چین, از بین بردن زبان تبتی

گزارش اخیر سازمان دیده بان حقوق بشر هشدار می دهد که چین در حال هل دادن زبان تبتی به انقراض از طریق سیاست خود ر

توسط NEWSSHANS در 7 تیر 1399

گزارش اخیر سازمان دیده بان حقوق بشر هشدار می دهد که چین در حال هل دادن زبان تبتی به انقراض از طریق سیاست خود را از آموزش و پرورش دو زبانه. سیاست های اجرا شده در منطقه تبت برای بیش از یک دهه و پرورش رشد زبان چینی تحصیل در تقریبا تمام سطوح تحصیلی به خطر انداختن مطالعه زبان تبتی در این فرآیند است.

از بین بردن زبان تبتی

از 3 سالگی تمام تبت کودکان اجباری تحت مهد کودک دو زبانه آموزش و پرورش با تبلیغات دولتی و تمرکز ویژه در زبان چینی است. این در حال انجام است به نام اقلیت آموزش حقوق در نتیجه ساخت برنامه شبیه مفید یک. "چین 'آموزش و پرورش دو زبانه' سیاست است که با انگیزه های سیاسی ضرورت به جای آموزشی آنهایی که... دولت چین است که نقض آن تعهدات حقوقی بین المللی به ارائه تبت-آموزش زبان به تبتی" سوفی Richardson, چین, مدیر دیده بان حقوق بشر گفت: در یک بیانیه.

پشت در 2010-2012 مقامات چینی سعی فاز از تبت-آموزش زبان در مدارس از استان چینگهای. این باعث مقیاس بزرگ تظاهرات از مقامات مدرسه و بومی را دیدم که از طریق این طرح نابکار نیت. پکن رام تظاهرات و قرار دادن سیاست های آموزش و پرورش در خود نگه دارد. این تغییر در سال گذشته زمانی که Golok در استان چینگهای اعلام کرد که مدارس را با استفاده از زبان چینی به عنوان یک رسانه از آموزش. در دیگر مناطق تبت دولت چین است که با استفاده از تاکتیک های غیر مستقیم به زور مدارس به پا خود را خط.

(Image: Screenshot / YouTube)

مدارس در Golok خودمختار تبت استان چینگهای استان شروع تدریس درس های چینی به جای استفاده از زبان تبتی برای آموزش است. (تصویر: Screenshot / YouTube)

مثلا پکن است ارسال هزاران نفر از معلمان به تبت که نمی صحبت می کنند زبان تبتی. به عنوان این معلمان افزایش جمعیت و مدارس و مقامات مجبور به اجازه می دهد آنها را برای تدریس در کلاس های زبان چینی است. پکن پشتیبانی از این فعالیت تحت "کمک تبت" برنامه. برخی نگرانی که بچه ها که یادگیری زبان چینی به جای مادری زبان تبتی را در یک نقطه ضعف. چنین نگرانی هایی که زیر فرش جاروب عمدتا به دلیل این واقعیت است که تبتی هیچ چاره ای جز به پیروی از سیاست های رژیم کمونیستی.

چین دو زبانه سیاست می رود در برابر سازمان ملل متحد کنوانسیون حقوق کودک و میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میثاق بین المللی حقوق مدنی). سوفی ریچاردسون اشاره می کند که آنچه در چین در حال انجام است مجبور جذب اقلیت ها و ورود آنها به جریان اصلی جامعه است. او رد پکن ادعا می کند که ساخت تبت کودکان صحبت چینی است به نحوی مفید برای امنیت ملی است.

Panchen لاما موضوع

موضوع Panchen لاما نیز اخذ شده است تجدید تمرکز شده است. حدود 25 سال به 6 سال شناسایی شد به عنوان Panchen لاما دوم بالاترین عنوان در بودیسم تبتی پس از دالایی لاما. این پسر بچه به نام Gedhun Choekyi Nyima به زودی ناپدید شد. Nyima شد دستچین توسط دالایی لاما به 11th Panchen لاما. اما پکن نادیده انتصاب. در عوض دولت چین دست برداشت نامزد خود را به نام Gyancain Norbu به عنوان "واقعی" Panchen لاما.

(Image: Screenshot / YouTube)

پسر منصوب به 11th Panchen لاما ناپدید شد 25 سال پیش پس از انتخاب شدن توسط دالایی لاما. (تصویر: Screenshot / YouTube)

در مارس چینی رژیم به یک به روز رسانی در Nyima. او در حال حاضر 31 سال سن است و ظاهرا فارغ التحصیل ، با توجه به پکن نه او و نه خانواده اش آرزو به مختل شود. متاسفانه هیچ راهی برای تایید اینکه آیا این آیات درست هستند یا فقط بیشتر دروغ برای پنهان کردن آنچه که واقعا اتفاق افتاده است به او و پس از او ناپدید شد. آن است که حتی شناخته شده است که آیا Nyima آگاه است که او انتخاب شد به Panchen لاما. وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo خواسته است پکن را Nyima محل نگهداری دانش عمومی.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

تایوان در نهایت تبدیل به یک کشور در ویکیپدیا
آخرین مطالب