'ترس جان:' جنگ جهانی دوم دامپزشکان به یاد جنگ رد وحشت بیش ویروس

روم KUTUKOV و YURAS KARMANAU یاکوتسک روسیه (AP) — در سالگرد 75 از پیروزی متفقین در جنگ جهانی دوم در ارتباط با

توسط NEWSSHANS در 20 اردیبهشت 1399

روم KUTUKOV و YURAS KARMANAU

یاکوتسک روسیه (AP) — در سالگرد 75 از پیروزی متفقین در جنگ جهانی دوم در ارتباط با مطبوعات صحبت کرد به جانبازان در سابق اتحاد جماهیر شوروی و کشورهای کشف کرده اند که در آنها درس های آموخته شده در طول جنگ در حال کمک به آنها برای مقابله با چالش عمده — coronavirus بیماری همه گیر. به عنوان آنها را به یاد می آورد وحشت از جنگ با آنها نیز صحبت در مورد چگونگی قدرت و سرسختی بودند کلیدی برای بقا ، در اینجا این است که برخی از آنها شهادت.

___

'در هراس است مانند تسلیم شدن به دشمن'

برای جنگ جهانی دوم veteran والنتینا Efremova این بیماری همه گیر کوروناویروس مثل این است که رفتن را از طریق جنگ بیش از همه دوباره.

پس از جنگ 96 ساله گفت: "زندگی ما شد, بهبود, سال پس از سال است. و به طور ناگهانی وجود دارد این بیماری همه گیر است که مانند یک جنگ دیگر ... این بار بیولوژیکی است."

اما Efremova می داند بهتر از وحشت و معتقد است وقوع — درست مثل نازی ها در 1940s — شکست خواهد خورد در پایان. "در هراس است مانند تسلیم شدن به دشمن" او گفت:.

Efremova به عنوان یک پرستار در بیمارستان درست در خط مقدم ارتش سرخ در طول جنگ و در آپارتمان او سهام با دختر روسیه در شرق دور شهر یاکوتسک تزئین شده است با تعداد زیادی از جنگ عکس در زمان. ده ها تن از مدال وزن به شدت در ژاکت خود را.

یک دختر 17 ساله و دانش آموز دبیرستان او زندگی می کردند با خانواده خود در یک شهر کوچک در شمال مسکو هنگامی که نازی ها با حمله به اتحاد شوروی در ژوئن 1941. خوب بود, تابستان, او به یاد می آورد و همه در حال برنامه ریزی تعطیلات خود را.

"و سپس مانند یک بمب مولوتف را (اتحاد جماهیر شوروی سابق وزیر امور خارجه) اعلام شد: در 22 ژوئن در 4 صبح جنگ آغاز شده است. هیتلر حمله ما" Efremova گفت.

Efremova شد اولین پیش نویس به حفر ترانشه در خارج مسکو است. پس از چند هفته او به طور داوطلبانه برای کمک به ارتش پزشکان و شروع به کار در بیمارستان. "من هرگز تا به حال چیزی برای انجام با دارو, نه به ذکر است وحشت از دیدن مثله مردان — هر دو پیر و جوان," او گفت:.

او مشغول به کار به عنوان یک پرستار نظامی برای چهار سال آینده در حال حرکت در اطراف کشور خود را بدست آورد. او تمایل زخم, تغذیه و لباس پوشیدن و سربازان گیتار و سنگ به بیماران خود را. "آنها خواهد آواز خواندن همراه," او گفت:. "آنها به نظر می رسید دیگر در آنجا درد. آنها به نظر می رسید در خانه."

با پایان جنگ او انجام سه زخم های جنگ از جمله یکی که باعث می شود او لنگی به این روز است.

Efremova بود و داشتن ناهار نه چندان دور از کالینینگراد در روسیه غربی در 9 مه 1945 زمانی که او شنیده ام عکس تفنگ. Efremova اول فکر کردم که آن را در عین حال یکی دیگر از نازی حمله, اما معلوم شد روسیه افسران شلیک گلوله به هوا, جشن پیروزی.

Efremova به یاد لحظه های شاد در این روز و می گوید که به مناسبت سالگرد 75 از روز پیروزی مهم است به جانبازان. برای بسیاری از آنها این می تواند یکی از آخرین.

او استفاده می شود برای جشن گرفتن این مناسبت با تعداد زیادی از مهمانان در خانه. در روز شنبه آنها در حال برنامه ریزی یک رژه در خارج از پنجره. او متوجه می شود وجود دارد ممکن است که بسیاری از این جشن باقی مانده است.

"ما در گذشته باقی مانده جانبازان," او گفت:.

___

مبارزه با روح نشده DIMMED

Coronavirus نمی ترساند آناتولی Grakovich.

91 ساله که مبارزه نازی ها به عنوان یک نوجوان عضو تشکل های حزبی در شوروی بلاروس در نظر دارد برای شرکت در بلاروس' روز پیروزی بزرگداشت در روز شنبه.

کشور است و نه محدودیت و با وجود تعداد رو به رشد از تایید عفونت خواهد شد و برگزاری رژه زیادی در مینسک به مناسبت سالگرد 75 از شکست آلمان نازی ،

Grakovich شروع به کار با پارتیزان در سال 1942 در سن 13 سالگی برای اولین بار به عنوان پیک برای سلاح و در نهایت به عنوان یک جنگنده.

"کودکان کمتر از ترس از مرگ است. من احساس ترس وجود دارد هیجان. تنها پس از جنگ من شروع به درک که من راه رفتن در امتداد لبه" Grakovich گفت.

در سال 1943 او زخمی شده بود در دست خود را در طی یک عملیات به حمله نازی ها در نزدیکی روستای Oputok.

"پارتیزان گرسنه بودند و خوردند پوست درختان تمام وقت, اما یک زخم در بازو و درد به من کمک کرد تا در مورد مواد غذایی است. سپس متوجه شدم که وجود دارد تنها می تواند یک درد" او به یاد می آورد.

Grakovich گفت: او هرگز شمارش چگونه بسیاری از آلمانی ها او را کشته اما او گفت: "گریه با شادی" در صرفه جویی در روستاها از اشغالگران.

"وجود دارد بسیاری از مرگ و کثافت در جنگ اما در اغلب موارد آن را در لحظه های روشن که به ذهن می آیند," او گفت:.

در شرکت در رژه او گفت که "رئیس جمهور ما می گوید که ما لازم نیست به ترس از ویروس آن همه وحشت."

"جنگ ما می آموزد که از ترس کشته شدن بدتر از بیماری است. من نمی ترسم از بیماری های پس از آن من نمی ترسم حتی در حال حاضر," او گفت:.

___

Karmanau گزارش از مینسک, بلاروس

___

دنبال AP پوشش به مناسبت سالگرد 75 از پایان جنگ جهانی دوم در اروپا درtinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن