DNA از یک جد ناشناس به انسان های زنده امروز منتقل شد

یک تحلیل جدید از ژنوم های باستانی نشان می دهد که شاخه های مختلف درخت خانواده انسان چندین بار در هم تداخل کرده

توسط NEWSSHANS در 22 مرداد 1399

یک تحلیل جدید از ژنوم های باستانی نشان می دهد که شاخه های مختلف درخت خانواده انسان چندین بار در هم تداخل کرده اند، و برخی انسان ها DNA را از یک جد کهنه و ناشناخته حمل می کنند. ملیسا هابیز و امی ویلیامز از دانشگاه کرنل و آدام سیپل از آزمایشگاه Cold Spring Harbor این یافته ها را در مطالعه ای که در PLOS Geneticsمنتشر شده گزارش می کند.

حدود ۵۰۰۰۰ سال پیش، گروهی از انسان ها از آفریقا مهاجرت کردند و با نآندرتال ها در اوراسیا هم بستر شدند. اما این تنها زمانی نیست که اجداد انسان های باستانی ما و خویشاوندانشان DNA را مبادله می کنند. توالی یابی ژنوم ها از نآندرتالس و یک گروه باستانی کمتر شناخته شده، دنیسوان ها، به خوبی به بینش های جدید زیادی در مورد این رویدادهای به هم زادگی و حرکت جمعیت های انسان های باستانی دست پیدا کرده است.

The new findings confirm previously reported cases of gene flow between ancient humans and their relatives, and also point to new instances of interbreeding. (Image: via pixabay / CC0 1.0)

در یافته های جدید موارد گزارش شده از جریان ژن بین انسان های باستان و خویشاوندان آنها تایید شده است و همچنین به نمونه های جدیدی از پرورش اشاره می کند. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

در مقاله جدید، محققان الگوریتمی برای تحلیل ژنوم ها توسعه داده اند که می تواند بخش های از DNA را که از گونه های دیگر آمده اند شناسایی کند، حتی اگر آن جریان ژن هزاران سال پیش رخ داده و از یک منبع ناشناخته آمده باشد. آنها از الگوریتم برای نگاه کردن به genomes از دو نآندرتال، یک دنیسوان و دو انسان آفریقایی استفاده کردند. محققان شواهدی را پیدا کردند که نشان می دهد ۳ درصد از ژنوم نآندرتال از انسان های باستانی به وجود می آمد، و تخمین می زنند که این میان نژادی بین ۲۰۰ ۰۰۰ تا ۳۰۰ هزار سال پیش رخ داده است.

بعلاوه، یک درصد از ژنوم دنیسوان به احتمال زیاد از یک خویشاوند ناشناخته Homo erectusو دورتر، احتمالاً هومو ارکتوس، و حدود ۱۵ درصد از این مناطق «ابر باستانگرا» ممکن است به انسان های امروزی که امروزه زنده هستند منتقل شده باشد. در یافته های جدید موارد گزارش شده از جریان ژن بین انسان های باستان و خویشاوندان آنها تایید شده است و همچنین به نمونه های جدیدی از پرورش اشاره می کند.

The researchers found evidence that 3 percent of the Neanderthal genome came from ancient humans, and estimate that the interbreeding occurred between 200,000 and 300,000 years ago. (Image: via pixabay / CC0 1.0)

محققان شواهدی را پیدا کردند که نشان می دهد ۳ درصد از ژنوم نآندرتال از انسان های باستانی به وجود می آمد، و تخمین می زنند که این میان نژادی بین ۲۰۰ ۰۰۰ تا ۳۰۰ هزار سال پیش رخ داده است. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

با توجه به تعداد این رویدادها، محققان می گویند که تبادل ژنتیکی هر زمان که دو گروه در زمان و مکان همقرار می گرفتند، احتمالاً بوده است. الگوریتم جدید آنها مشکل چالش برانگیز شناسایی بازماهای ریز جریان ژن را که صدها هزار سال پیش رخ داده است، حل می کند، زمانی که تنها تعداد انگشت شماری از ژنهای باستانی موجود است. این الگوریتم همچنین ممکن است برای مطالعه جریان ژن در گونه های دیگر که در آن ها هم زاد سازی رخ داده است، مفید باشد، مانند در گرگ ها و سگ ها، نویسنده آدام سیپل گفت:

آنچه من فکر می کنم در مورد این کار هیجان انگیز است این است که آنچه را که می توانید در مورد تاریخ عمیق بشر بیاموزید را با بازسازی مشترک تاریخ کامل تکاملی مجموعه ای از توالی ها از هر دو انسان مدرن و hominins کهنه نشان می دهد. این الگوریتم جدید که ملیسا توسعه داده است، ARGweaver-D، قادر است تا در زمان بیش از هر روش محاسباتی دیگری که دیده ام، به عقب برگردد. به نظر می رسد که برای تشخیص درون گرای باستانی به ویژه قدرتمند باشد."

ارائه شده توسط: کتابخانه عمومی علوم [توجه: مواد ممکن است برای محتوا و طول ویرایش شود.]
ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

هند: میلیون ها درخت کاشته شده در میان COVID-19 قفل


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب