اتیوپی می گوید مجموعه ای برای شروع به پر کردن اختلاف سد در 2 هفته

توسط ELIAS MESERET آدیس آبابا, اتیوپی (AP) — اتیوپی در روز شنبه گفت: این مجموعه به شروع به پر کردن یک $4.6 میل

توسط NEWSSHANS در 7 تیر 1399

توسط ELIAS MESERET

آدیس آبابا, اتیوپی (AP) — اتیوپی در روز شنبه گفت: این مجموعه به شروع به پر کردن یک $4.6 میلیارد دلار برق آبی سد روی نیل آبی طی دو هفته آینده و ساخت و ساز ادامه خواهد داد ساعت پس از رهبران مصر سودان و اتیوپی موافقت اواخر جمعه به بازگشت به مذاکرات با هدف رسیدن به یک توافق بیش از آن عملیات.

"این است که در این دوره است که این سه کشور توافق کرده اند که برای رسیدن به یک توافق نهایی در چند بررسی مسائل" یک بیانیه از اتیوپی صدای نخست وزیر ترکیه گفت.

مصر و سودان گفته بود اتیوپی خواهد خودداری از پر کردن سد در ماه آینده تا زمانی که این کشور توافق رسیده است.

اوایل روز شنبه, Seleshi بکل, اتیوپی آب و انرژی وزیر تایید کرد که این کشور تصمیم گرفته بود در طول اجلاس سران اتحادیه آفریقا به راه اندازی مجدد متوقف مذاکرات و نهایی کردن یک توافق بیش از ستیز مگا پروژه ظرف دو تا سه هفته با حمایت از او.

که اعلام شد متوسط تاخیر از هفته bellicose لفاظی و افزایش تنش بیش از گراند رنسانس اتیوپی سد آفریقا بزرگترین که اتیوپی عهد کرده بود به شروع به پر کردن در شروع فصل بارانی در ماه جولای.

اتیوپی به دور آن جاه طلبی های توسعه در این سد عظیم توصیف آن را به عنوان یک تاسیسات حیاتی را به میلیون ها نفر از فقر.

مصر که بیش از 90 درصد از منابع آب و در حال حاضر چهره بالا, آب, استرس, ترس, تاثیر مخربی در آن پررونق جمعیت 100 میلیون. سودان که آن هم بستگی به نیل برای آب دارای نقش کلیدی در آوردن دو طرف با هم پس از سقوط آمریکا به واسطه مذاکرات در ماه فوریه است.

در این ماه اتیوپی وزیر خارجه Gedu Andargachew هشدار داد که کشور او می تواند شروع به پر کردن سد مخزن یک جانبه پس از آخرین دور مذاکرات با مصر و سودان موفق به رسیدن به یک توافق حاکم چگونه سد پر خواهد شد و اداره می شود.

پس از یک AU ویدئو کنفرانس به ریاست آفریقای جنوبی اواخر روز جمعه رئیس جمهور مصر عبد فتاح ال-Sissi گفت که "همه احزاب" تا به حال متعهد به "هر عمل یک طرفه" با پر کردن این سد بدون یک توافق نهایی گفت: بسام رادی مصر سخنگوی ریاست جمهوری.

سودان نخست وزیر Abdalla Hamdok همچنین نشان داد که بن بست بین نیل کشور در حال کاسته گفت: سازمان ملل موافقت کرده بود به راه اندازی مجدد مذاکرات از طریق یک کمیته فنی با هدف نهایی یک معامله در دو هفته. اتیوپی نمی پر سد قبل از نوشتن بسیار پیش بینی معامله Hamdok بیانیه اضافه شده است.

کمیسیون اتحادیه آفریقا رئیس موسی Faki Mahamat گفت: کشورها "توافق AU-رهبری به روند حل و فصل مسائل باقی مانده" بدون توضیح.

چسبیده امتیاز در این مذاکرات شده اند چه مقدار آب اتیوپی را منتشر خواهد کرد پایین دست از سد اگر چند سال خشکسالی رخ می دهد و چگونه اتیوپی و مصر و سودان را حل و فصل هر گونه آینده اختلافات.

هر دو کشور مصر و سودان را به دادگاه تجدید نظر به شورای امنیت سازمان ملل برای دخالت در سال های طولانی اختلاف و کمک به کشورهای جلوگیری از یک بحران است. این شورا تنظیم شده است برای برگزاری یک جلسه عمومی در شماره روز دوشنبه است.

اتیوپی پشتیبانی نمی کند که مسیر جدید بیانیه اتیوپی نخست وزیر Abiy احمد را گفت: روز جمعه در جلسه "حل و فصل را به اطلاع شورای امنیت سازمان ملل متحد که اتحادیه آفریقا است که تصرف از این موضوع است."

این بیانیه همچنین خواستار هر سه کشور در این مذاکرات "به توقف غیر ضروری رسانه اند.

پر کردن سد بدون یک توافق می تواند ایستادگی کردن به یک مقطع بحرانی. هر دو کشور مصر و اتیوپی اشاره کرده اند در نظامی گام برای حفاظت از منافع خود و کارشناسان ترس شکست در مذاکرات می تواند منجر به درگیری های باز.

___

آسوشیتد پرس نویسندگان در مصر کمک کرده است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن