاهی ظرفیت گسترش دامنه آن نظارت و بازرسی بر روند COVID-19 اپیدمی و مجددا مردم را با خطر بالاتر که در حال حاضر آزمایش منفی از جمله بیماران با علائم شدید آنفلوانزا جامعه موارد با دستگاه تنفسی فوقانی عفونت که در حال حاضر تحت نظارت و خوشه موارد تنفسی فوقانی عفونت های دستگاه برای شناسایی موارد مشکوک و انجام درمان در انزوا بخش. در ضمن تایوان تعیین شده 50 منطقه ای بیمارستان ها و مراکز پزشکی و 167 جامعه بيمارستان و درمانگاه به ایجاد یک سیستم محکم برای تست. این بیمارستان ها و درمانگاه های مورد نیاز برای راه اندازی بخش ویژه و یا مناطق; در اصل COVID-19 بیماران جدا شده و تحت درمان به صورت جداگانه در این بخش ها و مناطق برای جلوگیری از عفونت های بيمارستانی است. تایوان ممنوع صادرات فولاد ماسک پس از ژانویه 24, requisitioned ماسک و گسترش داخلی ماسک تولید به طور موثر تر اختصاص ماسک. در فوریه 6, تایوان راه اندازی یک نام مبتنی بر سیستم سهمیه بندی برای خرید ماسک در NHI-قرارداد داروخانه ها و محلی بهداشت عمومی سازمان. آن اضافه شده یک سیستم سفارش برای ماسک در مارس 12. این اجازه می دهد تا مردم را به سفارش آنلاین و انتخاب کنید تا ماسک در فروشگاه رفاه. این اقدامات کمک کرده اند ما رسیدن به یک راه موثر تخصیص منابع محدود و دیدار با, بهداشت و درمان, بیماری, پیشگیری از خانگی و صنعتی نیاز دارد.

With population of 23.8 million, Taiwan has been producing more than 10 million masks per day since March.(Image: Office of the President via Flickr CC BY 2.0 )

با یک جمعیت از 23.8 میلیون دلار تایوان تولید شده است بیش از 10 میلیون ماسک در هر روز از ماه مارس. (تصویر: دفتر رئیس جمهور از طریق فلیکر CC BY 2.0 )

یک بحران در هر نقطه به آسانی تبدیل به یک مشکل در همه جا. جهانی بهداشت در ایران نیاز به تلاش هر فرد برای اطمینان از مطلوب پاسخ به بهداشت عمومی تهدیدات و چالش ها. تایوان و اگر عضو نیستید از کسی که نمی تواند ایستاده به تنهایی و باید گنجانده شود در مبارزه با این تهدیدات و چالش ها. تایوان انجام شده است مسئولیت های خود را به عنوان یک شهروند جهانی و مزدکی بین المللی بهداشت مقررات 2005 (IHR 2005) در آگاه که از تایید COVID-19 موارد است. تایوان ارتباط با کشورهای دیگر — از جمله ژاپن, کره جنوبی, سنگاپور, مالزی, فیلیپین, ایالات متحده آمریکا, کانادا, ایتالیا, فرانسه, سوئیس, آلمان, بریتانیا, بلژیک و هلند و همچنین به عنوان مرکز اروپایی برای کنترل و پیشگیری از بیماری — به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد تأیید سفر و تماس با تاریخ از بیماران کنترل مرزها و اقدامات. تایوان دارای آپلود ژنتیکی توالی COVID-19 به ابتکار جهانی در های تمام آنفلوانزا داده ها (GISAID). تایوان مشغول به کار با شرکای جهانی برای پاسخ به تهدید COVID-19 تا اطمینان حاصل شود که بهداشت جهانی است خطر عدم ارتباط و شفافیت.

اگر آن است که در واقع ماموریت برای اطمینان از بالاترین استاندارد بهداشتی قابل دسترسی برای هر انسان پس از آن که نیاز به تایوان فقط به عنوان تایوان نیاز دارد که. در عین حال تایوان شده است و از مطالعه حذف شدند که با توجه به ملاحظات سیاسی. این است تاسف تمام داده شده است که تایوان می تواند به اشتراک گذاری با جهان به لطف مشهور بهداشت عمومی, تجربه, سلامت, سیستم, NHI و توانایی برای انجام تست سریع و همچنین تحقیق و تولید واکسن و دارو در برابر COVID-19. ما همچنین می توانید به اشتراک گذاری ما روش برای تجزیه و تحلیل ویروس. ما امیدواریم که پس از این همه گیر abates که واقعا درک است که بیماری های عفونی می دانم که هیچ مرز و که هیچ کشور باید کنار گذاشته شود تا مبادا آن را تبدیل به یک شکاف عمده در جهانی بهداشت در ایران. چه کسانی نباید غفلت سهم بهداشت جهانی امنیت هر کشور است.

Screen Shot 2020-05-04 at 7.49.07 AM

نوشته شده توسط دکتر چن Shih-چانگ وزیر بهداشت و رفاه جمهوری چین (تایوان)

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

چگونه تایوان کمک در مبارزه با CCP ویروس


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن