می تواند چین بود شکایت کرد ؟

در آوریل دادستان کل میزوری, اریک اشمیت, واصل طرح دعوی در دادگاه نگه داشتن دولت چین در قبال COVID-19 بیماری همه

توسط NEWSSHANS در 19 خرداد 1399

در آوریل دادستان کل میزوری, اریک اشمیت, واصل طرح دعوی در دادگاه نگه داشتن دولت چین در قبال COVID-19 بیماری همه گیر. چند کسب و کار و سازمان ها در سراسر جهان نیز یکسان انجام می شود. برخی از سوال که آیا چینی ها اداره می شود مسئول COVID-19 شیوع. متاسفانه به نظر می رسد کمی به هیچ امکان چنین قانونی ادعای موفقیت.

حقوقی زاویه

یکی از قوی ترین موانع در برابر موفقیت تحت پیگرد دولت چین خارجی مصونیت حاکمیت قانون (FSIA) از سال 1976 که در واقع تضمین می کند که دولت های خارجی کاملا ایمنی از حوزه های قضایی از دادگاه های آمریکا. تنها عمده استثنا برای این قانون زمانی که یک کشور خارجی است که در هر معامله ای تجاری در ایالات متحده و یا درگیر در تروریسم است. پس COVID-19 یک موضوع پزشکی خواهد بود وجود دارد هیچ پایه و اساس قانونی به شکایت دولت چین.

(Image via pixabay / CC0 1.0)

پس COVID-19 یک موضوع پزشکی خواهد بود وجود دارد هیچ پایه و اساس قانونی به شکایت دولت چین. (تصویر از طریق pixabay / CC0 1.0)

یک راه گریز بسیاری از آنها با توجه به فایل طرح دعوی در دادگاه در برابر حزب کمونیست چین (CCP). پس از حزب است و نه یک دولت خارجی اما یک نهاد مستقل است و استدلال کرد که CCP حق ندارد به هر نوع حاکمیت ایمنی. در حالی که این استدلال کافی برای فایل مورد در اکثر کارشناسان بر این باور نیست که چنین دعاوی را با هر موفقیت است. دلیل این است که CCP است که اساسا دولت چین و دادگاه های ایالات متحده به طور سنتی به دنبال چنین دیدگاه. مثلا یک قاضی فدرال در فلوریدا پس از حکم داد که حزب کمونیست کوبا است که یک سازمان از دولت کوبا است.

احتمال دیگر در حال بررسی است به فایل طرح دعوی در دیوان بین المللی دادگستری (ICJ) یک نهاد قضایی سازمان ملل متحد است که حل و فصل اختلافات بین کشورها است. این نیز مشکل ساز است. "برای یک دادگاه صالح برای حل و فصل این ادعا دادگاه باید برای به دست آوردن رضایت از عوارض جانبی کشورها برای حل و فصل اختلافات خود را. در این مورد نه چین و نه ایالات متحده به رسمیت می شناسد صلاحیت دادگاه پس ICJ هیچ شایستگی برای ارائه یک تصمیم قضایی برای این ممکن است طرح دعوی در دادگاه" با توجه به فقیه.

دام از 'مسئولیت'

نیز وجود دارد که مشکل از نحوه تعریف "مسئولیت" در مورد شیوع ویروسی. پرونده های حقوقی ادعا می کنند که چین غیر مسئولانه بود و در کنترل شیوع بیماری های ویروسی و در نتیجه باعث عظیم اقتصادی آسیب. چنین استدلال می توان در برابر کشورهای دیگر نیز حتی آمریکا اگر یک کشور دیگر را به ثبت رساند اولین مورد از عفونت به عنوان داشتن شده است گسترش از یک شهروند آمریکایی که به آنجا سفر یک شهروند از آن کشور می تواند ادعاهای مشابه در برابر آمریکا مدعی ممکن است استدلال می کنند که با تاخیر اقدام دولت آمریکا چیزی است که به پایان رسید تا گسترش این بیماری به کشور خود, در نتیجه به دنبال جبران از دست دادن او رنج می برد.

(Image: Screenshot / YouTube)

پرونده های حقوقی ادعا می کنند که چین غیر مسئولانه بود و در کنترل شیوع ویروسی اما ادعا می کنند که می توان در برابر کشورهای دیگر نیز هست. (تصویر: Screenshot / YouTube)

چنین نوع از ادعای نیاز نمی تواند محدود به عفونت به تنهایی اما در نهایت ممکن است مطرح شود در مسائل دیگر. این دلیلی است که چرا آمریکا و دیگر دولت های جهان شده اند به طور سنتی تمایلی مورد پیگرد دولت های خارجی. این حرکت خواهد بود شبیه به باز کردن می توانید از کرم ها با هر کشور متهم از طرف دیگر برخی از جرم و جنایت موجب بدتر شدن روابط دیپلماتیک. در همین حال مقامات چینی گزارش پیشنهاد برای پیاده سازی یک خارجی متحده مصونیت قانونی است. قانون اساسا حفاظت از دولت چین و مقامات از هر گونه ادعا از کشورهای خارجی به دنبال جبران خسارت از COVID-19.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به لیست ایمیل ما

ناراضی چینی: 'غرب است تا حدی مسئول برای افزایش CCP'


tinyurlis.gdclck.ruulvis.net
آخرین مطالب