چادر بازی کودک و خانه بادی و کلبه بازی کودک

دیدگاه روانشناسان تربیتی و کودک به تداخل رسانه ها در تربیت و رشد کودکان همیشه مترددانه می باشد، حتی اگر تحقیق

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

دیدگاه روانشناسان تربیتی و کودک به تداخل رسانه ها در تربیت و رشد کودکان همیشه مترددانه می باشد، حتی اگر تحقیقی تبعات منفی رسانه ها را تأیید هم کند، با این حال در این نوشته روی اثر گذاری رسانه ها بالای کودک و رشد او بحث خواهیم کرد، در ادامه دنبال پاسخ گویی به این سوال و یا سوالات هستیم که آیا حضور رسانه در خانه خانه ما، تأثیر بر رشد اطفال مان خواهند داشت و اگر بلی، این تأثیر چه خواهد بود؟ او به مؤسسات آموزشی به ویژه دانشگاه تهران فرمان داد که از دختران نیز ثبت نام کنند. در حالیکه کودک مصروف بازی خود هست، می تواند اثر منفی بر او و رشد او داشته باشد چون صدا و نور تلویزیون سبب برهم خوردن تمرکز کودک بر بازی می شود و زمانیکه کودک دوباره به بازی اش بر می گردد اینکه چه می کرد و مثلاً داشت گودیگگ (عروسکش) را در چادر می پیچاند فراموش خواهد کرد. که بدون شک راه کنترول آن داشتن پلان منظم فامیلی برای دیدن و استفاده از رسانه ها می باشد. ۱۹۷۰ میلادی مورد توجه روانشناسان قرار گرفته و تحقیقات مختلف بر مثبت، منفی و تعیین حد و حدود بر تماشا، و یا پخش برنامه های آنها گذاشته اند، بیشترین این بحث ها روی رشد و یادگیری شناختی و اجتماعی اطفال و نوجوانان بوده است، مطالعات مختلف نشان داده است که محتویات علمی و تعلیمی متنوع و با کیفیت می تواند یادگیری کودک را تسریع ببخشد، تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۱ میلادی صورت گرفته نشان می دهد که کودکان با سن ۵- ۱۵ ساله با تماشای برنامه Sesame Street و Mr. ᠎C​ontent w as created by GSA  C​on tent᠎ G enerat᠎or Dem ov᠎ersion!

و این کنترول تا چه حد باشد؟ کنید به این معنی که هنگام دیدن و استفاده رسانه به وسیله کودکان ۳ ساله الی نوجوانی کنارش باشید و در مورد برنامه و یا هرمحصول رسانه ی که در معرض آن قرار گرفته بحث کنید، تلاش کنید تا جنبه های مثبت آنرا برجسته بسازید و جنبه و نقش منفی محصول رسانه ی را منفی جلوه دهید. اما این هرگز به این معنی نیست که اطفال را به صورت کلی از این دنیا محروم کنیم، بلکه نباید کودکان وقت بیشتر و مفید شان را به رسانه و بازی های دیجتالی مصرف کنند، این وسایل جزء زندگی امروز ماست و فراگیری آن از دانش و تجربه محسوب می شود اما اصراف در هر پدیدهی مفید نیست. متداوم از آن لحاظ که برای یک و یا چند روز و یا برنامه و رسانه خاص نباشد، بلکه شکل دوامدار و هدفمند ادامه داشته باشد، با هدف به این معنی که والدین باید بدانند که چرا این برنامه و یا آن رسانه را بالای کودکانشان تحریم می کنند؛ مثلاً آیا محتویات خشونت بار، جنسی و غیر مناسب دارد؟ کودکان، مخصوصا دختران هنگام برخی بازیها همچون خاله بازی ترجیح میدهند در محیطهای جداگانه و مستقلی بازی کنند و از چادر کودک به عنوان خانه استفاده کنند؛ همچنین پسران از چادر کودک به عنوان یک یک سنگر استفاده میکنند و همراه با سایر دوستان خود در آن پناه میگیرند.

آکادمی اطفال امریکا در ذیل پلان خود مسایل چون استفاده نکردن تلویزیون و یا موبایل در هنگام نان خوردن؛ قدم زدن، نشست های خانوادگی، سیر و سفر کوتاه با موتر، دور بودن رسانه از اطاق خواب و هنگام خواب کودک و… حتما هنگام خرید دقت کنید که روی بسته بندی چادر بازی کودک درج شده باشد که از مواد کاملا بهداشتی و غیر مضر استفاده شده است. آنهایی که اهل گشت و گذار در بازارهای انبوه و شلوغ اطراف حرم بوده اند، حتما خانه پیشه وران مشهد را دیده اند. نکته ای دوم که که برای باید به آن توجه کنید جنس چادر است که چادر های موجود در بازار از جنس پارچه، پلی استر، پلاستیک جنسی که می خرید باید قابل شستشو باشد و در اثر تابش نور خورشید آسیب نبیند و معمولاً از پارچه ای با کیفیت ساخته شود و از آنجا که اساس ظاهر جذاب و زیبای چادر پارچه آن است ، بنابراین حتما توجه کنید. که محتویات مخالف ارزش ها دینی و فرهنگی جامعه به آسانی در آنها در دسترس است، موزیک و آهنگ های که حاوی مطالب جنسی و تصاویر جنسی می باشد می تواند به صورت نامرئی مطالب غیر مطلوب و مخالف ارزش های خانوادگی را ارائه کند.

چادر بازی کودک یکی از بهترین اسباب بازی ها برای سرگرم شدن کودکان است تمامی بچه ها بازی کردن داخل چادر را دوست دارند این اسباب بازی به دلیل ظاهر جذاب و زیبایی که دارد در بین بچه ها بسیار محبوب است بازی و دورهمی در داخل چادر، کودکان را حسابی سرگرم و خوشحال کرده و آنها را تا ساعت ها مشغول بازی کردن می کند. چادر کودک یکی از صدها اسباب بازی است که کودکان به آن علاقه دارند و لحظات خوشی را به وسیله آن خلق میکنند. چادر کودک از جمله اسباب بازیهایی است که در دسته اسباب بازی دخترانه و پسرانه قرار میگیرد. در فوریه شبکه KBS سریال city conquest را از لیست پخش خارج کرد و علت انرا مطرح شدن مسائل سیاسی و نابرابریهای اجتماعی در این سریال مطرح کرد و از آنجایی که تهیهکنندگان نتوانستند مشکل را حل کنند هیون از این پروژه که با سختی بسیار برای ان آماده شده بود انصراف داد. به یاد داشته باشید که همه معماها به راحتی و فقط با قدرت ذهن حل می شوند و نیازی به زور ورزی نیست، همچنین اگر نتوانستید پاسخ این معما را پیدا کنید می توانید از مدیر بازی کمک بگیرید یا سرنخ بخواهید.

آخرین مطالب