قبرس: اتحادیه اروپا شرکای هدف مهار ایران توسعه طلبی'

توسط MENELAOS HADJICOSTIS نیکوزیا, قبرس (AP) — قبرس و اتحادیه اروپا شرکای کاری برای مهار ترکیه "توسعه سیاست" د

توسط NEWSSHANS در 17 تیر 1399

توسط MENELAOS HADJICOSTIS

نیکوزیا, قبرس (AP) — قبرس و اتحادیه اروپا شرکای کاری برای مهار ترکیه "توسعه سیاست" در شرق مدیترانه در میان افزایش تنش ها بیش از یک فلات قاره جستجو برای هیدروکربن این کشور جزیره ای رئیس جمهور گفت:.

نیکوس آناستاسیادس رئیس جمهور گفت که 27 نهادن به سهام چقدر راه گریز آن را به یک "گستاخ" ترکیه است که می خواهد برای کنترل منطقه است.

آناستاسیادس' اظهارات یک روز پس از انجام یک جستجو گاز در آبهای قبرس که در آن منحصر به فرد حقوق اقتصادی.

"متاسفانه ما در حال صحبت کردن در مورد یک همزن که به دنبال تسلط بر کل مدیترانه شرقی و جای خود را تحت کنترل تعدادی از کشورها که حلقه شرق مدیترانه" آناستاسیادس گفت.

"این غیر قابل درک و غیر قابل قبول نه تنها بر اساس عدالت بین المللی بلکه بر اساس عرفی روابط دوستانه است که کشورهای همسایه باید نگه دارید."

ترکیه به رسمیت نمی شناسد قبرس به عنوان یک دولت و اعزام کشتی جنگی-همراهی کشتی ها برای حفاری گاز در قبرس منطقه انحصاری اقتصادی از جمله در مناطق که در آن دولت قبرس دارای مجوز بین المللی انرژی شرکت هایی مانند توتال فرانسه و انی ایتالیا به تمرین.

ترکیه ادعا می کند تقریبا نیمی از قبرس اقتصادی منطقه و اصرار دارد که این اقدام برای حفاظت از منافع خود و کسانی که از جدایی طلب ترکیه به این منطقه ذخایر انرژی.

قبرس قومی تقسیم در سال 1974 زمانی که ترکیه حمله کرد و پس از یک کودتا توسط حامیان اتحاد با یونان است. تنها از سوی ترکیه به رسمیت می شناسد ترکیه به قبرس و اعلام استقلال است. قبرس عضو اتحادیه اروپا در 2004, اما تنها در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده جنوب برخوردار کامل مزایای عضویت.

Cavusoglu مذاکرات دوشنبه با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ Borrell که سفر در تلاش برای کاهش تنش است. ترکیه دیپلمات ارشد گفت: آنکارا انتظار دارد بلوک به عنوان یک "صادق کارگزار" با توجه به اکتشاف انرژی در مدیترانه شرقی به جای بیان آن حمایت قبرس حقوق.

Borrell گفت: اتحادیه اروپا و ترکیه روابط نیست "گذر از بهترین لحظه" نامیده می شود و برای افزایش همکاری و گفت و گو است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب